beylikdüzü escort

Öğrenci Konseyinden Bütünleme Eylemi (9 Aralık Çarşamba)

Öğrenci Konseyinden Bütünleme Eylemi (9 Aralık Çarşamba)

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen Bütünleme Eylemi ile iptal edilen Bütünleme Sınavları için öğrencilerin sesi Rektörlüğe duyurulmaya çalışılacak.

2015/2016 Bahar Döneminden itibaren geçerli olacak şekilde Bütünleme Sınavlarının Kaldırılmış olması ve Yaz Okulunun getirilmiş olması üzerine alınan bu karar ile Hem Bütünleme Sınavı hem de Yaz Okulu talebi Rektörlüğe iletilecektir.

Öğrencilerin dönem içinde Final Sınavı sebebiyle kaldıkları dersleri geçebilmeleri adına Bütünleme Sınavları oldukça büyük önem arz etmektedir.

Aynı şekilde Kalınan Dersler veya Alınamayan Dersler için de Yaz Okulu açılacak olması öğrenci adına büyük bir kazanımdır.

 

Öğrenci Konseyinden Bütünleme Eylemi (9 Aralık Çarşamba)
Öğrenci Konseyinden Bütünleme Eylemi (9 Aralık Çarşamba)

 

Öğrenci Konseyinin Açıklaması

Önümüzdeki Bahar dönemi de dâhil olmak üzere Üniversite Senatosu bütünleme sınavlarını kaldırmıştır. Hâlbuki öğrencilerin çok büyük bir kısmı yaz okulu ve bütünleme sınavlarının bir arada yapılmasını istemektedir.

Öğrenci Konseyi olarak öğrencilerin bu isteği doğrultusunda almış olduğumuz Genel Kurul kararının sonuna kadar arkasında olacağız. Bütünleme sınavlarının kaldırılması öğrencileri fazlasıyla mağdur edecektir. Nitekim öğrencilerin hemen hemen hepsi bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki göstermektedir.

Bizler öğrencilerin bu haklı tepkisinin daimi olarak destekçisi olacağız ve öğrenci arkadaşlarımızın yanında yer alacağız.

Öğrenci Konseyi olarak bu konuda öğrencilerin sesini daha gür bir şekilde duyurabilmek adına belirtilen yer ve tarihte bütünleme sınavlarının kaldırılmasına dair protesto eylemi gerçekleştireceğiz. Öğrencilerin isteği olan, bütünleme sınavlarının geri gelmesi adına elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.

Üniversitemizde öğrencilerin istek ve arzuları doğrultusunda karar alınmasını sağlamak üzere mücadele azmimiz sürecektir. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza bu mücadelemize destek vermeleri hususunda çağrıda bulunuyoruz.

SAÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Yavuz Selim SALMAN

 

Sakarya Üniversitesi Rektörlük
Sakarya Üniversitesi Rektörlük

 

Eylem 9 Aralık Çarşamba Günü

9 Aralık 2015 Çarşamba günü Saat 13.30’da Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Helikopter Pistinde gerçekleştirilecek olan Bütünleme Eylemine Tüm Öğrenciler davetlidir.

Eylem özellikle Bütünleme Sınavları ve Yaz Okulu adına alınacak muhtemel kararlar içinde belirleyici bir rol oynayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar