KYK’dan Burs Alan SAÜ Öğrencileri Dikkat

KYK’dan Burs Alan SAÜ Öğrencileri Dikkat

2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim Yılında Sakarya Üniversitesi tarafından Burs – Kredi Başarı Değerlendirmeleri için KYK’ya gönderilecek olan Başarı Notu Alt Sınırı belirlendi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Senatosu tarafından alınan karar neticesinde Burs Alan Öğrenciler için her sene KYK tarafından talep edilen Başarı Notu için belirlenen alt limit 1.8 olacak şekilde ayarlanmıştır.

 

 
Son Güncelleme İle Başarı Ortalaması 2.00 Olarak Güncellenmiştir.

 

Buna göre her sene KYK tarafından Burs Alan Öğrenciler için istenen Başarı Notu ortalamanız 1.8’in altında olması durumunda Başarısız olarak iletilecek ve gelecek sene Burs Alımınız Öğrenim Kredisine dönüştürülecektir.

Saü Burs
Saü Burs

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

302 yorum

 1. Benim dönem içi ortalamam 1.60 idi. Yaz okuluna kaldım ortalamamı 2.08 yaptım. Şuan trankripte 2.08 yazıyor ama ösym eğitim bilgilerinde 1.60 yazıyor bursum kesilmez değil mi ?

 2. Benim yıl ortalamam 2 üstü olur ancak kaldığım ders sayısı fazla olucak sanırım. Burs kesilir mi?

 3. Saü de yaz okuluna kayıt yaptırıp sadece final sınavlarına girersek devamsızlıktan kalır mıyız?

  • Hocaya göre değişir. Hoca ile görüşmeniz lazım.
   Normalde devam zorunlu.

 4. Ben ilk dönem ortalamam 1.03 nolacağı hakkında hiçbir fikrim yok. İkinci dönem 3 ortalama imkansız gibi duruyor. Sizce?

  • İkinci dönem tüm derslerde AA alırsanız, ortalamanı 4.00 olur. Bu durumda da 1.03 olan ortalamanızı 3.00 seviyesine çıkarmış olursunuz.
   Burs için 2.00 ve üstünde ortalama almanız gerek. Bu sebeple de dersleri AA – BA getirmeniz gerek.

   • Ben ikinci sınıf öğrenciyim geçen yıl değil bu sene burs çıktı.Ortalama için 2. sınıfın dönemleri mi baz alınır yoksa genel ortalama mı?

   • Genel Ortalamaya bakılıyor. Ama siz yine de mümkün mertebe ikisini de 2.00 üstünde tutun.

 5. benim ilk dönem ortalamam 1.03 nolacağı hakkında hiçbir bilgim yok. İkinci dönem 3 ortalama imkansız gibi duruyor. Sizce?

  • İkinci dönem tüm derslerde AA alırsanız, ortalamanı 4.00 olur. Bu durumda da 1.03 olan ortalamanızı 3.00 seviyesine çıkarmış olursunuz.
   Burs için 2.00 ve üstünde ortalama almanız gerek. Bu sebeple de dersleri AA – BA getirmeniz gerek.

 6. Saüde 1 dönemde kaç tane dersten kalırsak burs kesilir? 2.00 ortalama tek bir dönemin mi yoksa 2 dönemin ortalaması mı?

  • Ortalamanız 2’nin altına düşmesin yeterli. SAÜ’de senelik bazda bakılıyordu eskiden ortalamaya. Ancak KYK farklı bir sistem de uygulayabilir. Siz dönemlik 2.00 Ortalamayı sağlayın garanti olsun.

 7. 2 not ortalaması YÖK’e göre olmucak mı yani yüzlük sistemde 53 gözüküyor orda??

  • SAÜ’deki ortalamanız 2 olmalı. Üniversiten 4’lü sistem ise üniversiteden ki ortalaman baz alınır. 100 lü sistemde ise dönüştürebilirsiniz YÖK’deki puan dönüşüm listesi ile.

1 5 6 7

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar