beylikdüzü escort

Öğrenciler Yenikent’e Taşınıyor, Kampüs – Yenikent Otobüs Hattı Aktife Alınıyor

Öğrenciler Yenikent’e Taşınıyor, Kampüs – Yenikent Otobüs Hattı Aktife Alınıyor

Sakarya Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU tarafından yapılan açıklamaya göre Orta ve Ağır Hasarlı binaların yıkılmaya başlanacağı, bu noktada ev sorunu yaşayan öğrencilerinde Yenikent bölgesine kaydırılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada Yenikent ile Kampüs arasında bir Otobüs Hattı oluşturarak öğrenciler için daha cazip bir alan haline getirilmesi de amaçlanıyor.

Öğrenciler Yenikent'e Taşınıyor
Öğrenciler Yenikent’e Taşınıyor

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, üniversite öğrencilerinin kaldığı orta hasarlı binaları yıkarak öğrencilerin daha güvenli binalarda yaşamasının sağlanacağını ve bunun için çok yönlü kolaylıklar oluşturmaya gideceklerini açıkladı.

Üniversite eğitimi almak için Sakarya’ya gelen üniversite öğrencilerinin can güvenliğini tehdit eden binalarda yaşamalarına göz yummayacaklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şöyle konuştu: ‘orta hasarlı binaları yıkacağız. Bu binalar güvenli değil. Öğrencilerimiz daha güvenlikli olan Yenikent bölgesindeki evleri tercih edebilir. Bunun için kısa bir süre içinde Yenikent bölgesinden direk kampüse, ulaşımı sağlayacak hat oluşturuyoruz’.

Kökten Çözüm Amaçlanıyor

1999 depreminden bu yana 12 yıldır devam eden orta hasarlı bina sorununu kökten çözüme kavuşturmak için yeni bir çalışma başlattıklarını dile getiren Zeki Toçoğlu, çalışmalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TOKİ Başkanı’na sunduklarını söyledi.

Orta hasarlı binaların gerçekten büyük sorun olarak önlerinde durduğunu anlatan Başkan Toçoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

‘Biz bu binaları yıkacağız bunun için kararlıyız. Daha önce açıklamıştım. Biz bu konuda bir proje geliştirdik. Çalışmamızı da Sayın Başbakanımıza sunduk. Daha sonra TOKİ ile görüşmeler yaptık. Şimdi TOKİ’den olumlu bir yazının gelmesini bekliyoruz. Bir de bilindiği üzere orta hasarlı olmayan binalarla ilgili bir kanun çıkarma çalışması var. Onu da bekliyoruz. İnşallah bütün bunlar gerçekleştiği anda adımımızı atacağız ve orta hasarlı binaları yıkacağız’.

Özellikle öğrencileri bu konuda uyaran Zeki Toçoğlu, üniversite öğrencilerinin can güvenliğini tehdit eden binalarda yaşamalarına göz yummayacaklarını dile getirdi. Başkan Zeki Toçoğlu, üniversite eğitimi almak için şehre öğrenci geldiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Sakarya Üniversitesi Rektörü’de Konuya Sıcak Bakıyor 

‘Biz, öğrencilerimizin ve halkımızın can güvenliğini tehdit eden bu binalarda yaşamalarına göz yummayacağız. Rektörümüz de bu konuda çok duyarlı davranıyor. Biz de belediye olarak bazı çalışmalar içerisindeyiz. Ne olursa olsun orta hasarlı binaları yıkacağız. Öğrencilerimiz daha güvenlikli olan Yenikent bölgesindeki evleri tercih edebilir. Korucuk’ta, Karaman ve Camili’de çok güzel evlerimiz var. Belediye olarak kısa bir süre içinde Yenikent bölgesinden direk kampüse ulaşımı sağlayacak hatlar oluşturuyoruz’.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar