beylikdüzü escort

Sakarya Üniversitesi 12.830 Yeni Öğrenciye Merhaba Dedi

Sakarya Üniversitesi 12.830 Yeni Öğrenciye Merhaba Dedi

7 Ağustos 2015 Cuma günü sona eren Kayıt Haftası sonrasında Sakarya Üniversitesine E-Devlet üzerinden ve Üniversiteye Gelerek Kayıt olan öğrenci sayıları da netleşti.

Sakarya Üniversitesinde bu sene ilk olarak gerçekleştirilen E-Devlet Kayıt Sistemi birçok öğrencinin Sakarya’ya gelmeden, Evlerinden kayıt olmalarına imkân sağladı.

2015/2016 Eğitim ve Öğretim yılında Sakarya Üniversitesine toplamda 12.830 öğrencinin kayıt yaptırdı.

6.561 öğrenci Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsüne gelmeden, E-Devlet üzerinden kayıt işlemlerini gerçekleştirirken kalan 6 bin 269 öğrenci ise 3-7 Ağustos tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’ne gelerek kayıt işlemlerini tamamladı.

SAÜ 13.000 Yeni Öğrenciye Merhaba Dedi
SAÜ 13.000 Yeni Öğrenciye Merhaba Dedi

“Doğru ve İsabetli Bir Karar Verdiler”

Toplam 12 bin 830 öğrencinin SAÜ öğrencisi olduğu kayıtlara ilişkin açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ’yü tercih eden öğrencilerin doğru ve isabetli bir kararda bulunduklarını ifade ederek, “Yeni eğitim-öğretim yılında aramıza katılan öğrencilerimize teşekkür ediyor, üstün başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

SAÜ’nün yaptığı çalışmalarla hemen her alanda dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite konumuna geldiğine dikkat çeken Rektör Elmas, kampüs içi ve dışı ortamların sürekli öğrenmeyi destekleyecek bir atmosfere sahip olmasını oldukça önemsediklerini söyledi.

Sakarya kentinin de sürekli gelişen imkânları ile öğrencileri en iyi şekilde ağırlamaya hazır olduğuna değinen Elmas, “Bu doğrultuda üniversitemiz çevresinde ve şehrimizde öğrencilerimize sunulmuş olan yerleşme, barınma mekânlarını seçerken, öğrencilerin birbirlerinden izole yaşadığı mekânlar yerine, sundukları ortak yaşam ve hizmet alanlarıyla yukarıda ifade ettiğimiz katma değerleri de öğrencilerimize kazandıracak mekânlarını tercih etmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar