Kolpa Grubu Sakarya Konseri (18 Aralık 2013)

Kolpa Grubu Sakarya Konseri (18 Aralık 2013)

Son dönemim popüler gruplarından birisi olan Kolpa Grubu yeni albümünden sonra ilk konserini CityMedia Organizatörlüğünde Sakarya Üniversitesinde verecek.

18 Aralık 2013 Çarşamba akşamı Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya’da gerçekleştirilecek olan konser saat 19.00’da başlayacak.

Bilet satışları Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya, Ender Alışveriş Merkezi ve Güven Tanıtım Ofislerinde satışa çıkmış durumda.

Konser biletleri 15 TL olarak belirlenirken konser biletini konser saatinde kapıda alacak olanlar ise 20 TL ödemek durumunda kalacaklar.

Sınırlı sayıda bilet satışının yapılacağı Sakarya Kolpa Konseri için sizde yerinizi şimdiden ayırttırın…

İletişim: 0539 898 05 30 – 0542 541 54 54

 

KOLPA Grubu Hakkında

Temelleri elemanlarının Adana`da geçirdikleri lise yıllarına dayanan Kolpa; 2004 yılında İstanbul’da Bora Yeter (bas) ve Barış Yurtçu (vokal) tarafından kuruldu.

2007 yılında ise gitarda Dinçer Çetin`in yerine yine baska bir lise arkadaşları Cenk Taner Dönmez`in geçmesiyle grup ilk albümün kayıtlarında yer alan 3 kişilik kadroya ulaştı. 2009 Nisan ayında bu kadroyla ilk albümleri “Hayat Senin”i yayınlandı. Prodüktörlüğünü Matthew Erdem`in yaptığı bu albüm Pasaj Müzik`in alt markası Mucize İşler tarafından piyasaya sürüldü. “Sayende” ve “Koşa Koşa” şarkılarına çekilen video kliplerden sonra Kolpa`nın kadrosu davulda Samuray Gökçe`nin de gruba katılımıyla son halini aldı.

2010 Şubat ayında kayıtlarına başladığı 5 cover şarkıdan oluşan maxi single albüm “MAXIMUM”u ise 4 haftalık kısa bir süre sonunda 23 Mart 2010 tarihinde Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü. Bu albümün ilk video klip şarkısı “Böyle Ayrılık Olmaz” müzik kanallarında ve türkçe müzik radyolarında yayınlanmaya devam ediyor.

Kolpa, rock müziği dans, pop gibi çeşitli müzik türleri ile birleştiren; sahnede eğlenmeye ve eğlendirmeye önem veren bir performans grubudur. Dinleyicilerinin dikkatini çekmeyi başaran besteleri “Koşa Koşa”, “Aslında”, “Sus Dinle” ve “Sayende” dışında; Kolpa`nın düzenleyerek bambaşka bir hale getirdiği Orhan Gencebay`ın “Bir Teselli Ver”, Nilüfer`in “Böyle Ayrılık Olmaz”, Levent Yüksel`in “Kadınım”, Kenan Doğulu`nun “Aşk Oyunu”, Murat Boz`un “Maximum” şarkılarının coverları grubun süregelen lokal reputasyonuna katkıda bulunan çalışmaları oldu.

Kurulduğundan bu yana Istanbul`da sahne almadık performans mekanı bırakmayan Kolpa, geçen sezondan bu yana Beyoglu`nun en popüler konser mekanı JollyJoker Balans`ta her cumartesi sevenleriyle buluşuyor. Geriye kalan günlerde ise davet edildikleri “mutlak eğlence” talep edilen diğer mekanlar, organizasyonlar ve festivallerde sahne almaya devam ediyor.

 

Kolpa Sakarya Üniversitesi Konseri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar