Sakarya Üniversitesi 2014 Yılı Harç Ücretleri ve Ödeme Bilgileri

Sakarya Üniversitesi 2014 Yılı Harç Ücretleri ve Ödeme Bilgileri

Sakarya Üniversitesi 2014 / 2015 Eğitim ve Öğretim yılı Harç Ücretleri ve Ödeme İşlem Bilgileri açıklandı. Harç Ödeme Miktarları ve Ödeme İşlemleri hakkında daha fazla bilgi almak için LÜTFEN ÖNCE YAZIMIZI okuyunuz.

Yeni Kayıt Yaptıran veya Ara Sınıf Kaydı yaptıracak olan öğrenciler aşağıdaki tablodan ödeme miktarlarına bakabilirler.

Ödeme İşlemleri için GARANTİ BANKASI ŞUBELERİ ve PTT ŞUBELERİNDEN işlem yaptırılabilir. Ayrıca Garanti İnternet Şubesi ve Garanti ATM’lerinden de MESAİ SAATLERİ içerisinde ödeme yapabilirsiniz.

 

Bilgi
Açıklanan Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılına ait olup, Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenecek olan 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Katkı Payı/Öğrenim Ücretlerinde yapılacak (+/-) fark 2. taksitlere (BAHAR DÖNEMİ) yansıtılacaktır.
Sakarya Üniversitesi Ara Sınıf - Yeni Kayıt 2014 Harç Ücretleri
Sakarya Üniversitesi Ara Sınıf – Yeni Kayıt 2014 Harç Ücretleri

Yeni Kayıt Yaptıracak öğrencilerin 25 AĞUSTOS 2014 ile 1 EYLÜL 2014 tarihleri arasında ödemelerini yapmaları gerekmektedir.

Ödemeler için BANKADAN veya PTT Şubesinden TC KİMLİK NUMARANIZ ile işlem yapacaksınız. Sistemde ne kadar ödeyeceğiniz belirecektir. PTT Şubelerinde 2.5 TL İşlem Ücreti ödemeniz eklenecektir.

 

Hazırlık Sınıfı Hakkında
Hazırlık Okumak İstemeyenler SABİS’te formu doldururken çıkan MUAFİYET SEKMESİNİ SEÇMESİNLER. Seçen arkadaşlar sistemde HAZIRLIK MUFİYET SINAVINA girecek görünecektir. Seçmemeniz durumunda sadece 1. sınıfta her iki dönem 2 saatlik İngilizce Dersini alırsınız. Bu sınava girip başarılı olanlar bu derslerden MUAF olurlar.

 

Sakarya Üniversitesi 2014 Yılı HarçMiktarları

Sakarya Üniversitesi 2014 yılı harç miktarları aşağıdaki gibidir. Bu oranlar BAHAR DÖNEMİNDE az da olsa Artı veya Eksi oranda değişecektir.

Bu ücretler İLK KEZ KAYIT OLAN ve ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ için  geçerlidir.

SAÜ 2014 Harç Ücretleri
SAÜ 2014 Harç Ücretleri

 

 

Sakarya Üniversitesi 2014 Yılı Harç Ödeme Takvimi

Aşağıdaki tarihler arasında ödemeleri yapabilirsiniz. Tarihler dışında BANKAYA ÖDEME YAPMAYINIZ…

SAÜ 2014 Harç Ödeme Takvimi
SAÜ 2014 Harç Ödeme Takvimi

 

Ödemeler ve Açıklamalar

Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemelerini GARANTİ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti ATM’lerinin Üniversite Ödemeleri Kısmından; TC KİMLİK NUMARALARINI Vererek/Girerek Yapabileceklerdir. Ayrıca Türkiye Genelinde PTT Aracılığı ile Yapılabilecektir. (PTT’den Yapılacak Ödeme İşlemlerinde İşlem Başına 2,50.-Tl. Hizmet Bedeli Tahsil Edilecektir.)

 

Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemeleri DERSE YAZILMA İŞLEMLERİ ile Bağlantılıdır. Birinci sınıf öğrencilerinin ve hazırlık nedeniyle ilk defa ders alacakların ders kayıtları Öğrenci İşleri Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Ancak; Kayıt yenilemesi yapacak ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemelerini, Tahsilat İşlemleri başlangıcından Derse Yazılmaların Son Gününe kadar Yapabilirler. Derse Yazılma İşlemlerinden sonraki yapılan/yapılacak ödemeler ise sadece MAZERETLİ KAYITLAR için geçerlidir. Öğrenciler MAZERETLİ KAYIT DÖNEMİNDE; ÖNCE Derse Yazılma ONAYINI BÖLÜMLERİNDEN aldıktan sonra (birinci maddede belirtildiği üzere) Katkı Payı/Öğrenim Ücretini Yatırabilirler.

 

DERSE YAZILMALARIN BAŞLADIĞI TARİHE kadar Katkı Payı/Öğrenim Ücretini yatıran öğrenciler DERSE YAZILMALAR AÇILDIĞINDA Ders Seçimlerini yapabilirler. Ancak;BANKA’dan ödeme bilgileri günde üç kere geldiğinden, DERSE YAZILMA TARİHLERİ İÇERİSİNDE veya MAZERETLİ OLARAK Sonradan Derse YazılmaYapacak öğrenciler;

Saat 19.00 ile bir sonraki gün 12.00 arasında ödeme yapmaları halinde Saat:13.30 ‘den itibaren,

Saat 12.00-13.30 arasında ödeme yapmaları halinde 14.00’den itibaren,

Saat: 13.30-19.00 arasında ödeme yapmaları halinde ise Saat 19.30’ den itibaren ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

Not: Cuma günü saat 19.00 itibari ile ve hafta sonu ödemelerini yapan öğrencilerin kayıtları Pazartesi günü bankadan gelecek olan data ile Pazartesi 13.30’dan sonra yapılacaktır.

 

VAKIF veya YURTDIŞI Üniversitelerinden Üniversitemizin Birinci Öğretim programlarına Yatay Geçişleri kabul edilen öğrencilerden normal program süresi içerisinde öğrenim görenlerden Katkı Payı alınmaz. İkinci veya Uzaktan öğretime Yatay Geçişleri kabul edilen öğrencilerden Öğrenim Ücreti alınır.

 

HAZIRLIK SINIFI Okuyacak İkinci ve Uzaktan Öğretim Öğrencileri Kayıtlı Olduğu Fakültenin Katkı Payını/Öğrenim Ücretini Öder. İSTEĞE BAĞLI İNGİLİZCE HAZIRLIK Okuyacak Öğrenciler Ayrıca Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın Belirlediği MATERYAL ÜCRETİNİ Öderler. (I., II. ve Uzaktan Öğretim)

 

Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak veya Okudukları Programın Normal Öğrenim Süreleri İçerisinde Yer Alıp kayıt yenileme yaptıracak BİRİNCİ ÖĞRETİM Öğrencileri Katkı Payı ödemeyeceklerdir.

Ancak, Hazırlık Sınıfı Veya Yabancı Dil Geliştirme Programı Hariç Olmak Üzere, Önlisans, Lisans Ve Lisansüstü Düzeydeki Yükseköğretim Programlarından NORMAL PROGRAM SÜRELERİ (önlisans iki yıl, lisans dört yıl, lisans ve yüksek lisans derecesi birlikte altı yıl, yüksek lisans iki yıl, doktora dört yıl) SONUNDA Mezun Olamayan BİRİNCİ ÖĞRETİM Öğrencilerinden Öğrenci KATKI PAYI Ve Öğrenim Ücreti ALINIR.

 

MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA olan Birinci Öğretim Öğrencileri Program Süreleri Gözetilmeden Birinci Öğretim Katkı Payı Ücretini Öderler. Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak ve halen öğrenimine devam etmekte olan İKİNCİ ÖĞRETİM ve UZAKTAN ÖĞRETİM öğrencileri Program Süreleri Gözetilmeden Öğrenim Ücretlerini Ödeyeceklerdir.

 

II.ÖĞRETİMDE İlk %10’A GİREN LİSANS ve ÖNLİSANS Öğrencileri, I. Öğretim Katkı Payı Miktarı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler. (Not: Normal öğretim süresinde olan birinci öğretim öğrencilerinin katkı payı ödememesi, bu öğrencilerin de ödeme yapmayacağı anlamı gelmemelidir.)

 

3843 Sayılı Kanunun 7 nci maddesindeki şartları yerine getirerek, İKİNCİ Öğretimden BİRİNCİ Öğretime Geçiş Yapan Öğrenciler Birinci Öğretim Öğrencilerinin ödeyecekleri Öğrenci Katkı Payı Kadar Öğrenim Ücretini Öder.

 

UZAKTAN ÖĞRETİM Öğrencilerine Bakanlar Kurulu Kararı Gereğince Materyal Ücreti Gideri İlave Edilmektedir.

 

ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödemezler. (Kayıt döneminde Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)

 

Devlet Yükseköğretim Kurumlarında görevli olup, birinci öğretimde lisansüstü öğrenim gören ve normal öğrenim süresinde mezun olamayan ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ, çalıştıkları kurumlarında alacakları Araştırma Görevlisi olduklarına dair belgeye istinaden katkı payı ödemezler.

 

ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN; Engelliler hakkında Kanun ve Özürlülük ölçütü sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkında yönetmelik uyarınca engelli olduğuna dair “Sağlık Kurulu Raporu” Getiren Öğrencilere, Ödemesi Gereken Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Tutarından Özürlülük Oranı Kadar İndirim Yapılır. (Kayıt döneminde Sağlık Kurulu Raporu’nun aslının getirilmesi gerekir.)

 

Birinci Öğretim Olup, “Sağlık Kurulu Raporunu” İbraz Eden ENGELLİ ÖĞRENCİLER Normal Öğretim Süresi Sonunda da Katkı Payı Ödemezler.

 

Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak ve halen öğrenimine devam etmekte olan YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER (Türkçe Dil Eğitimi alan TÖMER ve hazırlık okuyanlar dahil) 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Öğrenim Ücretini Türk Uyruklu öğrenciler Kadar Ödeyeceklerdir. Sistemde YU (Yabancı Uyruklu Kimlik No) Numarası Olmayanlar Katkı Payını Sadece Merkez KAMPÜS’teki Garanti Bankasına Ödeyebileceklerdir.

 

Üniversitemize yeni kayıt hakkı kazanan ve öğrenimine devam etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti ve Akraba Topluluğu öğrencilerinden TÜRKİYE BURSLUSU olarak yükseköğrenim gören öğrenciler katkı payı/öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. Ancak, BURSLULUĞU KESİLEN Türkiye Burslusu Öğrencileri, İlgili Eğitim Öğretim Yılının Katkı Payını/Öğrenim Ücretini Yabancı
Uyruklu Öğrencilerin Ödemiş Oldukları Miktarda Öderler.

 

ERASMUS, Mevlana veya Farabi nedeniyle Yurtdışı ve Diğer Üniversitelerden Ders Alan Öğrenciler Katkı Payını Üniversitemize Ödeyeceklerdir. (TC Kimlik No İle Garanti Bankası Şubelerine)

 

Anadalından Mezun Olan ÇAP Öğrencileri Devam Ettikleri İkinci Anadallarının Katkı Payı/Öğrenim Ücretini Öderler

 

Normal program süresi içerisinde veya dışında öğrenimini tamamlamış, DERSE Bağlı Olmadan Sadece ZORUNLU YAZ STAJI kalmış öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemez. Ancak” MESLEK EĞİTİMİ ile MESLEKİ UYGULAMA” olarak DERS gören Normal Program süresini geçen Birinci Öğretim Öğrencileri ile Program süresi gözetilmeden İkinci ve Uzaktan Öğretim öğrencileri Katkı Payı/Öğrenim Ücretini Ödeyeceklerdir.

 

Eğitim alacağı dönemde Tek Dersinden dolayı Derse yazılmayıp, sadece “TEK DERS SINAVINA GİREN” Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemez.

 

Yükseklisans Öğrencisi olup, sadece PROJE ÖDEVİ kalan öğrenciler ilgili dönemin katkı payı/öğrenim ücretini öderler.

 

Tezsiz Yükseklisans Öğrencileri İlk Üç Dönem ve Sonraki Dönemler için Üniversite Yönetim Kurulunun Belirlediği ÖĞRENİM ÜCRETİNİ Öderler.

 

Başarı durumlarından dolayı ilk yüzde ON’a giren ve İkinci Öğretim olarak Ücretini yatıran İKİNCİ ÖĞRETİM Öğrencilerine yapılacak İADELER, Katkı Payı ve Öğrenim Ücretinin Yatırılıp Ders Kaydının Yapılmaması, Yaz Okulunda Fazla Ders Ücreti ve Dersin Açılmaması Nedeniyle Fazla Yatırılan Ücretlerin Yanısıra İADE Gerektirecek Nedenlerle Yapılacak Ödemelerin İadeleri İLGİLİ DÖNEM İçerisinde Yapılacaktır. DÖNEM Haricinde Yapılacak İADE Talepleri KESİNLİKLE KARŞILANMAYACAKTIR. Öğrencilerimizin yukarıda sayılan nedenlerden dolayı İADE işlemleri IBAN ile yapılacaktır. Bu nedenle SABİS sisteminde IBAN bilgileriniz KENDİNİZE ait T.C.Kimlik numaranıza ait olmalıdır. Aksi halde İADE ÜCRETİNİZ yatırılamaz.

 

Kayıtlı Olduğu Üniversite Senatosunun Olumlu Kararına istinaden ,başka Üniversitelerin öğrencisi iken Sakarya Üniversitesine bağlı birimlerin aynı düzeydeki diploma programlarından eğitim almak isteyen öğrenciler ile Sakarya Üniversitesine bağlı birimlerin diploma programlarına kayıtlı olup, başka bir üniversitenin aynı düzeydeki diploma programlarından eğitim almak isteyen öğrenciler, diplomasını kayıt hakkı kazandığı Üniversiteden almasına rağmen, katkı payını/öğrenim ücretini eğitime devam ettikleri Üniversiteye öderler.

 

Bir yükseköğretim kurumu mezunu veya öğrencisi olup, belirli bir konuda bilgisini artırmak isteyenler, ilgili anabilim/anasanat/bilim/sanat dalı/program başkanlığının görüşü ve ilgili Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla lisansüstü derslere özel öğrenci statüsünde kabul edilebilirler. ÖZEL ÖĞRENCİ olarak kabul edilenler kayıtlı oldukları ilgili programın katkı payı/öğrenim ücretini öderler.

 

KAYIT DONDURULARAK Geçirilen Süre (ilgili dönem/dönemler) Eğitim Süresinden Sayılmamaktadır.

 

KYK ÖĞRENİM VE BURS KREDİLERİ; Öğrenci KYK başvurusunda sonra Kurumun WEB sayfasından Öğrenim Kredisi veya Burs Ödeme Bilgilerini ve durumunu takip etmesi gerekmektedir. BEYANINDAN sonra meydana gelen tüm değişiklikleri (öğretim durumu değişikliği, kayıt dondurma, yatay geçiş vb.) zamanında KYK Genel Müdürlüğüne yazılı olarak bildirmesi ve belgelendirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde imzalamış olduğu TAAHHÜTNAME gereği tüm sorumluluk kendisine aittir. Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim kredisi ve öğrenim bursuna ilişkin bilgilere http://www.kyk.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

KYK BURS YÖNETMELİĞİ MADDE 20;”Kurumdan burs alan öğrencilerin başarı durumları her yıl Eylül ayı sonuna kadar öğretim kurumlarından istenir. Öğretim kurumları yetkili kurullarının belirleyecekleri esaslara göre başarısız olarak tespit ettikleri öğrencileri her yıl en geç Ekim ayı sonuna kadar Kuruma bildirirler.” denilmektedir. Üniversitemiz Senatosunun bu konuda belirlediği KYK BAŞARI KRİTERİ “Sorgulama yapılan tarihi içine alan dönemde bulunduğu sınıfın derslerine yazılmış olmak kaydıyla genel not ortalaması en az 2.00 ve üzeri olan öğrencilerin, Zorunlu hazırlık ve bilimsel hazırlık sınıfını başarı ile tamamlayan ve İsteğe bağlı hazırlık sınıfında yılsonu Hazırlık ve Yabancı Dil Yeterlik Sınavlarından Yeterlik ve Başarı hakkı kazanan öğrencilerin BAŞARILI sayılması” şeklinde belirlenmiştir.

 

KAYIT YAPTIRIP Kendi İsteği ile KAYDINI SİLDİREN Öğrencilerin Katkı Payı ve Öğrenim Ücreti Geri Ödenmez.

 

Öğrencilerimiz Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Web Sayfasından Yapılan DUYURULARI Takip Etmesi Gerekmektedir.

 

Öğrenim Ücreti ve Katkı Payı Ödemelerine İlişkin Açıklamalar Yukarıda Belirtilmiştir. Ancak, Bakanlar Kurulunca Yapılacak Değişiklikler Öğrencilere Yansıtılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

275 yorum

  1. Merhaba.Sizleri dost ve kardes ulke Azerbaycan”dan selamliyorum.Yabanci Uyrunklu Ogrenciler icin Yuksek Lisans Kamu yonetimi ve Uluslararasi isletmecilik fakultelerinin yillik okul ucreti kac TL dir? Tessekur ederiz

1 5 6 7

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
izmir escort antalya escort izmir escort bursa escort porno indir porno izle izmir escort istanbul jigolo