beylikdüzü escort

Sakarya MYO Yenikent’e, Turizm Fakültesi Sapanca’ya…

Sakarya MYO Yenikent’e, Turizm Fakültesi Sapanca’ya…

Sakarya Üniversitesi bünyesinde eğitim vermekte olan iki bölümün yerlerinin değişmesi için atılan adımlar yavaş yavaş sonuca ulaşmaya başladı.

Bölge İdarecilerinin yoğun talepleri sonrasında Yenikent Yerleşim Bölgesine Adapazarı Meslek Yüksek Okulu kaydırılırken, Sapanca’ya da Turizm Fakültesi kaydırılacak.

Daha önceden esnaflar için hazırlanan binaları Sakarya Üniversitesine tahsis eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi bu alanda Sakarya Meslek Yüksek Okulunun varlığını sürdürmesi için ilk adımları atmaya başladılar.

Aynı şekilde Sapanca AVM olarak inşaatı yapılan ancak sonrasında beklentilerin karşılamayacağını düşünülen binada Sapanca Belediyesi tarafından Sakarya Üniversitesine tahsis edilerek Turizm Fakültesi için ilk adımlar atılmış oldu.

2014/2015 Eğitim ve Öğretim yılında Bina Düzenlemeleri ve diğer çalışmaların yapılacağı binalarda 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim döneminde öğrenciler ders görmeye başlayacaklar gibi görünüyor.

 Yenikent Meslek Yüksek Okulu

Kampüsten Uzak Fakülteler Sıkıntı Yaşıyor

Hendek Kampüsünde bulunan Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin yaşadıkları sıkıntıların her gün dile getirilmesine rağmen Turizm Fakültesinin yine bir ilçeye taşınacak olması öğrencilerin tepkisine sebep olmaya başladı bile.

Ancak Yerel İdarelerin kendi ilçelerinde daha fazla öğrenci barınmasını istemeleri, Üniversitenin de yeni binalar ile Daha Fazla Öğrenciye ev sahiplik etmek istemesi bu taşınmaların devam edeceğinin bir göstergesi.

 Sapanca Turizm Fakültesi

Üniversiteden net Bir Açıklama Yapılmadı

Turizm Fakültesi Öğrencilerinin rektörlük binasına yürümesi ve protesto gösterilerinde bulunması sonucun da Üniversite tarafından bir açıklama yapılmazken, Rektörü Muzaffer ELMAS Twitter üzerinden taşınma işleminin hemen gerçekleşmeyeceğini söyleyerek bir anlamda defteri kapadı.

 İstemiyorsanız Gitmeyin

MYO Öğrencileri de Sıkıntıda

Özellikle gençlerin imkânlarını karşılamakta pek de başarılı olmayacağı aşikâr olan Yenikent Bölgesine taşınacak olan Sakarya MYO Öğrencileri de şimdiden soru işaretleri ile karşı karşıyalar.

Büyük ihtimalle şuan ki öğrencilerin taşımadan etkilenmeyeceği Sakarya MYO’da gelecek öğrencilerin bölgede nasıl bir barınma ve yaşama kalitesine ulaştırılacağı ise netleşmiş değil.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar