beylikdüzü escort

Sakarya Üniversitesi İkiye Bölünüyor, Yeni Üniversite Kuruluyor

Sakarya Üniversitesi İkiye Bölünüyor, Yeni Üniversite Kuruluyor

Uzunca süredir kulislerde konuşulan Sakarya Üniversitesinin İkiye Bölünmesi süreci TBMM’ye sunulan Yasa Tasarısı ile resmileşti.

Buna göre Sakarya Üniversitesine ait bazı bölümler kurulacak olan Yeni Üniversiteye devredilecek ve Sakarya’da ikinci bir üniversite kurulmuş olacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adıyla kurulması beklenilen üniversitenin Sakarya’nın İlçelerine kurulacak olan kampüsler üzerinden eğitim faaliyetlerini sürdürmesi bekleniyor.

Sakarya Üniversitesi gibi toplu bir kampüse sahip olmayacak olan üniversite bu sayede ilçelerin ekonomik yapısına da katkı sağlayacak.

Gelen bilgilere göre Teknoloji Fakültesi, Turizm Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi gibi bazı fakültelerin Sakarya Üniversitesi bünyesinden alınarak kurulacak olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine devredilmesi söz konusu. Ayrıca ilçelerde bulunan birçok MYO yeni üniversitenin bünyesine alınacak.

Windows 8.1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Eğitim fakültesi olarak birçok imkân yetersizliğimiz var bir Türkçe ögretmeni adayı olarak kütüphanemiz yetersiz bence eğitim fakültesinin de çilesi sona ermeli merkez kampüse taşınmalı. Başka fakültelerle yer değişilebilir kaç sene çektik biraz da başka öğrencilerle değişim olsun. Yıllarca biz çektik çilesini.

  2. Su an egitim gormekte olan ogrencileri etkilememesi gerekir,bosuna mi tercih yaptik?Ayrica sehrin ekonomik yapisi ogrenci ve universite uzerinden degistirilmemeli ve ogrenciyi bir arac olarak kullanmaktan artik vazgecilmelidir.

  3. Eğitim fakültesi olarak başımıza daha ne gelecek acaba? Zaten dışlanıyorduk iyice itelendik, yapımda emeği geçen herkesi tebrik (!) ediyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar