beylikdüzü escort

Öğrenim Kredisinin Geri Ödemeleri İşe Girince Başlayacak

Öğrenim Kredisinin Geri Ödemeleri İşe Girince Başlayacak

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Habertürk TV ekranlarında özellikle KYK, Burs ve Öğrenim Kredisi hakkında birçok konuya değindi ve bazı müjdeler verdi.

Özellikle Öğrenim Kredisi alan veya almayı düşünen ancak Geri Ödemesi konusunda akıllarında soru işareti olan Öğrenci ve Velilere seslenen Suat KILIÇ, Geri Ödemelerin öğrenci işe girdikten sonra başlayacağını vurgulayarak korkmadan Öğrenim Kredisi alabileceklerinin üstünü çizdi.

Kılıç, üniversiteli gençler için 8 milyar lira kaynak sağlandığını, yeni burs kazananların 1 Ocak 2014’te bu hakkı kullanabileceklerini açıkladı.

Yeni eğitim yılında 310 bin kapasiteye ulaşacaklarını kaydeden Kılıç, “Yurtlarda yatakları yeniliyoruz. Buzdolapları yenileniyor. Yeni nevresim takımları takıldı” diye konuştu.

Öğrenim Kredisinin Geri Ödemeleri İşe Girince Başlayacak

Yemek Parası Desteğine Devam Edilecek 

Kılıç ayrıca, 310 bin gence aylık 210 bin yemek parası ödeyeceklerini söyledi.

Öğrenim Kredisi Geri Ödemelerine Kolaylık Sağlanacak 

Burs alamayanların tamamına öğrenim kredisi ödeyeceklerini belirten Kılıç, “Aileler geri ödemeler için endişe etmesin. Öğrenim kredisi alan gençlerimiz, mezun olduktan sonra işe girdiğinde tahsilatlara başlayacağız. Girmediği sürece tashil edilmeyecek” dedi.

Kız ve Erkek Yurtlarının Ayrılması ve Haremlik – Selamlık Tartışmaları 

Haremlik selamlık tartışmalarına da değinen Kılıç, “Haremlik selamlık diye bir şey söz konusu değil.

kız erkek yurtları karma olduğunda hem erkek hem kadın görevliler istihdam edilmesi lazım. Bu da şu an mümkün değil. Kız-erkek ayrıldığında fiziksel olarak açılamayan birçok yer faaliyete açılacak” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar