beylikdüzü escort

Kız Deyip Geçmeyin Onlar da Üç Harfli!

Kız Deyip Geçmeyin Onlar da Üç Harfli!

Tekrardan Merhabalar,

Evet, şimdiden bu yazımın başlığı için tepki içeren düşünceleri hayal edebiliyorum. Bu yazıda birçok kez yazmak istediğim ve her defasında ertelediğim bir yazı dizisidir.

Benim tespitlerim varlıklarından gurur duyduklarımız fakat bizi çok yoran kızlar üzerine…

Ülkemizde birçok değerli yazar var. Bu kişilerin yazılarını zevkle okuyorum ve sizlerde okuyorsunuzdur. Uzun bir zaman önce bir ağabeyimiz “Neşeli dindar kızlar, mutsuz İslamcı delikanlılar” başlığı altında bir yazı yazmıştı. Muhakkak okuyanlarınız olmuştur. Yazıyı ilk okuduğum zaman aklımda birçok soru işareti oluşmuştu. Hepsini sineye çektim. Sonra ardından bazı köşe yazarlarımızda o yazıya ithafen yazılar yazdılar. Aynı zamanda da tanığım kızlar sosyal medyadan gururla yazıyı paylaşıp, durdular. Benim sözlerim o yazıya ithaf olunmadı.

Kızlar, üzerinde bilimsel çalışmalar yapılsa bile sonuç raporuna ulaşılmayacak varlıklardır. Tam olarak ne istediğini bilmeyen fakat her şeyden bilgisi olduğunu çevresine buram buram yayan varlıklar…

Uzun zaman önce okuduğum bir yazarımızın yazısı beni çok etkilemişti. Okudukça evet evet çok haklı diyordum. İşte o tespitlerden birazı;

Yazıma bir okuyucumdan gelen mesajla başlamak istiyorum. Mesaj şöyle: “Bu zamanlarda aklıma bir şey takıldı size yazmak istedim. Dindar kızlar (cemaat mensubu, pardüseli sohbetlere katılan işin bilincinden olanlar) face ve twitter gibi sosyal sitelerde profil resimlerini Maher Zaim, Sami Yusuf, Ronaldo, Kıvanç Tatlıtug, Furkan Doğan vb. bir sürü erkek resimleri ile donatıyorlar. Halbuki dindar erkeklerin hiçbirinde herhangi bir kadın resmi hayranı olduğu bir fenomen resmine rastlamadım.

Mesela Huzur Sokağı’ ndaki Şükran’ın resmi yok hiçbir erkeğin profilinde, ama kızlar hemen Huzur Sokağı’ ndaki dindar erkek Kutsi’nin resimlerini benimsemişler. Tenkit etmek değil maksadım, hem ilk aşkım babam ikincisi kocam olsun derler hem de böyle her çıkan mankeni benimserler garip bir hal. Dindar yada vicdanlı erkeklerin profilinde Furkan Doğan’ın resmine rastlamadım ama kızların profilinde istemediğimiz kadar var bu resim. Sanki Mavi Marmara da sadece Furkan mı vardı? Neden Furkan neden genç kızlar sadece onun resmini taşıyor. Bu psikolojik olarak düşündürücü değil mi sizce?”

Bu işin birinci ayağı…

İkinci ayak: Genç kızlar poz poz fotoğraflarını sosyal ağlarda paylaşınca kısmetleri kapanıyor. Bekar erkek okurlarımdan bu konuda şikayetler de alıyorum. “Tam evlenmeye niyet etmiştim facebook da paylaştığı fotoğrafları görünce vazgeçtim.” diyen erkek sayısı az değil. Erkek “Bu fotoğrafı ben görüyorsam başka erkekler de görüyor bu kızdaki bu rahatlık da ne? ” diye düşünüyor.

Kişinin kim olduğunu gösteren biri iki fotoğraf gerekli olabilir ama tesettürlü bir hanımın film artisti gibi poz poz fotoğraflarını en güzel gülüşünü, en çekici halini, en hoş fotoğrafını, en mayhoş bakışını paylaşması pek doğru gelmiyor.

Ben bu tespitleri çok önemsedim. Ve dedim ki ‘adam haklı beyler dağılın….’

Twitter da çok yazı paylaşmaktan ziyade ‘insanlar ne yazıyor?’ diye okurum. Okudukça hayretler içerisinde kalıyorum. Sevgilisine trip atanlar, otobüsteki teyzeye kızanlar ve kütüphanede ki insanlara sinirlenenler, evrene mesaj gönderenler, alakasızca duygu ve düşüncelerini paylaşanlar vb… Tabi şimdi diyeceksiniz ki dur ya bunu erkeklerde yapıyor. Evet, yapıyoruz ama sizin kadar değil. Konferanslar da, seminerlerde kızların çoğunluğu göze çarpıyor. Lakin konuşmacılara bakın %90’nı erkektir. Başarılı kadınlarımız var. Bunu inkâr etmiyoruz. Ancak ne yazık ki siz iyi dinleyici olabilirsiniz, iyi de not tutabilirsiniz fakat cesaret yada insiyatif almazsanız hiçbir anlamı olmayacaktır.

Trafikte bunu herkes yaşıyordur. Sağa veya sola sinyal yaktıktan sonra bir türlü şerit değiştiremiyorsunuz. En büyük özelliğiniz ise detaycı olmanız. Bir işi o kadar geniş kapsamlı düşünüyorsunuz ki ta dünyanın yaratılmasına kadar gidiyorsunuz.

Çok ağır ifadeler kullanmaktan çekiniyorum. Nedeni korkumdan değil! Dediğim gibi “kız deyip geçmeyin onlarda üç harfli”

Bir kız sınıfında kim ne giymiş, ne takmış, ne sürmüş bunların hepsini analiz yaparlar. Sonra kime ne dedi? Neler söyledi? Kimle konuştu? Hepsini dikkatli şekilde incelerler ve dünyanın en donamlı ajanlarının bile yapamadıklarını başarabilirler.

Bilakis çok ta ağırdan satarlar kendilerini, nasıl mı? “Türk kızını Ay’a göndersen ilk adımı Ay’dan beklerler” o derece…

Burada biraz ara vereceğim. Çünkü yazımı okuyanların sadece başlangıç niteliğinde olan bu yazıya nasıl tepki vereceklerini merak ediyorum. Görüşlerinizi de bekliyorum. J

Saygı ve sevgilerimle…

 

facebook.com/aykutulgar

twitter.com/AykutUlgar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

 1. Bana göre anlayamadığın herşey,herzaman daha esrarengiz ve daha ilgi çekicidir. Bilakis bizi bu kadar anlamaya çalışan bir tür olmanız da buradan gelir. Yazınız başlığından dolayı ilgimi çekti. Beğendim, başarılı bir yazı olmuş. Gerçi biraz adap yoksunluğu çekiyor gibi duruyorsunuz ama yazınızı tasvip etmiyor olmam başarılı olduğunu göz ardı edeceğim anlamına gelmez. Umarım kendi cinsinizin de eksiklerini keşfeder ve yazarsınız. Tabi benden size tavsiye, artılarını yazarsanız daha kısa sürer. Yoksa uzunca bir zamanınızı buna ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Ne kadar ciddiye alırsınız o ayrı tabi. Diğer yazılarınızda başarılar dilerim.

 2. Bunu yazarken İnsan Hakları başkanı olarak mı yazdınız, yoksa Aykut Ulgar olarak mı yazdınız ?

 3. Neden sürekli kapalı kız-açık kız arasında ayrım yapılıyor anlamıyorum. Kuran-ı kerimde böyle bir ayrım yok, bir şey haramsa ya da değilse kapalıya da açığa da erkeğe de kadına aynı şekildedir. Toplum olarak ayrımcılık yapıp, bir grup üzerinden tamama genelleme yaparak, yaşamadığınız şeyler için oturduğunuz yerden konuşmayı bir kenara bırakmamız lazım…

 4. Merhabalar,
  Benim cevabım kendilerine çok fazla güvenen erkeklere…
  Yazıyı okudum ve başlık oldukça ilgimi çekti. Özellikle de ders veren bir erkek “eğitmen” tarafından yazılmış olması yazıya olan ilgimi arttırdı. İçeriği okuduktan sonra sizin kadınlara tanımlayamadığım bu tutumunuz üzere bu yazıya başladım.Yazınızı hazırlarken aldığınız alıntı iyi bir tespit. Tesettürlü bir bayan dikkatli olmalı, kendini dinimizde saklaması, örtünmesi gerekiyor diyor. Sonra sadece kapalıların yani tesettürlü bayanların sosyal medya da ne yaptığı üzerinden gitmişsiniz. Kızlara “üç harfli” demeniz hiç hoş bir davranış değil. Eğer kızlara “üç harfli” diyorsanız açık olan bayanlar üzerinden de atıf yapmanız gerekirdi.
  Erkekler, üzerine bilimsel çalışma yapılmasına gerek bile olmayan basit yapıda varlıklardır. Her şeyi elde edebileceğini zanneden, her şeyde en iyi olduğunu sanan ego tatmine en çok ihtiyaç duyan varlıklar…
  Bulunduğumuz çağda ister tesettürlü olmak çok zor. Tesettürlü bayanları eleştireceğinize tebrik etmenizin gerekli olduğunu düşünüyorum.
  Kızların sosyal ağlarda poz poz paylaştığı fotoğraflara bakıp içiniz düştükten sonra o kız yüz vermeyince “resimleri görünce vazgeçtim” demek yada kıza iftira atmak erkeklere has bir davranıştır.
  Konferans ve seminerler de erkeklerin konuşmacı olmasının nedeni erkeğin ses tonunun daha kalın olması ve daha gür çıkmasıdır. Bunun cesaretle bir ilgisi yoktur.
  Tabi ki her Türk erkeği gibi “kadınlar araba sürer mi?” Otursun oturduğu yerde anlayışını siz de de gördüm.
  Bayanlar sizin kadar iyi araba süremeyebilir ama bu öğrenilebilecek bir şeydir. Baktığımız zaman marifetli yemek yapan erkekler de var. Demek ki bazı şeyler sonradan öğrenilebilirmiş (otobüs hatta metro kullanan bayanlar bile var ve gittikçe yaygınlaşmakta).
  Kızlar kendilerini ağırdan satarlar ve lakap takarsınız. Yüz verse başka bir kulp bulursunuz. Bence sorun bizde değil sizde.
  Erkekler üstündür konusunda her eline kağıt kalem alanın da yazı yazması anlayamıyorum. Siz bizi anlatmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Ama bizde sizi anlamak da güçlük çekiyoruz.
  Yazımı desteklemeyebilirsiniz, ben de sizin yazınıza saygı duydum cevap yazma taraftarı da değildim fakat bu yazınızın devamı da olacakmış. Bu yüzden tepkimi göstermek istedim. Diğer yazınız da daha anlayışlı olmanızı ve sadece belirli bir kesimin üzerine gitmemenizi umut ediyorum. Yaşadığımız ülke de her kesim bayan ve bay da var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar