Hendek Kampüsü – Esentepe Kampüsü Otobüs Seferleri ve Sefer Saatleri

Hendek Kampüsü – Esentepe Kampüsü Otobüs Seferleri ve Sefer Saatleri

Hendek Belediyesi tarafından 6 yıl kadar önce başlatılan Hendek Kampüsü – Esentepe Kampüsü arasındaki Ücretsiz Otobüs Seferlerine 2019/2020 yılı itibari ile Ücretli Otobüs Seferi olarak devam edilecek.

Hendek Belediyesi tarafından Eğitim Fakültesi ve Hendek MYO öğrencilerinin Sosyal Etkinlikler ve Kütüphane gibi olanaklardan daha kolay yararlanabilmeleri adına geçtiğimiz yıllarda Esentepe Kampüsü ile Hendek Kampüsü arasında uygulanmaya başlanan Ücretsiz Otobüs Hizmeti bu yıl itibari ile sona erdi.

Hendek Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılı EKiM ayından itibaren Ücretli Otobüs Seferleri üzerinden Esentepe Kampüsü ve Hendek Kampüsü arasında J Plakalı araçlarla ring servisi yapılacak. Otobüslerde Kart54 ile ödeme alınıyor olacak.

İki kampüs arasında yolculuk yapmak isteyen öğrenci arkadaşların Sakarya Üniversitesi Öğrenci Kartlarını Kart54 Büroları üzerinden aktif hale getirerek Ulaşım Kartı özelliğini açtırmaları gerekmektedir.

 

Hendek Kampüsü – Esentepe Kampüsü Servis Saatleri

 

Hendek’ten Kalkış 08.00 10.30 13.30 16.00
Esentepe Kampüsünden Kalkış 09.00 11.30 14.30 17.30

** Otobüs seferleri SADECE HAFTA İÇİ Yapılacaktır. HAFTA SONU Sefer yapılmayacaktır.

 

Ücretsiz Seferler Sona Erdi

Hendek Belediyesi tarafından 5 seneyi aşkın bir süredir Hendek Kampüsü ile Esentepe Kampüsü arasında yapılan Ücretsiz Otobüs Seferlerine bu sene itibari ile son verilmiş oldu.

Hendek Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekildedir.

Büyükşehir Belediyemizin toplu ulaşım yönetmeliğinin 1.maddesinde yer alan, ‘Kamu yararı ve kamu menfaati uyarınca vatandaşların ulaşım hizmetlerinden en kaliteli şekilde faydalanmasını sağlamak, kaliteli, planlı ve ekonomik, idarenin yönetim, işletme ve denetim organizasyonu altında bütünleştirilmesi, idare ve diğer işleticiler tarafından yapılmakta olan toplu taşıma hizmetleri ile koordinasyon içinde yürütülmesi, çalışma koşullarının belirlenmesi, denetlenmesi ve yönetilmesi ile ilgili birimin yetki ve sorumluluk alanlarının belirlenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir’ ifadesiyle, yönetmeliğin bütünü gereği UKOME iznine tabi taşımacılık izni verilen ‘J’ plakalı araçlarla diğer tüm ilçelerde olduğu Hendek’te öğrencilerimizin ulaşımı sağlanmaktadır.

UKOME tarafından belirlenen ücret dahilinde tüm il genelinde olduğu gibi Hendek’te de öğrencilerimiz SAÜ Esentepe kampüsüne rahat ve konforlu şekilde ulaştırılmaktadır. Şehrin ulaşım anayasasına uygun davranan Hendek Belediyesi, yönetmeliğe uygun bir karar almış, belediye araçlarıyla yapılan ücretsiz taşımacılığı sonlandırmıştır. Hizmette hiç aksama söz konusu değildir. Yönetmeliğe uygun yapılan doğru bir işleme rağmen kasıtlı ve yanlış bilgilerle kamuoyunun yanlış yönlendirilmeye çalışılmasını hemşerilerimizin takdirine bırakıyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

 1. Ogrencileri ticari amacli gormeniz ne hoş ama ucretsiz olan servisi ucretli yapmayı zaten anlamadım ama birde fiyat zaten sefer veren otobus fiyatiyla aynı bu sekilde ogrencilere destek çıktığınız icin tesekkurler.

 2. Birinci sınıfım bir tane ders programına ulaştım ona göre gidicem İlgilendiğiniz için teşşekekür ederim

 3. Merhaba ben ders kaydı yapmayı unutmuştum Sonra okula gittim ve dilekçe doldurdum Fakat Sabise girdiğimde Ne ders programını nede seçilmiş dersleri göremiyorum ne yapmam gerek

  • Öğrenci İşleri ile görüşün. Zaten sizin bu hafta okulda olmanız gerekmiyor mu? Öğrenci İşlerine gidip sorgulayabilirsiniz.

   • Kaçıncı sınıfsınız? Dersleriniz bellidir. EBS sistemine girip ders listelerini görebilir, Bölüm sayfasından ise Ders Programına ulaşabilirsiniz.
    Okula gidince akılı olan programlardan da bakabilirsiniz.
    Sisteme 3 ay yansımazsa 3 ay okula gitmeyecek misiniz?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar