Kampüse Sefer Yapan Belediye Otobüsleri Yine Şikayet Konusu Oldu

Kampüse Sefer Yapan Belediye Otobüsleri Yine Şikayet Konusu Oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü hattına konulan Belediye Otobüsleri ile alakalı yeni bir şikâyet daha Twitter’dan Rektör Muzaffer ELMAS’a ulaştırıldı.

Bir öğrenci tarafından Kampüs İçinde Ücret alındığı şikayeti ile karşılaşan Rektör Muzaffer ELMAS verdiği cevap ile de yine şaşırttı.

 

“Siz Toplanmayın, Biz Zararlı Çıkıyoruz”

Twitter üzerinden Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’a “hocam geçenlerde toplantı yapmışsınız ulaşımla alakalı, tekrar toplanmayın mümkünse. Siz toplandıkça bizim cepten para çıkıyor” diye mesaj atan öğrenciye ELMAS “toplantı yapmadık” diye cevap verdi.

Bunun üzerine öğrenci “bize söyledikleri  duraklardan FEF kadar bile olsa artık kart basacakmışız. Toplantı yapmışsınız. Ben onların yalancısıyım.” Diyerek hem sorunu hem de tepkisini dile getirdi.

Kampüs Otobüs Polemiği
Kampüs Otobüs Polemiği

“O Koltukta Rektör Olarak Oturmanız Adil Değil”

Başka bir Twitter mesajında ise Rektör Muzaffer ELMAS’a “ayrıca otobüs şoförleri öğrencilerinizin üstüne yürürken sizin o koltukta tekrar rektör olarak oturmanız hiç adil değil.” şeklinde mesaj atan bir öğrenci karşılığında ise “Bu koltukta herkesin gözü var. Otobüs şoförü kime bağlı. Eskiden öğrenciye yan gözle kimse bakamazdı” şeklinde bir cevap attı.

Bu noktada Belediye ile arası hayli iyi olan Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ın bir anlamda Belediye Başkanına ve Ulaşım Dairesi Başkanına mesaj gönderdiği gözlerden kaçmamış oldu.

 

Muzaffer Elmas Otobüs Polemiği
Muzaffer Elmas Otobüs Polemiği

Kampüs İçi Ücretsiz Dolaşım Uygulaması Halen Çözülemedi

Kampüs içerisinde öğrencilerin Belediye Otobüslerini ve Minibüsleri ücretsiz olarak kullanması yönünde alınan karar ne yazık ki hem Üniversite hem Belediye hem de Şoförlerin farklı tavırları sebebiyle bir türlü tam olarak hayata geçirilemedi.

Bazı şoförler sadece geliş yönünde öğrencilerin Ücretsiz Taşınacağını belirtirken bazı şoförler dönüş yönünde de öğrencileri ücretsiz olarak taşıyabiliyorlar. Bazı şoförler ise o anki psikolojik durumlarına göre kart basılmasını talep edebiliyor ya da etmeyebiliyor.

Bu konunun netleşerek öğrencilere net bir bilgi verilmesi Öğrenci – Otobüs Şoförü arasındaki sorunlarında azalmasına sebep olacak. Aksi durumda kampüs içinde bu iki kutup arasındaki sürtüşme ve sorunlar devam edecek gibi görünüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar