Kampüste Bitmeyen Burs ve Kredi Kuyrukları Başladı

Kampüste Bitmeyen Burs ve Kredi Kuyrukları Başladı

2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim döneminde ilk kez Burs ve Kredi alacaklar için Burs ve Kredi Kuyruğu çilesi 6 Ocak itibari ile başladı. Kampüsteki Ziraat Bankası Şubesi önünde uzun kuyruklar meydana geldi.

Bu sene ilk kez Burs veya Kredi alacaklar için ödemeler 6 Ocak 2013 tarihinde Ziraat Bankası Kampüs Şubesinden teslim edilmeye başlandı. Henüz KYK tarafından öğrencilere Bankamatik Kartları teslim edilmediği için şubeden ödeme almak durumunda kalan öğrenciler saatlerce kuyruk beklemek durumunda kaldılar.

 

Şubat Ayında Kuyruk Daha da Uzayacak

Ocak ayında sadece 24 Aralık 2013 tarihine kadar evraklarını KYK’ya teslim edenlere ödeme yapılması sebebiyle kuyruklar biraz daha kısa idi.

Ancak Şubat ayındaki ödemeler neredeyse tüm birinci sınıflara olacak. Bu sebeple de Şubat ayında 7 Şubat Cuma günü Ziraat Bankası Kampüs Şubesi önünde oldukça uzun bir kuyruk öğrencileri bekliyor olacak.

Kampüste Bitmeyen Burs ve Kredi Kuyrukları Başladı
Kampüste Bitmeyen Burs ve Kredi Kuyrukları Başladı

Ziraat Bankası Kampüs Şubesi Yetersiz Geliyor

Sadece 2 gişenin çalıştığı Kampüs Şubesinde kartsız ödeme almak durumunda kalan öğrenciler için her ayın 7’si oldukça sorunlu başlıyor diyebiliriz.

Ödeme almak için saatlerce bekleyen öğrenciler o gün derslerine bile gitmeyebiliyorlar. Kış Aylarının gelmesi ile de soğuk havada öğrenciler oldukça zorlu saatler geçiriyorlar.

Sadece Ziraat Bankası Kampüs Şubesinden ödemelerin alınabiliyor olması, başka şubelerden ödeme yapılmaması da öğrencilerin mecburen bu şubeye yönlenmesine sebep oluyor.

Bankamatik Kartları Mart – Nisan Aylarında Ancak Geliyor

KYK ve Ziraat Bankası tarafından öğrencilerin adına açılan Burs – Kredi Hesaplarının Bankamatik Kartları öğrencilere Mart – Nisan ayı gibi dağıtılmaya başlanıyor.

Gecikmeli olarak gelen kartlarını alan öğrenciler ise istedikleri bir Ziraat Bankası ATM’sinden ödeme alabiliyorlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar