beylikdüzü escort

Kapatılan Yurtlarda Kalan Öğrenciler İçin Valilik Açıklama Yaptı

Kapatılan Yurtlarda Kalan Öğrenciler İçin Valilik Açıklama Yaptı

26 ve 27 Nisan 2016 tarihlerinde Gülen Cemaatine Bağlı oldukları gerekçesi ile kapatılan 3 farklı Öğrenci Yurdunda barınan Kız ve Erkek Öğrencileri için Sakarya Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı.

2 gün içerisinde Gerekli İzinleri Olmadığı Gerekçe Gösterilen Özel Samanyolu Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Özel Bedir Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Özel Fetih Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştı.

Kapatmalardan sonra çok sayıda öğrenci Barınma Sorunu ile karşı karşıya kalmıştı.

 

Bir Yurt Daha Kapandı, 119 Öğrenci Dışarıda Kaldı
Bir Yurt Daha Kapandı, 119 Öğrenci Dışarıda Kaldı

 

Konuyla Alakalı Olarak Valilik Açıklama Yaptı

Gülen Grubuna bağlı oldukları gerekçesi ile kapatılan 3 öğrenci yurdu da hali hazırda Aktif olarak çalışan ve içerisinde Üniversite Öğrencilerinin barındığı yurtlardı.

Kapatılma sonrasında ise Onlarca Öğrencinin Barınacak Yer Sıkıntısı yaşayacağı bilgisi basına düştü.

Hemen sonrasında ise Valilik tarafından bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama…

 

Bir Yurt Daha Kapandı, 119 Öğrenci Dışarıda Kaldı
Bir Yurt Daha Kapandı, 119 Öğrenci Dışarıda Kaldı

 

Bazı basın organlarında “Yurt Kapatıldı”, “Yurt Kapısına Mühür” şeklinde haberlerin çıktığı görülmüş olup, Valiliğimizce aşağıda yapılan açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

İlimizde bulunan yükseköğretim ve ortaöğretim öğrenci yurtları; Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, İmar ve Ruhsat İşlemleri açısından kendi mevzuatları çerçevesinde Belediyelerimiz tarafından öğrenci yurtlarının eksiklikleri ile alakalı denetimler yapılmaktadır.

Yasal mevzuat çerçevesinde eksikleri belirlenen öğrenci yurtlarından verilen süre içerisinde eksiklerini tamamlamayanlar denetim yapan ilgili kurumlar tarafından yasa gereği mühürlenmektedir.

Serdivan Belediye Encümeninin 14-21.04.2016 tarih ve 150-157-158 Sayılı Kararları ile yasal mevzuata aykırı olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen Özel Samanyolu Y.Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Özel Bedir Y.Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Özel Fetih Y.Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu 26- 27.04.2016 tarihlerinde mühürlenmiştir.

Bütün öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alınmış, Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda yer ayrılmıştır.

Başvuran bütün öğrencilerin yerleştirme işlemleri yapılmaktadır. Kapatılan öğrenci yurtlarında daimi kalan 75 öğrencinin mağdur edildiği şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mağdur olan öğrenci de bulunmamaktadır.

Kamuoyunun doğru bilgilenmesi için saygıyla duyurulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar