beylikdüzü escort

Orada Bir Yemekhane Var Uzakta, KYK Yurtlarının Orada…

Orada Bir Yemekhane Var Uzakta, KYK Yurtlarının Orada…

 

Sakarya Üniversitesi KYK Yurtları Yemekhanesi
Sakarya Üniversitesi KYK Yurtları Yemekhanesi

Sakarya Üniversitesi garipliklerin yaşandığı bir kampüse sahip. Kampüs içerisinde Merkez Kafeterya ’da bulunan Yemekhane kadar işlemese de KYK Yurtlarının orada unutulmaya yüz tutmuş bir yemekhanesi daha var.

O bölgede bulunan KYK ve Tırsan gibi yurtta kalan öğrencilerin, Güzel Sanatlar Fakültesi, Konservatuar, Teknoloji Fakültesi ve Teknik Eğitim Fakültesi öğrencilerinin sıkça kullandığı yemekhane her nasılsa hizmette sınıfta kalıyor.

Dilerseniz birkaç maddede inceleyelim alt yemekhaneyi…

 

Çalışan Az ve Öğrenci İle Gereksiz Diyalog İçindeler…

 

Yemekhane görevlisi olarak saymadıysam 4 bayan var. Yemek dağıtımı, ortalığı toplama, bulaşıkları istifleme vs hepdi onların üzerinde.

Kendi aralarında devamlı bir çekişme ortamı var zaten. Birbirlerine şikayetler falan. Bunu ötesinde öğrenci ile de gereksiz bir diyalog ortamı oluşmuş durumda. Birkaç kez öğrencileri ile ateşli kavgaların yaşandığına bile denk geldik.

Yetersiz personel yüzünden orada çok daha büyük sorunlarda yaşanabilir. Bu bil gerçek. Tek kişinin yemek dağıtması, tek kişinin ortalıkta bir şeyler yapması pekte yeterli değil.

 

Yemekler Buz Gibi Oluyor…

 

Aslında yemekler soğuk demek büyük haksızlık olacaktır. Dumanı üstünde yemek yemediğimiz için bu noktada soğuk yemek kavramı karışmış durumda.

Normalde zaten SAÜ Yemekhanesinde sıcak yemek yok. Çorbalar soğumaya durmuş, ana yemekler ise buzullarda yaşıyor. Ama bu durum KYK Yurtlarının oradaki yemekhanede daha bir stabil hale gelmiş durumda.

Örneğin çorbanın üstünde soğumadan oluşmuş katman yoksa öğrenci memnuniyetsiz ayrılıyor ortamdan…

 

Limon, Biber, Tuzluk...

 

En basitinden yenilenen yemek dağıtım firması tüm masaları tam şekilde donatmış durumda. Ancak sadece Ana Yemekhane bu durumda.

1 Nisan tarihinde aşağı yemekhanedeki durum aynen şu durumda idi.

Sirke = Yok

Limon Suyu = Yok

Masalarda Peçetelik = Yok

Biberlikler = Boş

 

Kısacası aşağı yemekhanede hizmet durmuş durumda…

 

 Not: Yemekhaneyi kullanan arkadaşlar gördükleri diğer sorunları da YORUM olarak ekleyebilirler…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. selam.bu gun ki merkez kafeteryada yemekler cooooooooooook guzeldi.her sey taze.masalarda cicek.tabak falan

    • Evet. Merkez Kafeterya’da bulunan Yemekhane elden geçirilmiş durumda. Ancak aşağıdaki Yemekhane için aynı şeyler ne yazık ki söz konu değil. Zaten gün içerisinde de iki yemakhaneye de gitme imkanım oldu. Yukarısı düzenlenmiş, aşağısı unutulmuş…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar