Sakarya KYK Kız Yurdunda 61 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

Sakarya KYK Kız Yurdunda 61 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya KYK Kız Öğrenci Yurdunda yemekten dolayı zehirlendiklerinden şüphelenilen 61 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

Dün akşam saatlerinde mide bulantısı, kusma ve ishal şikâyeti ile yurt yönetimine başvuran öğrenciler yurda gelen ambülanslar ile hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan öğrenci sayısı son gelen bilgilere göre 61’e ulaşırken bazı öğrencilerin taburcu edilerek yurda geri döndüğü, bazı öğrencilerin ise kontrol amaçlı olarak hastanelerde tutulduğu belirtildi.

 

Sakarya KYK Zehirlenme

 

Sakarya KYK İl Müdürlüğü Açıklama Yaptı

Yaşanan zehirlenme olayı sonrasında Sakarya KYK İl Müdürlüğü tarafından konuyla alakalı bir açıklama yapıldı.

“Önceki akşam Genel Müdürlüğümüze bağlı Sakarya Kız Yurdu’nda barınan öğrencilerimizin mide bulantısı, kusma ve ishal şikayeti sonucu harekete geçilmiş ve öğrencilerimiz Sakarya İlindeki hastanelere nakledilmiştir.

Öğrencilerin şikayetlerine konu olan rahatsızlıkla ilgili akşam yemeklerinden numune alınarak Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğüne incelenmek üzere gönderilmiştir.

Hastaneye kaldırılan öğrencilerimiz taburcu olmuştur. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

KYK Destek Sayfası da Açıklama Yaptı

KYK’nın Twitter Destek Birimi tarafından konuyla alakalı yorum yapan öğrencilere açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde.

“Hastanede tedavi altına alınan öğrencilerimizin durumları Kurumumuz tarafından yakinen takip edilmektedir. Halen tedavisi devam eden 12 öğrencimizin tedavileri de kısa süre sonra tamamlanarak taburcu edilecekleri bilgisi alınmıştır.

Yemeklerden alınan numuneler Tarım ve Sağlık Bakanlığı nezdinde incelenmektedir. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.”

 

Sakarya KYK Yurt Yemekhanesi

Öğrenciler Yemeklerden ve Yemekhane Temizliğinden Şikayetçi

Sosyal Medya üzerinden şikayetlerini dile getiren öğrenciler gerek Yurt Yönetimlerini gerekse de Yemekhane Yönetimlerini konuyla alakalı olarak duyarsız olmakla suçladılar.

Zehirlenen öğrenciler için yeterli ilgi ve alakanın gösterilmediği paylaşılırken farklı yurtlarda da bazı zehirlenme vakalarının görüldüğü ancak sayısının fazla olmadığı için dikkat edilmediği bilgisi de paylaşıldı.

Ayrıca yemekhane temizliklerinin yeterli şekilde yapılmadığı ve yemekhane masalarında kedilerin dolaştığı yönünde bir bilgi de paylaşıldı. Fotoğraflı bir şekilde.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Ayrıca haber geçen haftanın haberiymiş ben şimdi gördüm bütün öğrenci kardeşlerimize çok çok geçmiş olsun diyorum. Sorumlularını Allah’a havale ediyorum. Nasıl müslümansak artık…..

  2. Arkadaşlar yandaş firmalar ihale alsın, askerimize güzel yurdumun dört bir yanından gelen öğrencilerimize en ucuz, en kalitesiz, hatta belki de bayat şeyleri kaynatarak yedirsin ama suç bizim sevimli hayat arkadaşımızın olsun öyle mi? Şimdiden onları sevmeye, onlara dünyanızda yer açmaya çalışacağınıza güç korkusundan suçu hayvanlara atmanız hiç hoş değil bence. Ayrıca inanın bu kafayla kedilerin ne kadar temiz olduklarını anlamanız çok zor. Sevgiler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar