beylikdüzü escort

Muafiyet Sınavına Her Fakülte Kendi Yazdı, Kendi Oynadı

Muafiyet Sınavına Her Fakülte Kendi Yazdı, Kendi Oynadı

Rektörlük tarafından geçen dönem sonunda açıklanan ve öğrencilere bir anlamda Yaz Okulunun kaldırılmasından doğan sıkıntıları gidermek adına sunulan Muafiyet Sınavına bölümlerin keyfi uygulamaları damga vurdu.

İşletme Fakültesi Dekanlığı tarafından alınan karar ile birçok öğrenci Muafiyet Sınavına Başvuru yapma hakkı kazanamadı.

Dilekçe ile başvuru yapılma şartı geldikten sonra öğrencilerin tatillerini kesip geldikleri Sakarya Üniversitesinde birçok öğrenci yaşanan sorunlar sebebiyle Muafiyet Başvurusu yapamadan geri döndü.

 

İşletme Fakültesinde Seçmeli Ders ve Sertifika Şartı

Üniversite Yönetim Kurulu tarafından alınan kararları Dekanlık olarak uygulamak istemeyen İşletme Fakültesi Dekanlığı kendi içinde bir karar alarak başvuru şartlarını yeniden elden geçirdi.

Yeni şartlar şu şekilde belirlendi.

 • Öğrenci sadece SEÇMELİ DERSLERİ Muafiyette alabilir. Zorunlu Dersler Muafiyette alınamaz.
 • Seçmeli Dersleri alabilmek için Sertifika Sunulması ya da Staj Yapılmış olması ya da Farklı bir belge sunulmuş olması şarttır. Aksi durumda dersler seçilemez.
 • Derslerin açılıp açılmayacağı Koordinatörlere bağlıdır.
Muafiyet Sınavına Her Fakülte Kendi Yazdı, Kendi Oynadı
Muafiyet Sınavına Her Fakülte Kendi Yazdı, Kendi Oynadı

Muafiyet Yapmayacağız Demenin Resmi Yolu

İşletme Fakültesi tarafından alınan bu karar aslında Biz Muafiyet Yapmayacağız demenin resmi şekli olmuş durumda.

Çünkü zaten öğrencilerin sıkıntıda oldukları dersler genelde Zorunlu Dersler. Bu bir kez yasaklanmış. İkinci olarak ise Sertifika şartı getirilerek Seçmeli Derslerde belli bir oranda sınırlandırılmış. Son olarak Koordinatör seçimi de getirilerek aslında Muafiyet Sınavı İptal Edildi sonucuna bağlanmış sistem.

 

Rektörlük ve Dekanlık Öğrencileri Mağdur Konuma Düşürdü

Alınmayacak dilekçeler için kilometrelerce yol kateden öğrenciler Rektörlük ve Dekanlık tarafından tam bir açıklama yapılmamasından ötürü büyük bir mağduriyet yaşamış oldular. Dilekçe veren öğrenciler ise derslerin açılıp açılmayacağı konusunda halen soru işaretleri içerisindeler.

 

Konu hakkında İşletme Fakültesi Dekanlığı ve Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü ile telefonla görüşmeler yaparak iki taraftan da bilgi alınmaya çalışılmıştır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

12 yorum

 1. muafiyet sinav yerleri icin ogrenci numaraniza nokta koyarak giris yapin o zaman bilgiler cikiyor

   • teşekkürler oldu şimdi. peki ff olan dersim den girdiğimde muafiyet sınavına 65 altı alırsam transkrip e ne geçecek gene ff mi ?

   • Evet. Zaten FF olduğu için o şekilde devam eder

 2. merhaba, muafiyet sınav tarihleri açıklandı mı? gireceğim sınavın hangi gün saat kaçta olacağını nerden öğrenebilirim?

 3. Attığınız link genel program sanırım sabis hesabımdaki ders programından bahsediyorum benim ilk yılım olduğundan anlayamadım 2.sınıfa geçen arkadaşımın hesabnda var ders programı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar