Sakarya Üniversitesi Kampüsünde Yemek ve Ulaşım Sorununa Şarkılı ve  Halaylı Protesto

Sakarya Üniversitesi Kampüsünde Yemek ve Ulaşım Sorununa Şarkılı ve Halaylı Protesto

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, ulaşım ve yemek hizmetlerinde yaşadıklarını iddia ettikleri sıkıntıları ilginç şekilde protesto etti.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, ulaşım ve yemek hizmetlerinde yaşadıklarını iddia ettikleri sıkıntıları ilginç şekilde protesto etti. Sıkıntı duydukları konuları, besteledikleri şarkılarla dile getiren öğrenciler, halay çekerek seslerini duyurmaya çalıştı. Anket çalışması yapan öğrenciler, sonuçlarını, çözüm bulunması amacıyla rektörlüğe verdi.

Öğlen saatlerinde Kampüs Kafeterya önünde toplanan bir grup öğrenci, ulaşım ve yemek hizmetlerinde yaşadıklarını iddia ettikleri sorunları dile getirmek amacıyla anket çalışması yaptı. Kafeterya binasına ‘Yemekler Düzelsin, Seferler Artırılsın’ yazılı pankart asan öğrenciler, yaşadıkları sorunları farklı bir yolla duyurdu. Öğrenciler, sıkıntılarını, besteledikleri şarkılara yansıttı. Protestoyu, halay çekerek sürdüren öğrenciler, yaptıkları anketin sonuçlarını rektörlüğe sundu.

Öğrenciler adına açıklama yapan Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ali Can Yoldaş, yemeklerin kalitesinden memnun olmadıklarını söyledi. Yemek kalitesinin artırılmasını istediklerini anlatan Yoldaş, “Yemek fiyatlarının yaz okulundan sonra 2.25 TL olacağı söylenmektedir. Bunu şiddetle reddediyoruz. Yemek fiyatlarının İstanbul Üniversitesi’ndeki gibi 1 lira olmasını talep ediyoruz. Yemekhanenin temizliğinden ve kokusundan memnun değiliz. Temizliğe daha çok önem verilmesini istiyoruz. Yemeklerin tek çeşide indirilmesinden rahatsızız. Yemek çeşitliliğinin artırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

 

Kampüse yapılan otobüs seferlerinin yarım saatte bir olmasından ve otobüs kuyruklarında uzun süre beklemekten şikayetçi olduklarını anlatan Yoldaş, “Otobüs seferlerinin artırılmasını istiyoruz. Taleplerimizin yerine getirilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ise ulaşımda ve yemekte geçen yıla göre bir sıkıntının olmadığını söyledi. Öğrencilerin, taleplerini kendilerine ilettiğini ifade eden Elmas, “Öğrencilerimizin taleplerini değerlendireceğiz. Ona göre karar vereceğiz. Geçen yıla göre her şeyi yoluna koyduk. Öğrencilerle sık sık toplantı yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: HaberimPort

Video: SakaryaRehberim

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar