beylikdüzü escort

Sakarya Belediyesi Girişimcilik Eğitimleri ve Girişimcilik Desteği

Sakarya Belediyesi Girişimcilik Eğitimleri ve Girişimcilik Desteği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve ildeki girişimcilerin gelişmesi ve girişimciliğin yaygınlaşması noktasında inisiyatif alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, 27 bin TL’ye kadar hibe kredi ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabilecek. Eğitim kayıtlarımız 10 Mart’ta başlıyor” dedi.

Ücretsiz uygulamalı Girişimcilik eğitimi

Büyükşehir Belediyesi, iş fikirlerini hayata geçirmek, kendi işini kurmak isteyen ve belli bir beceri ve deneyime sahip olan, ancak yeterli sermayesi olmadığı için iş yerini kuramayan girişimciler için, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başlatıyor.

7 Şubat’ta protokol imzalanmıştı

Sakarya Girişimci Oluyor Projesi kapsamında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, KOSGEB Küçük Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı Mustafa Kaplan arasında 07.02.2012 tarihinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Protokolü imzalanmıştı.

10 – 25 Mart 2012 tarihleri arasında

Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Protokolü hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, “Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımız hızla devam ediyor. ‘Sakarya Girişimci Oluyor’ projemizi başlatıyoruz. Projemizde, ücretsiz olarak düzenlenecek 60 saatlik girişimcilik eğitiminden sertifika alan girişimciler, 27 bin TL hibe, işlerini kurduktan 1 yıl sonra, 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ile faizsiz 70 bin TL kredi kullanabilme hakkına sahip olacaklar. 10 – 25 Mart 2012 tarihleri arasında başlayacak olan eğitimin kayıtları Belediyemizin kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden yapılacak. Projemiz hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar