Sakarya Belediyesinden Otobüslere Sessiz Sedasız Zam Yapıldı

Sakarya Belediyesinden Otobüslere Sessiz Sedasız Zam Yapıldı

Sakarya Belediyesi sessiz sedasız Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsü ücretlerine zam yaptı. Bu zam ile Belediye Otobüsüne Kart54 olmadan binmenin ücreti 1.50 TL seviyesine çıkarak Minibüs Ücretlerini de aştı. Yani %25 ile %30 arasında bir zam kapımızı çaldı.

Geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulan ve Belediye Otobüslerine konulan bir liste ile duyurulan Yeni Ücret Tarifesi birçok kişi için sürpriz oldu. Özellikle Kampüs – Çarşı hattında çalışan otobüslerin Kart54 süz binen öğrencilerden 1.50 TL almaya başlaması oldukça büyük bir tepkiye sebep oluyor.

Belediyenin Kart 54 ile seyahat eden öğrencilere de 75 Kuruşluk ücreti 88 Kuruş haline getirmiş olması büyük ihtimalle birçok kişinin gözünden kaçmıştır. Çünkü ekrandan bakiye bakmak birçok kişi için pek de önemli bir ayrıntı değil. Ancak elden ödeme yapanlar bu zammı fazlasıyla hissetiler.

Sakarya Belediyesi Otobüs Fiyatlarına Zam Yaptı
Sakarya Belediyesi Otobüs Fiyatlarına Zam Yaptı

Belediyenin UYGUN FİYATA yolcu taşıması gerekirken bir anda fiyatları MİNİBÜS FİYATLARININ DA ÜSTÜNDE bir seviyeye taşıması elbette ki kabul edilebilir bir durum değil.

Özellikle araç sıkıntısı çekilen Kampüs – Çarşı hattı için bu uygulama biraz da PARA KAZANMA amacı taşıyor gibi görünüyor. Yeterli bir alt yapı ile hizmet veremeyen, BALIK İSTİFİ yolcu taşıyan Belediye Otobüslerinin bu tarz bir zaman yapması büyük bir sıkıntı kaynağı olacak gibi görünüyor.

Sakarya Belediyesi Otobüs Ücret Tablosu
Sakarya Belediyesi Otobüs Ücret Tablosu

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar