Kadınlar Günü ve İstiklal Marşı…

Kadınlar Günü ve İstiklal Marşı…

Merhaba Sevgili “Saü Kampüs” Okurları,

Yazılarıma başlamadan önce, kimin yazılarını okuyacağınızı merak ederseniz diye, kendimi tanıtmak istedim. 2012 yılında Sakarya Üniversitesinden mezun oldum. Bir süredir kişisel blogumda yazılarımı paylaşıyorum ve şimdi de yazılarımı sizlerle paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz.

Gelelim konumuza, geçtiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ydü. Bir bayan olarak o günün benim için diğer günlerden bir farkı yoktu. Olmalı mı? “Kesinlikle evet.” Neden diye sorarsanız, özel günlerin amacı: unutulmaya yüz tutmuş, değeri bilinememiş kişi ya da durumları 365 günün bir gününde de olsa hatırlamak ve hatırlatmaktır. Tabi bazı günler de var ki sadece para tuzağı. Örneğin “Sevgililer Günü”. Bayan okurlar hemen kızıp sinirlenmesinler. Kim istemez çiçekler, kalpli balonlar, hediyeler almayı. Mali açıdan herhangi bir sorunun yoksa kutla tabi.

Ama öyle bir gün var ki vatanımızı ve şanlı bayrağımızı anlatan ve kahraman ordumuza yazılan o marşın kabulü ve yazarının anma günüdür: 12 Mart “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü”. İşte bugün o gün.

 

Son söz…

Özel günlerimizi unutmayalım ve gelecek nesillere de unutturmayalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar