Sakarya Belediyesi 4. Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi Kayıtları Başladı

Sakarya Belediyesi 4. Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi Kayıtları Başladı

Büyükşehir Belediyesi Girişimcilik Eğitimleri’nin 4’üncü programını başlatıyor. İlk 3 programı başarıyla tamamladıklarını belirten Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, “4. program için başvurularımız başladı.

70 saatlik Girişimcilik Eğitimi’nden sertifika alan girişimciler, 30 bin TL’ye kadar hibe kredi ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilecek. Eğitim kayıtlarımız 10 Aralık Pazartesi günü sona eriyor” dedi.

Sakarya Belediyesi Uygulamalı Girişimcilik Dersleri
Sakarya Belediyesi Uygulamalı Girişimcilik Dersleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlediği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile iş fikirlerini hayata geçiriyor.

Girişimcilik Eğitimleri ile Sakarya’daki girişimcilerin gelişmesi ve girişimciliğin yaygınlaşması hedefleniyor. Protokol hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Sakarya Girişimci Oluyor projemiz kapsamında ilk üç Girişimcilik Eğitimimizi başarıyla tamamladık. 4. program için de kayıtlarımız başladı. Projemizde, ücretsiz olarak düzenlenecek 70 saatlik girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, 30 bin TL hibe, işlerini kurduktan 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin TL kredi kullanabilme hakkına sahip olacaklar. Belediyemizin kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden yapılan kayıtlar, 10 Aralık Pazartesi günü sona erecek. 20 Aralık’ta başlayacak eğitimlerimizi 11 Ocak’ta sonlandıracağız” diye konuştu.

Girişimcilik Eğimi kayıtları için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar