beylikdüzü escort

Kampüs Camisinde Cuma Namazına Siyasi Rötar Ortamı Gerdi

Kampüs Camisinde Cuma Namazına Siyasi Rötar Ortamı Gerdi

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bulunan Kampüs Camisinde Cuma Namazı, İl Protokolü sebebiyle geciktirilince Cami içinde kısa süreli gerginlik yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN’ın katıldığı kongre sebebiyle Sakarya’daki İl Protokolü günü Esentepe Kampüsünde geçirdi.

Emine ERDOĞAN’ın Cuma Namazı öncesi Sakarya Üniversitesinden ayrılması sebebiyle Protokoldeki isimler Cuma Namazına gecikti.

Kampüs Camisinde Cuma Namazı öncesinde vaaz vermekte olan Prof. Dr. Faruk BEŞER Hoca Camii İmamı Ahmet Ali KUL’un talebiyle protokolünde Cuma Namazına yetişebilmeleri için vaazı uzatmaya başladı.

 

10 Dakika Geçmesine Rağmen Cuma’ya Başlanmadı

Ezanın okunmasının üzerinden 10 dakika geçmesine rağmen Protokolün Cuma Namazına gelmesini bekleyen ve vaazı uzatmaya başlayan Cami Görevlilerine aralarında Öğretim Görevlilerinin de bulunduğu bir grup cemaat tepki gösterdi.

Öğrencileri ve Kendilerinin derslerine geç kalacaklarını belirten Öğretim Görevlilerine destek Sakarya MHP Milletvekili Zihni AÇBA’dan geldi.

Bu tepki üzerine Kampüs Camisi İmamı Ahmet Ali KUL, Öğretim Görevlileri, MHP Milletvekili Zihni AÇBA ve Cemaatten bazı kişiler arasında kısa süreli Sözlü Tartışma yaşandı.

 

Sakarya Üniversitesi Kampüs Cami
Sakarya Üniversitesi Kampüs Cami

 

Cuma Hutbesinden Helallik İstedi

Yaşanan sözlü tartışma sonrasında Prof. Dr. Faruk BEŞER Hoca vaazı bitirerek Cemaatten Helallik istedi ve Cuma namazına geçildi.

İmam Ahmet Ali KUL ise Cuma Hutbesi sonrasında gecikmeden ve yaşananlardan dolayı Cami Cemaatinden Helallik istedi.

 

İl Protokolü Farz’a Yetişebildi

Yaşanan tartışma sonrasında Kampüs Camisinde Cuma Namazına geçilirken Emine ERDOĞAN’ı uğurlayan İl Protokolü Cuma Namazının Farzına yetişebildi.

 

Kaynak: Medyabar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Protokol için binlerce kişinin Cuma’sını ertelemek evet kabul edilebilir bi’şey değil. Ancak, ben de oradaydım ve tepki gösteren kişilerin üslubu da cami içinde hiç ama hiç hoş karşılanmayacak derecedeydi. Ayağa kalkarsın, hatibe işarette bulunup durumu izah edersin. Gidipte protesto amaçlı bağırarak çağırarak Allah’ın evinde milletin üzerine yürüyemezsin. Orada imam efendi el fatiha diyerek durumu rahatlatmasaydı belki de binlerce kişi birbirine girecekti. Lütfen ama lütfen protestonun taşkınlık değil bir ifade biçimi olduğunu unutmayın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar