beylikdüzü escort

Rektörümüz Muzaffer ELMAS MedyaBar’ın Konuğu Oldu (Video Haber – Tüm Program)

Rektörümüz Muzaffer ELMAS MedyaBar’ın Konuğu Oldu (Video Haber – Tüm Program)

Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer ELMAS 31 Temmuz 2013 gecesi MedyaBar TV tarafından hazırlanan programa konuk oldu. Programla alakalı tüm Videoları ve Rektörümüz tarafından yapılan açıklamaları sizlerle paylaşıyoruz.

Serdivan Belediyesinin Sapanca Gölü Esentepe kıyısında hayata geçirdiği Gölpark, dün gece yine MEDYABAR canlı yayınına ev sahipliği yaptı.

Canlı yayının dün geceki konuğu ise Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas oldu.

Rektörümüz Muzaffer ELMAS MedyaBar'ın Konuğu Oldu

Gazeteciler Salih Yalçıntaş, Zafer Tokuş, Necdet Başoğlu ve İbrahim Bulut‘un yer aldığı programın ikinci bölümünde yaklaşık 1 buçuk saat süren keyifli bir sohbet gerçekleşti.

Basın mensuplarıyla öteden beri samimi diyaloglar içerisinde olan Rektör Elmas, hem gazetecilerin hem de canlı yayını izleyenlerin sorularını cevapladı.

Sakarya Üniversitesinin dününü, bugününü ve yarınını anlatan Rektör Elmas; Beton Operasyonu, Gezi olayları, akademik faaliyetler ve personel durumu, hastane ve sağlık işleri ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

***

Sapanca Meslek Yüksek Okulunun Yeri ve Dekanı Değişecek  mi?

Meslek Yüksek Okulu’nun yeni eğitim ve öğretim yılında taşınacağını açıklayan Rektör Elmas, “Sapanca Meslek Yüksek Okulu’na yeni bir yer aldık hatta Kredi ve Yurtlar Kurumu o bölgeye yurt yapıyor şu anda ikinci katı bitti.

Eğitime yetiştirilecek ve Meslek Yüksek Okulu bulunduğu binadan taşınacak. Zaten bulunduğu bina İmam Hatip lisesi için yapılmıştı. 7-8 senedir bina bizden isteniyordu. Bu sene artık söz verdik. Bina yapımında biraz gecikmeler oldu. Çünkü MYO yapımlarına biz karışmıyoruz, yerel dinamiklerle yapılıyor, valilik destekliyor, belediye destekliyor” dedi.

 “Ahlaken İstifa Etmesi Gerekti”

Rektör Elmas, Yrd.Doç.Dr. Aydın Yılmazer’in istifa etmesinin etik olacağına karar verdiklerini de açıkladı. Elmas, “Başkanın burada tabi aynı yerde bulunan bir yöneticimizin de bu konuda bir niyeti olduğunu görünce ahlaken bu etik olarak istifa etmesinin etik olacağına karar verdik ve istifa etti. Onun yerine oraya bugün vekaleten orada bulunan bir öğretim görevli arkadaşımızı atadık” diye konuştu.

Rektör Elmas, programdan sonra ise Sapanca MYO müdürlüğüne atanan ismin Yrd. Doç. Dr. Hatice Sarıltın olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi, Yılmazer daha önce Ak Parti’ye kayıt için başvurmuş ancak üyeliği, Meslek Yüksek Okulu Müdür olması sebebiyle reddedilmişti. İstifa eden Yılmazer’in bundan sonraki aşamada partiye kaydolup adaylığını açıklaması bekleniyor.

***

Beton Operasyonu İle Sakarya Üniversitesi Darbe Aldı mı?

Gazetecilerin Rektör Elmas’tan en çok beklediği açıklama ise şüphesiz ki yaklaşık 3 aydın gündemde sıcaklığını koruyan Beton Operasyonu ile ilgili ne söyleyeceği idi.

Rektör Elmas, Üniversiteden bir akademisyenin tutuklu bulunduğu, biri profesör 2 akademisyenin de tutuksuz yargılandığı operasyonla ilgili konuştu.

Rektör Elmas’ın soruşturmada incelenen hasarlı binalar için hazırlanan raporlar, akademisyenlerin durumu ve Üniversitenin imajı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı

 ***

Video Yüklenme Aşamasındadır. Yükleme bitene kadar sayfaya ulaşamayabilirsiniz.

SAÜ Rektörü ELMAS MedyaBar TV’nin Konuğu Oldu

Muzaffer ELMAS Beton Operasyonu İle Alakalı Açıklamalarda Bulundu 

Sapanca Meslek Yüksek Okulu Hakkındaki Açıklamalar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar