KYK Kredisi Alanlara Müjdeli Haber

KYK Kredisi Alanlara Müjdeli Haber

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen Öğrenim Kredisi veya Katkı Kredisi alan ancak ödemede zorluk yaşayanlar için AF Çıktı. Son Başvuru Tarihi 1 Aralık 2014 olarak belirlendi.

11 Eylül 2014 tarihinden önce kesinleşmiş olan Katkı ve Öğrenim Kredisi Borçları için Gecikme Borçları silinerek yeniden yapılandırma imkânı sunuluyor.

Bu işlem için ya borcunuz Vergi Dairesine yansıtılmış olmalı ya da Son Taksit Tarihiniz 11 Eylül 2014 tarihinden önce dolmuş olmalıdır.

Bu sayede uzunca süredir Borcunu Ödemediği için Faiz İşleyen mezunlar borçlarını yeniden yapılandırarak borçlarını 6 ila 18 ay arasında değişen taksitler ile ödeyebilecekler.

Aftan yararlanabilmek için Açılmış Olan Davaların Kapanması ya da Dava Açılmamış Olması şartı aranacak. Bu ikisine uyan borçlular yeniden yapılandırma kapsamına dahil edilecekler.

KYK Kredisi Alanlara Müjdeli Haber
KYK Kredisi Alanlara Müjdeli Haber

 

31 Aralık 2007’den Önceki 50 TL Altı Borçlar Otomatik Silinecek

31 Aralık 2007 tarihinden öncesine ait olan ve 50 TL sınırını aşmamış olan borçlar otomatik olarak düzenlenecek ve silinecek.

Ana Paraya %1.05 – %1.15 Komisyonla Taksit

Peşin olarak ödemesi yapılan borçlardan herhangi bir fark alınmayacak.

Taksitli olarak ödenmesi gereken borçlar için ise 6 ila 18 ay arasında Taksit İmkanı sunulacak ve Taksit Sayısına göre %1.05 ile %1.15 arasında değişen bir Fark ödemelere eklenecek.

 

 

Başvurular Nasıl Yapılacak

Başvuru işlemleri için https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_7111_LOGIN_AC sayfasındaki Başvuru ve Ödeme sekmesini seçebilir, 1. veya 2. Seçeneklerdeki giriş sistemleri üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Bunun dışındaki En Yakın Vergi Dairesi veya Gelir İdaresi Başkanlığına bağlı hizmet noktasından da işlem yapabilirsiniz.

 

 

Son Başvuru 1 Aralık 2014

Kredi Erteleme işlemi için Son Başvuru Tarihi 1 Aralık 2014 olarak belirlenmiş durumda.

Başvuru sonrasında ilk ödemenin 31 Aralık 2014 tarihine kadar NAKİT veya KREDİ KARTI ile yapılması gerekiyor.

Daha önce farklı sebeplerle Yapılandırma yapan ancak borcuna sadık kalmayanlar için Yapılandırma geçerli olmayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar