Sakarya Milletvekilleri Mecliste Uyuyor, Sorunlar Katlanıyor

Sakarya Milletvekilleri Mecliste Uyuyor, Sorunlar Katlanıyor

Sakarya Milletvekili
Sakarya Milletvekili

Demokrat Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) izleme grubunun hazırladığı rapora göre, Sakarya’nın 7 milletvekilinin içinde en yüksek performans CHP Milletvekili Engin Özkoç’un olduğu belirtildi.

“Sakarya’nın sorunlarını Meclis gündemine taşıyan tek milletvekili”

Milletvekillerinin meclis çalışmalarının karşılaştırıldığı rapora göre, Sakarya’dan TBMM’ye giden milletvekilleri içinde en iyi performansa sahip milletvekilinin Engin Özkoç olduğu ön plana çıktı. Raporda, “Milletvekilleri arasında bir karşılaştırma yapıldığında CHP Milletvekili Engin Özkoç’un diğer milletvekillerinin önünde olduğu” ifadesi yer alıyor. Raporda Özkoç, Sakarya’nın sorunlarını Meclis gündemine taşıyan tek milletvekili olarak öne çıkıyor.

Diğer milletvekillerinin kanun teklifi bulunmuyor

Demokrat Parti (DP) TBMM İzleme Grubu tarafından hazırlanan milletvekilleri performansı raporuna göre, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un diğer Sakaryalı milletvekillerinin performanslarının üzerindeki çalışma temposu göze çarpıyor. Rapora göre, ilk imza sahibi olunan kanun tekliflerinde Özkoç’un 2 kanun teklifi bulunurken, AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik’in 1 kanun teklifi bulunuyor. Diğer milletvekillerinin kanun teklifi bulunmuyor. Yazılı soru önergelerinde Özkoç ve diğer milletvekilleri arasında belirgin bir fark ortaya çıkıyor. Yalnızca Özkoç’un 26 yazılı soru önergesi bulunurken, diğer milletvekillerinin hiç birisinin yazılı soru önergesinin olmaması dikkat çekti.

TBMM Komisyonu Raporu
TBMM Komisyonu Raporu

 

Özkoç’un 17 Genel Kurul konuşması var

Milletvekillerinin yerlerinden aldıkları kısa sözler de dahil olmak üzere Genel Kurul konuşmaları değerlendirildiğinde CHP Milletvekili Engin Özkoç’un 17 Genel Kurul konuşması bulunurken, MHP Milletvekili Münir Kutluata’nın 6, AKP milletvekilleri Ayşenur İslam ve Ali İhsan Yavuz’un 4’er, Ayhan Sefer Üstün’ün 2, Hasan Ali Çelik ve Şaban Dişli’nin yalnızca 1’er konuşması bulunuyor. Sadece Özkoç’un konuşma sayısının diğer milletvekillerinin tamamının konuşma sayısıyla neredeyse aynı olması, raporda dikkat çekilen bir başka nokta.

Sakarya Milletvekili Raporu
Sakarya Milletvekili Raporu

 

Sakaryalı Milletvekilleri Sorunlarımızı Kaç Kez Tartışmışlar?

Raporda vurgulanan bir başka dikkat çekici nokta ise genel kurul konuşmaları ve önergelerin içeriklerine bakıldığında iktidar partisi milletvekillerinin seçildikleri ilin sorunlarına hemen hemen hiç yer vermedikleridir. Genel kurul konuşma sayısı ve önerge sayısı bakımından AKP Milletvekilleri Hasan Ali Çelik ve Ali İhsan Yavuz ile MHP milletvekili Münir Kutluata, sadece 1’er defa Sakarya’nın sorunlarına dikkat çekerken, CHP milletvekili Engin Özkoç, 13 defa Sakarya’yı meclis gündemine taşımış. Olarak tapılan araştırma raporunda görülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. akp’li milletvekillerini tebrik ediyorum.
    yan gelip yatsınlar. yanlız aldıkları parayı hak edip etmediklerinide bi gözden geçirsinler.malum bunca insanın hakkı var..

  2. Versinler öyle oylarını 6 tane yatan adamı meclise soksunlar. Bak adam gibi adamlar nasıl çalışıyor. Sizin sempatizanlarınızı da sizi de yalakalarınızı, birilerinin omuzlarına basarak yükselenlerinizin de mevla nasıl biliyorsa öyle yapsın.

  3. Süpersiniz Ak partililer süperrrr alkışlıyorum sizleri ayakta alkışlıyoruz tüm sakaryalılar olarak maşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh umarım aldığınız parayı hak ediyorsunuzdur.Benim cebimden vergi alınıpta size maaş olarak geri döndüğü halde hiç bir iş yapmıyorsanız haram olsun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar