Sakarya Üniversitesi “Fikrim Yok” Anketi Rekor Kırıyor

Sakarya Üniversitesi “Fikrim Yok” Anketi Rekor Kırıyor

Sakarya Üniversitesi tarafından “Hoca ve Ders Kalitesini Ölçmek” amacı ile konulan ve aslında hiçbir anlam ve önem taşımayan “Ders ve Araştırma Görevlisi Değerlendirme Anketi” sistemdeki önemini korumaya devam ediyor.

Final Notu sisteme girilse dahi Anketi Cevaplamadan Ortalamayı Görmeyi İmkânsız hale getiren SABİS Ders ve Öğretim Görevlisi Değerlendirme Anketi ile öğrenciler toplamda 27 kez FİKRİM YOK deme başarısına itiliyorlar.

70.000 den fazla öğrencinin tek tek her ders için cevapladığı Değerlendirme Anketlerinin şu ana kadar ne işe yaradığı, hangi ders veya hocasının bu anketler üzerinden kendisine çeki düzen verdiği ise büyük bir sır olarak akıllardaki yerini korumaya devam ediyor.

SAÜ Fikrim Yok Anketi Rekor Kırıyor
SAÜ Fikrim Yok Anketi Rekor Kırıyor

Anketi Gerçekten Hakkı İle Cevaplayan Öğrenci Sayısı Çok Az

Birçok öğrenci belki ilk 1-2 anketi yada sevdikleri derslerin hocalarına ait anketleri Doğru ve Uygun bir şekilde cevaplıyor.

Bunun dışında neredeyse öğrencinin %90’lık kısmı soruları bile okumadan ya FİKRİM YOK seçeneğini seçiyor yada sallama bir sırayla değerlendirme yapıp sayfadan hızlı bir şekilde kaçmanın hesaplarını sürüyor.

Bu sebeple de SABİS üzerinden ZORUNLU olarak doldurturulan Anketin hiçbir değeri kalmıyor ne yazık ki

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Evet onlardan biriyim 😀 Bu anketlerin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Soruları kısa tutsalar belki millet cevaplar da. Labaratuvar sorusu var bi tane en komiği o ya İİBF okuyan adamın labaratuvarda ne işi var 😀

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar