beylikdüzü escort

Kızılay Sakarya Şubesinin Kan Bankası SAÜ Olmaya Devam Ediyor

Kızılay Sakarya Şubesinin Kan Bankası SAÜ Olmaya Devam Ediyor

Her sene onlarca farklı Kan Bağışı ile Sakarya Üniversitesinden kan toplayan Kızılay Sakarya Şubesi kan ihtiyacının büyük bir bölümünü öğrencilerden sağlamış oluyor.

Özellikle yaz aylarında Sakarya Üniversitesinin kapalı oldu8ğu dönemlerde Kan Stoklarının tükenmesinin ana sebebi de Üniversite Öğrencisine ulaşamamak.

Bu sebeple de 8 aylık dönemde Kızılay Sakarya Şubesi neredeyse her hafta farklı bir birimde Kan Bağış Alanları oluşturarak öğrencilerden Kan Bağışı Yapmalarını istiyor.

 

SAÜ Kan Bağışı
SAÜ Kan Bağışı

 

Bu Sene Hedef 5.000 Rakamını Aşmak

Geçtiğimiz sene toplam bağışın 5.000 Bağışçı sayısına ulaşması sebebiyle Kızılay Sakarya Şubesi hedeflerini 5.000 Bağışçının üzerine çıkmak olarak koymuş durumdalar.

Dönem sonuna doğru yapılan 1 Günlük Kan Bağışı Etkinliği ile bir günde 2.000 – 3.000 Kan Bağışı alan Kızılay dönem içindeki standları ile de kalan rakamları tamamlamak peşinde.

 

Kültür ve Kongre Merkezinde Kan Bağışı Yapıldı

Kızılay Sakarya Şubesi tarafından Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde konumlandırılan Kan Bağışı Alanına öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve Kan Verme konusunda birbirleri ile yarıştıkları görüldü.

Gönüllü Öğrencilerin bu denli fazla olması da hem etkinlik alanındaki personelin hem de kan ihtiyacı olan vatandaşların rahat bire nefes almasını sağlamış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar