beylikdüzü escort

Sakarya Üniversitesi 2013/2014 Yılı Ek Yerleştirme Ön Kayıt, Kayıt ve Harç İşlemleri

Sakarya Üniversitesi 2013/2014 Yılı Ek Yerleştirme Ön Kayıt, Kayıt ve Harç İşlemleri

Ek Yerleştirme ike Sakarya Üniversitesini kazanan öğrenciler için Ek Yerleştirme Ön Kayıt İşlemi ve Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri hakkında bilgiler.

Öncelikle Ön Kayıt İşlemleri 06 Ekim 2013 tarihinde başlayacaktır ve Ön Kayıt için ayrılan süre kısıtlıdır. Kayıt İşlemleri başlamadan önce Ön Kayıt İşlemleri tamamlanmış olmalıdır.

Ön Kayıt İşlemleri ve Kayıt İşlemleri için lütfen alt kısımdaki bilgileri Baştan Sona birkez okuyunuz ve daha sonra işlemlere geçiniz.

 

 

 

 

Ön Kayıt İşlemleri

 1. Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının www.ogrisl.sakarya.edu.tr adresinden “NUMARA SORGULAMA SERVİSİ” kullanılarak, TC Kimlik Numarası girerek ÖĞRENCİ NUMARASI ve KULLANICI ADI’nızı öğreniniz.
 2. sabis.sakarya.edu.tr adresine 1.adımda elde edilen kullanıcı adı ve giriş şifresi olarak TC Kimlik Numara’sını kullanınız.
 3. Servislerden “Öğrenci Bilgi Sistemi” seçeneğini tıklayınız ve Öğrenci Bilgi Sistemi’ne tıklayınız “ÖN KAYIT FORMU” otomatik olarak açılacaktır ve bilgileri doldurunuz.
 4. ÖN KAYIT FORMU doldurulduktan sonra KAYDET butonuna tıklayınız. sonrasında sayfanın altında yer alan YAZDIR butonuna tıklayınız ve girdiğiniz bilgilerin çıktısını alarak İMZALAYINIZ. Sadece son çıktınız geçerli olacaktır (Çıktı alınan belge üzerinde bilgilerin doğruluğunu onaylayan güvenlik önlemleri mevcuttur).

Kesin Kayıt İşlemleri

 1. Kesin Kayıtlar 07 – 08 – 09 Ekim 2013 tarihleri arasında Esentepe Kampüsü Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı binasında yapılacaktır.
 2. Saat 09.00 – 12.00 / 14.00 – 17.00 saatleri arasında kesin kayıt için gerekli belgeler teslim alınacaktır.

Kayıt İçin Gerekliş Olan Belgeler

 1. Lise diplomasının aslı veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı veya diplomanın kayıp olması durumunda Lise Diploması Kayıp Belgesinin aslı. (Fotokopi ya da Noter onaylı suret kabul edilmez)
 2. ÖSYS Sonuç Belgesinin internet çıktısı
 3. Fotoğraflı Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 4. 6 adet 4.5×6 ebadında çekilmiş vesikalık fotoğraf
 5. İkinci Öğretim-Uzaktan Öğretim programlarına yerleşen adaylar için Banka dekontu  (Lütfen Katkı Payı-Öğrenim Gideri tablosunu ve açıklamaları dikkatlice okuyunuz)(04 Ekim 2013 Cuma saat 15.00’den itibaren yatırılabilir)
 6. Öğrenci Önkayıt Formu (3. ve 4.Adımda açıklanmıştır)
 7. Tıp Fakültesi ve Sağlık Yüksekokulu’na kayıt yaptıracak öğrenciler için tam teşekküllü hastaneden (devlet veya özel) alınmış heyet raporu.

Öğrenim Ücreti Ödeme İşlemleri

Öğrenim Ücreti (öğrenim gideri) sadece 2.öğretim ve uzaktan (karma) eğitim öğrencilerinin ödemesi gereken tutardır. Ödeme işlemi; Garanti Bankasının tüm şube gişelerinden ve Türkiye genelinde PTT aracılığıyla TC Kimlik Numarası ve isim söylenerek yaptırılabilir (Ücretinizi yatırırken banka/PTT görevlisine isminizi teyit ettiriniz.).
KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ. (TL)

 

Sakarya Üniversitesi 2013/2014 Yılı Ek Yerleştirme Ön Kayıt, Kayıt ve Harç İşlemleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar