Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) için 2013 yılında yapılacak olan Yaz Okulu Akademik Takvimi resmi olarak açıklandı.

Takvime göre 17 Haziran 2013 tarihinde başlayacak olan 2013 Yaz Okulu 19 Temmuz 2013 tarihinde sona erecek.  Yani yaklaşık olarak 1 aylık süreçte Yaz Okulu tamamlanmış olacak ve Ramazan Bayramından önce dersler, finaller ve bütünleme sınavları bitirilmiş olacak.

 

SAÜ 2013 Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

06 Mayıs 2013  Öğrencilerden Dilekçelerin Toplanması
10 Mayıs 2013  Bölüm Başkanlıkları Tarafından Açılacak Derslerin İlanı
3 Haziran 2013  Yaz Okulu Ders Programının İlanı
3 Haziran 2013  Yaz Okulu Harç Ödemelerinin Yatırılmaya Başlanması
12 – 13 Haziran 2013  Derse Yazılma İşlemleri
14 Haziran 2013  Açılan Derslerin İlanı
17 Haziran 2013  Yaz Okulunun Başlangıcı
19 Temmuz 2013  Yaz Okulu Derslerinin Bitmesi
22 – 24 Temmuz 2013  Yaz Okulu Final Sınavları
25 – 26 Temmuz 2013  Yaz Okulu Bütünleme Sınavları

 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YAZ ÖĞRETİMİ ESASLARI

 • Yaz Okulunda öğrenciler en fazla 10 birim saat alabilirler. Öğrenci kayıtta yazılmadığı, yazılıp da açılmayan derslerin yerine açılması kesinleşen derslere yaz öğrenimi ücretini yatırmak kaydıyla internet üzerinden yazılabilir. Öğrencinin yazılmış olduğu ders açılmışsa o dersi bırakamaz
 • Öğrenciler Yaz Öğretiminde alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp da başarısız olduğu, geçip de yükseltmek istediği dersleri de alabilir. Bu derslerden aldığı son not geçerlidir. Yüzde ona giren öğrenciler bahar yarıyılı sonunda belirlendiğinden yaz öğretimi sonunda alınan başarı notları yüzde on sıralamasını değiştirmez.
 • Bahar Yarıyılı sonunda bulunduğu yarıyılı kadar alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olmak kaydıyla ağırlıklı genel not ortalaması BB=3.00 olan lisans öğrencileri yaz okulundan bir üst sınıftan ders alabilir.
 • Yaz Öğretiminde saatleri yada AKTS değeri yada kredisi eşit yada yüksek olmak kaydıyla başka Bölüm ya da programdan ders alınabilir. Aldığı bölümdeki AKTS değeri ile not durumu belgesinde gösterilir. Farklı Bölümden/Programdan alınacak birleştirilmiş derslerin listesi Dekanlık/Müdürlüklerce Yönetim Kurulu Kararı ile Rektörlüğe bildirilir.
 • Haftalık ders programında çakışan dersler yaz okulunda alınamaz. Çakıştığı halde derse yazılan öğrencinin o dersi iptal edilir ve yaz okulu ücreti iade edilmez. Yaz Öğretiminde alınan derslerin başarı notları yarıyıllarındaki ağırlıklı ortalamaya katılır.
 • Üniversitemiz öğrencileri ilgili eğitim biriminin kurulunun uygun görmesi durumunda, toplam birim saati aşmamak, dersin AKTS’si ya da kredisi ya da saati eşit veya daha yüksek olmak kaydıyla Üniversitemizde açılmayan dersleri diğer Üniversitelerin yaz öğretiminden alabilirler. Alınan başarı notları ilgili kurullarca onaylandıktan sonra kayıtlı olduğu programın AKTS değeri ile kayıtlara geçirilir.
 • Diğer Üniversitelerden gelecek öğrenciler Üniversitelerince verilecek olumlu Yönetim Kurulu Kararı ile yaz öğretiminden belirlenen esaslar doğrultusunda I. Öğretim ücretinin iki katını ödemek kaydıyla yaz okulunda açılmış olan derslere yazılabilirler. Yaz Öğretiminde alınan başarı notları Üniversitemiz öğretim ve sınav yönetmeliklerinin ilgili maddesi kapsamında değerlendirilir. Alınan başarı notu gelen öğrencinin Üniversitesinin başarı notuna göre düzenlenmez. Öğrencilerin ödemiş oldukları yaz okulu ücretleri iade edilmez.

 

2012-2013 Öğretim Yılı Yaz Öğretimi Kayıt Takvimi

 

Bölüm Başkanlıklarınca Açılması Teklif Edilen Derslerin İlan  10 Mayıs 2013
Yaz Öğretimi Ders Programlarının İlanı 3 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Ücretlerinin Yatırılmaya Başlanması  3 Haziran 2013
Derse Yazılma İşlemleri 12-13 Haziran 2013
Açılan Derslerin İlanı 14 Haziran 2013
Başka bölüm/programdan ders almak için ilgili Eğitim Birimlerine son başvuru tarihi 13 Haziran 2013
Açılmayan derslere kayıt yaptıran ve ücret yatıran öğrenciler ile kayıt yaptırmayan öğrencilerin açılan derslere İnternet üzerinden ders kaydı 15 – 16 Haziran 2013
Üniversite dışından gelecek öğrencilerin ders kaydı  17 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Başlangıcı 17 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Sonu  19 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Final Sınavları 22-23-24 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Bütünleme Sınavları  25-26 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Tek ders Sınavı  31 Temmuz 2013
Açılmayan derslerin ücretlerinin iadesi  15 Temmuz 2013’den itibaren IBAN numaralarına.

 

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi
Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi

 

SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri
SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

111 yorum

 1. önemli bir sey sormam gerek zihinsel engelliler öğretmenliği için 2014 te yaz okulu açılır mı?

  • Okul Genelin de YAZ OKULU AÇILMAYACAKTIR… Ancak bazı bölümler DEKANLIK bazında karar alarak YAZ OKULU Açabilirler. Bu noktada DİLEKÇE toplayarak BÖLÜM DEKANLIĞINA başvuru yaparsanız onlar değerlendirme yaparak YAZ OKULU için adım atabilirler.

 2. Merhaba, başka bir üniversiteden gelip sakarya da yaz okulu aldım bütünleme sonuçlarının son giriş tarihini göremedim ve yaz okulu twk ders sınavlarına biz girebiliyormuyuz.

  • Bu hafta içerisinde Bütünleme Sınavları girilecektir. Ama sizin okula ne zaman gönderilir ve işlenir bilemiyorum. Tek Ders Sınavlarına kendi üniversitenizden girebilirsiniz. Bu dönem yapılan YAZ OKULU ile alakalı değil. Normalde BAHAR DÖNEMİ sonunda yapılması gereken Tek Ders Sınavları ertelendi.

 3. merhabalar ben çeko bölümünde okuyorum bu yıl okulum uzadığı için ilk dönem normal derslerimi alacağım ama ikinci yarıyılda bitirme ödevini vergi dersini verip geçtim bir tane dersim olcak alıp kaldım bir de zorunlu stajım sorum şu şubat ayı içerisinde ilk yarıyıl bitiminde tek ders sınavına girme şansım var mı alıp kalmıştım daha önce

  • Bölüm Öğrenci İşleri ile bu konuda görüşün. Bu tarz durumlarda Kolaylık sağlıyorlar. Tek Ders ile bitirmenizi sağlayacaklardır.

 4. yarın misafir öğrenci kayıtları için son gün galiba kendi okulumuzdan onay formunu alıp sakarya ya yetişmemiz mümkün olmayabilir ne yapmalıyız yardımcı olabilir misiniz?

  • Bu konuda biz birşey yapamayız. Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri ile görüşmeniz lazım.

 5. başka bir üniversiteden gelip yaz okulunda ders almak istiyorum.ne zaman başvuru yapacağım,yatıracğımız parayı nasıl hesaplayacağız ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

 6. Derse yazılma işlemini sorunsuz tamamlayarak 3 adet toplamda 9 saate denk gelen ders seçimi yaptım. SABİS’ten seçilen derslere girdiğimde dün 3 tane dersin ismini görebiliyordum.

  Bugün bakıyorum derslerden biri silinmiş 2 tane görünüyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba? Dersin açılmadığı anlamanı mı geliyor.

 7. kolay gelsin.. açılacak derslerin ilanı bugündü normalde ama hiçbiryerden ulaşamadım ben mi beceremedim yoksa dersler mi ilan edilmemiş anlayamadım fen edebiyat fakültesindeyim matematik bölümünde.. yardımcı olurmusunuz?

 8. Başka bir üniversiteden gelip, yaz okulunda ders almak istiyorum.Açılan dersleri ve derslerin içeriğini nasıl öğrenebilirim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar