Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Harç Ücretleri

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Yaz Okulu Harç Ücretleri

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde 2013 senesinde açılacak olan Yaz Okulu Harç Ücretleri belli oldu.

Üniversite rektörlüğü tarafından yapılan Harç Ücreti açıklamasına göre Tüm Dersler 1. Öğretime göre açılacap olup, Tüm ödemeler de 1. Öğretime göre yapılacaktır.

 

SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri
SAÜ 2013 Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

Saü 2013 Yaz Okulu Şartları
Saü 2013 Yaz Okulu Şartları

 

2012-2013 ÖĞRETİM YILI YAZ ÖĞRETİMİ ESASLARI

 

 • Yaz Okulunda öğrenciler en fazla 10 birim saat alabilirler. Öğrenci kayıtta yazılmadığı, yazılıp da açılmayan derslerin yerine açılması kesinleşen derslere yaz öğrenimi ücretini yatırmak kaydıyla internet üzerinden yazılabilir. Öğrencinin yazılmış olduğu ders açılmışsa o dersi bırakamaz
 • Öğrenciler Yaz Öğretiminde alt yarıyıllara ait hiç almadığı, alıp da başarısız olduğu, geçip de yükseltmek istediği dersleri de alabilir. Bu derslerden aldığı son not geçerlidir. Yüzde ona giren öğrenciler bahar yarıyılı sonunda belirlendiğinden yaz öğretimi sonunda alınan başarı notları yüzde on sıralamasını değiştirmez.
 • Bahar Yarıyılı sonunda bulunduğu yarıyılı kadar alması gereken tüm dersleri almış ve başarmış olmak kaydıyla ağırlıklı genel not ortalaması BB=3.00 olan lisans öğrencileri yaz okulundan bir üst sınıftan ders alabilir.
 • Yaz Öğretiminde saatleri yada AKTS değeri yada kredisi eşit yada yüksek olmak kaydıyla başka Bölüm ya da programdan ders alınabilir. Aldığı bölümdeki AKTS değeri ile not durumu belgesinde gösterilir. Farklı Bölümden/Programdan alınacak birleştirilmiş derslerin listesi Dekanlık/Müdürlüklerce Yönetim Kurulu Kararı ile Rektörlüğe bildirilir.
 • Haftalık ders programında çakışan dersler yaz okulunda alınamaz. Çakıştığı halde derse yazılan öğrencinin o dersi iptal edilir ve yaz okulu ücreti iade edilmez. Yaz Öğretiminde alınan derslerin başarı notları yarıyıllarındaki ağırlıklı ortalamaya katılır.
 • Üniversitemiz öğrencileri ilgili eğitim biriminin kurulunun uygun görmesi durumunda, toplam birim saati aşmamak, dersin AKTS’si ya da kredisi ya da saati eşit veya daha yüksek olmak kaydıyla Üniversitemizde açılmayan dersleri diğer Üniversitelerin yaz öğretiminden alabilirler. Alınan başarı notları ilgili kurullarca onaylandıktan sonra kayıtlı olduğu programın AKTS değeri ile kayıtlara geçirilir.
 • Diğer Üniversitelerden gelecek öğrenciler Üniversitelerince verilecek olumlu Yönetim Kurulu Kararı ile yaz öğretiminden belirlenen esaslar doğrultusunda I. Öğretim ücretinin iki katını ödemek kaydıyla yaz okulunda açılmış olan derslere yazılabilirler. Yaz Öğretiminde alınan başarı notları Üniversitemiz öğretim ve sınav yönetmeliklerinin ilgili maddesi kapsamında değerlendirilir. Alınan başarı notu gelen öğrencinin Üniversitesinin başarı notuna göre düzenlenmez. Öğrencilerin ödemiş oldukları yaz okulu ücretleri iade edilmez.

 

2012-2013 Öğretim Yılı Yaz Öğretimi Kayıt Takvimi

 

Bölüm Başkanlıklarınca Açılması Teklif Edilen Derslerin İlan  10 Mayıs 2013
Yaz Öğretimi Ders Programlarının İlanı 3 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Ücretlerinin Yatırılmaya Başlanması  3 Haziran 2013
Derse Yazılma İşlemleri 12-13 Haziran 2013
Açılan Derslerin İlanı 14 Haziran 2013
Başka bölüm/programdan ders almak için ilgili Eğitim Birimlerine son başvuru tarihi 13 Haziran 2013
Açılmayan derslere kayıt yaptıran ve ücret yatıran öğrenciler ile kayıt yaptırmayan öğrencilerin açılan derslere İnternet üzerinden ders kaydı 15 – 16 Haziran 2013
Üniversite dışından gelecek öğrencilerin ders kaydı  17 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Başlangıcı 17 Haziran 2013
Yaz Öğretimi Sonu  19 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Final Sınavları 22-23-24 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Bütünleme Sınavları  25-26 Temmuz 2013
Yaz Öğretimi Tek ders Sınavı  31 Temmuz 2013
Açılmayan derslerin ücretlerinin iadesi  15 Temmuz 2013’den itibaren IBAN numaralarına.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

 1. SAbisten derse yazılma işlemini yapmak istiyorum ama dersler gözükmüyor bilgilendirme yapabilir misiniz ?

  • Sıkntı olmaması lazım. Öğrenci İşleri ile irtibata geçin dilerseniz,

 2. bana yardımcı olur musunuz?ben bu yaz okulu ücret hesaplamasını anlamadım arkadaşlarıma sordum herkes farklı birşey söyledi örneğin ben dönem sonu muhasebe işlemleri dersine yazılmak istiyorum AKTS kredisi 6 haftada 5 saat gördük dersi yaz okulu ücret hesaplaması nasıl olacak yardımcı olursanız sevinirim

  • 5 Saat üzerinden hesaplayacaksınız. Ders 1000 AKTS olsa bile eğer 5 saatlik bir ders ise 5 saat olarak hesaplayacaksınız.

 3. kaç kredi alacağımızı öğrenmeden nasıl paraları yatıracaz acaba ben başka üniden geliyorum da

  • SAAT HESABI ile yatırmanız lazım. Fazla olan ödemeleri sonra iade alıyorsunuz. Bölüm Sayfalarına bakarak AÇILMASI MUHTEMEL Derslere bakın. Alacağınız derslerin SAATLERİNİ hesaplayın. Ödemeyi yapın. Alamazsanız bile sonrasında iade alırsınız ödewmeyi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar