Sakarya Üniversitesi 2012 Yılı Ara Sınıflar Kayıt Yenileme Bilgisi ve Tarihleri

Sakarya Üniversitesi 2012 Yılı Ara Sınıflar Kayıt Yenileme Bilgisi ve Tarihleri

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ara Sınıf Öğrencileri için Kayıt Yenileme İşlemleri hakkında bilgi, Kayıt Yenileme Tarihleri ve Ödenmesi gereken Harç Ücretleri Hakkında bilgilendirme…

 

Sakarya Üniversitesi ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ için 2012 HARÇ ÜCRET Listesi 

Sakarya Üniversitesi 2012 Ara Sınıf Harç Ücretleri
Sakarya Üniversitesi 2012 Ara Sınıf Harç Ücretleri

 

TABLO İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

*2012/3584 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, Madde 11(1) Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme hariç olmak üzere, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim rogramlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır. (önlisans dört yıl, lisans yedi yıl, yüksek lisans üç yıl, doktora altı yıl) sonunda mezun olamayan (birinci, ikinci ve UZAKTAN öğretim) öğrencilerden öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.

● Vakıf veya Yurtdışı Üniversitelerden Yatay Geçişle Gelen Öğrenciler ilgisine göre birinci öğretim için katkı payı,ikinci öğretim için öğrenim ücreti esaslarına tabi olur.

● II.Öğretimde İlk %10’a Giren Öğrenciler I. Öğretim Katkı Payı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler. I.Öğretim öğrencilerine %10 uygulanmayacaktır.

● Şehit ve Gazi Çocuğu Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Öğrenim Ücreti Ödemezler.(Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)

● Özürlü olduğuna dair raporu sunan öğrenciler, ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarından, özürlülük oranı kadar indirim yapılır. (Belgelerin Aslının Getirilmesi gerekir.)

● Yabancı Uyruklu Öğrenciler 2012-2013 GÜZ Dönemi Öğrenim Ücretini Sadece Bu Döneme Ait Olarak Tabloda Belirtilen Miktar Kadar Ödeyeceklerdir. Sistemde YU Numarası Olmayanlar Katkı Payını Sadece KAMPÜS’te Ödeyebileceklerdir.

● Erasmus veya Farabi Çerçevesinde Yurtdışı ve Diğer Üniversitelerden Ders Alan Öğrenciler Katkı Payını Üniversitemize Ödeyeceklerdir. (TC Kimlik No İle Garanti Bankası Şubelerine)

2012-2013 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları Derse Yazılma (yeni kayıt olan öğrencilerin derse yazılma işlemleri otomatik olarak yapılacaktır) işlemleri; Bütünleme sınavı ve intibak uygulaması sebebiyle aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

 

ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN:

İşlem açıklaması Başlangıç Bitiş
II.öğretim ve Karma/UZAKTAN Eğitim öğrencilerinin ÖĞRENİM ÜCRETİ yatırması 7 Eylül 2012 Cuma09.00 13 Eylül 2012 Perş.17.00
DERSE YAZILMA (yeni kayıt olanlar hariç) 11 Eylül 2012 Salı 14.00 13 Eylül 2012 Perş. 24.00
AÇILMAYAN DERSLERİN İLANI 14 Eylül 2012 Cuma 17.30
AÇILMAYAN DERS YERİNE YENİ DERSE YAZILMA İŞLEMİ (webform üzerinden) 14 Eylül 2012 Cuma 18.00 16 Eylül 2012 Pazar 24.00

 

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ İÇİN:

İşlem açıklaması Başlangıç Bitiş
II.öğretim ve UZAKTAN Eğitim öğrencilerinin ÖĞRENİM ÜCRETİ yatırması 10 Eylül 2012 Pzt. 09.00 17 Eylül 2012 Pzt. 17.00
DERSE YAZILMA 14 Eylül 2012 Cuma 09.00 17 Eylül 2012 Pzt. 24.00
AÇILMAYAN DERSLERİN İLANI 18 Eylül 2012 Salı 17.30
AÇILMAYAN DERS YERİNE YENİ DERSE YAZILMA İŞLEMİ 19 Eylül 2012 Çarş. 09.00 20 Eylül 2012 Perş, 17.00

 

Öğrenim ücretleri ile azami süresini aşan öğrencilerin yatırması gereken katkı payı miktarları aşağıdaki tablodan görülebilir. Tablodaki açıklamaları lütfen dikkatle okuyunuz.


************************************

Arkadaşlar bir günde 60 – 70 yorum ve soru geliyor. Birçoğu oldukça detaylı bilgi isteyen, bezen bizim bilgilerimizin dışında bazen ise yanlış yönlendirmelere mahal vermeyecek konulardan oluyor.

Ben Öğrenci İşleri Çalışanı Değilim. Bende sizler gibi bir öğrenciyim. Sadece biraz daha fazla sistemin içini dışına getirdim o kadar. O sebeple her sorunun cevabını bilme, her sıkıntının çözümünü üretme gibi bir kabiliyetim yok.

Şimdi sorulara gelecek olursak. Birkaç devamlı sorulan soruyu cevaplayayım buradan. İnşallah okur ve ona göre sorularınızı sorarsınız…

 

Üniversite Ortak Seçmeli Dersleri Nedir?

Bunlar sizin AKTS Sayısını arttırmanız için sunulan eklerdir. Almak zorunda değilsiniz. Alttan dersiniz varsa onları almadan da alamazsınız. Ancak AKTS alma hakkınız vardır, alacak dersler alınmıştır ancak 2-3 AKTS eksik kalmıştır, 240 AKTS tamamlanamamıştır veya ilerleyen dönemde tamamlamak zor olacaktır diye SİZİN İNSİYATİFİNİZDE alınabilir olan derslerdir.

 

Zorunlu Seçmeli Ders Nedir

OBİS’i açınca üst kısımda Şu Dönemde 1, Şu Dönemden 4 Seçmeli Ders Seçmelisiniz diye bir ibare çıkıyor. Bu dersleri ne eksik nede fazla alamazsınız. Yani 1. Yarıyılda 1 Seçmeli hakkınız varsa orada size sunulan 1-2-3-4 ne kadar seçmeli olursa olsun 1 adet seçme hakkınız vardır. Kontenjan doldu ise diğerlerine bakmanız gerekir.

 

Geçen Sene Dersi Geçtim Halen Listede

Dersi geçmiş olmanız durumunda yanında BB; AA, CC, DC gibi ibareler bulunur. Bunlar varsa o dersi YÜKSELTMEYE alabilirsiniz. Ancak ALMAK ZORUNDA değilsiniz demektir. Yani listede far diye seçmem gerekir mi sorularını sormayın DD dir Yükseltme için alabilirsin. Ama almasan sorun olur mu olmaz tabi ki.

Ancak FF, DR, GR gibi kalındığını gösteren ifadeler varsa o zaman almanıza gerek var demektir. Belki KIRMIZI belki SİYAH yazıyordur ama ne olursa olsun almanız gerekecektir.

Bu arada Normal Ders iken FF alıp kaldığınız ders Seçmeli olursa o ders yerine başka bir seçmeli dersi de alabilirsiniz. Sorun olmaz.

 

Bazı Derslerin DERS PROGRAMLARI Yok, Seçemiyorum

Bu konuda açıklama yapıldı. 15 ve 16 Eylül (Cumartesi – Pazar) günü size işlem içinm hak tanınacak. İşte o bilgi.

Öğrencilerimiz; 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde WEBOBİS üzerinden yazılamadığı veya ilave olarak (40 AKTS yada 30 AKTS +2 ders kuralına uymak kaydı ile) almak istediğiniz ders/dersler için Kullanıcı adı ve şifresi ile www.ogrtalep.sakarya.edu.tr adresinden açılan pencereye dersin kodunu, adını doğru şekilde yazarak EKLEME talebinde bulunabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

41 yorum

  1. iyi günler benim bölümümde iki tane intibak dersi koyuldu yani bunları 40 akts dışında mı tutacağız ben bir tane kaldığım dersi 40 akts doluyor diye alamamıştım.bu kaldığım dersi alma şansım var mı artık?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar