Mühendislik Tamamlama Kontenjanları Bayramdan Sonraya Kaldı

Mühendislik Tamamlama Kontenjanları Bayramdan Sonraya Kaldı

 

ÖSYM oldukça başarılı bir çalışma yürüttü.

Önce dedi ki Mühendislik Tamamlama için buyurun başvurun.

Tabi ki bu başvuru daveti üzerine 28 Şubat döneminde bu güne Meslek Lisesinden mezun olarak Teknik Eğitim çatısı altında okumaya zorlanan binlerce Yeni ve Eski mezun sınava girme telaşına kapıldı.

ÖSYM dedi ki madem bu kadar İlgi var o zaman ücretler 100 TL olsun.

Hani Ramazan ve Kurban Bayramında son gün uçağa bilet almak isteyip de uçağı komple satın alacak kadar bilet fiyatı çıkarılan yolcular var ya. Teknik Öğretmenlere o muamele yapıldı. Fiyatlar kara borsa oldu. ÖSYM cebi doldurdu.

Sonra ÖSYM dedi ki bizler çok hızlıyız.

Üniversite sınav sonuçlarını, KPSS sınav sonuçlarını hatta Mühendislik Tamamlama Sınav Sonuçlarını hızlı bir şekilde paylaştılar.

Ancak işte bu noktada yollar ayrıldı. ÖSYM yaz aylarının verdiği rehavetin içerisine daldı. Hazır Üniversitelerde açılıyor, bahanemizde hazır dedi ve Mühendislik Tamamlama Programını gerilere iteledi.

Zaten ortada bir hazırlık yoktu.

Hangi üniversitelerde eğitim verilecek, kaç kişilik kontenjan açılacak, hangi bölümlerde hangi dersler işlenecek, alr baraj kaç olacak, eğitimler normal mi, gecemi yoksa hafta sonu mu olacak?

Daha birçok soru mevcut. Ancak ortada bir cevap yok. ÖSYM ise topu birimler arasında Voleybol maçına çevirmiş durumda.

Telefonla arayanı önce A Birimine, sonra B Birimine sonra da Z birimine aktarıyorlar. Bu sırada birimlerden birisi çıkıp ÖSYM Sitesini Takipte Kalın diyerek ya görüşmeyi sonlandırıyor yada hatlar arasında yolculuk sırasında bir anda o meşhur Hat Kopppptu sinyali geliyor.

Kısacası günlerdir Genç ve Yaşlısıyla Teknik Öğretmenler açıklanan sınav sonuçlarına göre bir yerlere yerleştirilmeyi bekliyorlar. Hatta yerleştirilmeyi geçtim Kontenjan açıklanmasını bekliyorlar. Hatta onu da geçtim en azından ÖSYM kanadından bir tarih bekliyorlar…

Bakalım iki bayram arası düğün olmaz zihniyeti ile yaşayan güzel ülkemizin tıkır tıkır işleyen ÖSYM sistemi iki bayram arasında Teknik Öğretmenden Mühendis olmaz diyerek kontenjan yerleştirmelerini Kurban’dan sonraya atarak, bayram sonrasında kesilen Kurban etlerini yerken konuşalım mı diyecek…
Yazımız www.saukampus.com ve www.memurin.net adreslerinde yayınlanmaktadır. İzin alınmadan kopyalamak selbesttir. Ama TAM OLARAK Kaynak Gösterilmesi zorunluluğu vardır…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar