beylikdüzü escort

Rektör ELMAS: Apart Dairelere Karşıyım, Yurt Kültürü Önemli

Rektör ELMAS: Apart Dairelere Karşıyım, Yurt Kültürü Önemli

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, SAÜ Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) tarafından düzenlenen bir etkinlik ile Öğrencilerle bir araya geldi.

Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Rektörümüz Öğrencileriyle Buluşuyor: Nasıl Bir Üniversite Eğitimi?” başlığıyla SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, eğitim alanında üniversitede yapılan çalışmaları anlattı ve ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

Apart Dairelere Kesinlikle Karşıyız

Apart Dairelere ve Apart Kültürüne kesinlikle karşı olduğunu daha önce de birçok kez vurgulayan Rektör Muzaffer ELMAS yine bu düşüncesini dile getirdi.

Sakarya’da sayısı her geçen gün artan Apart Daire yapısına karşı olduklarını belirten ELMAS konu hakkında hiçbir mali çıkarlarının olmadığını ve bunu sadece Öğrencilerin iyiliği için istediğini sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS tarafından Apart Yurtlar hakkında yapılan açıklama;

Öğrencinin üniversiteye geldiğinde toplu kalınan yerlerde yaşamaya alışması amacıyla apart tarzı yerlere kesinlikle karşıyız. Bunu yurtlar para kazansın diye değil, akademik sebeplerle istiyoruz. Yurtlarda çok farklı yerlerden gelen öğrencilerin bir arada bulunarak birbirleriyle tanışması, sosyal ilişki kurması bizim çok önemli.”

Rektör ELMAS: Apart Dairelere Karşıyız, Yurt Kültürü Önemli
Rektör ELMAS: Apart Dairelere Karşıyız, Yurt Kültürü Önemli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Sayın rektörün her sene artan yurt fiyatlarından haberi yok sanırım. Kendi zamanında ki yurtlarla bir tutmasın

  2. Bu işin temeli fuhuşa dayanıyor ki zaten site üzerinde geçmiş haberlere gözatınca da bariz anlaşılıyor. Bence asıl sıkıntı da vergilendirilmemesinden kaynaklanıyor. Yoksa birçok genelev zaten mevcut. Yani kim kimi düdüklüyor mevzusu değil. He öğrencilerden para karşılığı fuhuş yapan yok mudur; vardır tabiki ama apartlara 80 metrakare sınırı getirilerek çözülecek iş değil. Öğrenciler sosyalleşemiyor bahanesi de çok çocukca. Bir ikincisi de yurtlar hiçte şen şakrak ortamlar değil. Yurtta kalanlar ya maddi mecburiyetten kalıyor, ya aile baskısı ya da çok lüks şartlar sunulduğu için. Yani kimse balık isrifi bir öğrencilik geçirmeye bayılmıyor. Ayrıca yurtların fiyatları da sanıldığının aksine gayet yüksek. Yurtta kalan arkadaşlar da bilir “Bak bu fiyat sadece sana, kimseye söyleme” denilerek öğrenciler düdüklenir. vs vs.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar