Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinden ODTÜ’ye Mesaj

Sakarya Üniversitesi Öğrencilerinden ODTÜ’ye Mesaj

Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören bir grup öğrenci tarafından ODTÜ’de meydana gelen ve Camideki bir etkinliğe katılmak isterken darp edilen öğrencilere destek verildi.

Sakarya Üniversitesi Camisi önünden başlayan yürüyüş Tekbir ve Sloganlarla Merkez Kafeterya önüne kadar sürdü. Merkez Kafeterya önünde yaklaşık olarak 120 kişilik bir grup ile açıklama yapan öğrenciler sorunsuz bir şekilde dağıldılar.

Basın Açıklaması öncesinde ve sonrasında Güvenlik Güçlerinin öğrenci grubuna müdahale etmeden takip ettikleri gözlemlendi. Gösteri herhangi bir dış unsurun müdahalesi olmamasından dolayı başladığı gibi sakin bir şekilde sona erdi.

 SAU'den ODTU'ye Mesaj

ODTÜ’de Neler Yaşanmıştı

Geçtiğimiz günlerde ODTÜ yerleşkesindeki Cami’de gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler karşıt görüşe sahip öğrenciler tarafından darp edilmiş, kız ve erkek öğrenciler bıçaklarla kovalanmıştı.

AA tarafından paylaşılan bilgilere göre Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, ODTÜ Mescit Topluluğu’nun davetlisi olarak yerleşke içindeki camide gerçekleştirilen bir etkinliğe katıldı. Etkinliğin ODTÜ içerisinde yapılmasına izin vermek istemeyen karşıt görüşlü öğrenciler etkinlik alanına giden öğrencilere engel olmak istediler.

Küçük gruplar halinde cami etrafından dolaşan kişiler, etkinliğe katılmak isteyen ve arasında başörtülü kızların da bulunduğu öğrencileri bıçaklarla kovaladı.

Etkinliğin ardından yurtlarda kalanlar için gönderilen servis araçlarına binen öğrenciler, A4 kapısı yakınlarında tekrar söz konusu grupların saldırısına uğradı. Buradaki olaylarda biri yabancı uyruklu 3 öğrenci, bıçaklı ve maskeli kişilerce darp edildi. Darp edilen yabancı uyruklu öğrenci güvenlik görevlilerine sığındı.

Üniversite yönetiminin haber vermesi üzerine yerleşkeye gelen çevik kuvvet ekipleri, saldırıda bulunan gruplara müdahale etti.

SAÜ'den ODTÜ'ye Destek Yürüyüşü
SAÜ’den ODTÜ’ye Destek Yürüyüşü
SAÜ'den ODTÜ'ye Destek Yürüyüşü
SAÜ’den ODTÜ’ye Destek Yürüyüşü
SAÜ'den ODTÜ'ye Destek Yürüyüşü
SAÜ’den ODTÜ’ye Destek Yürüyüşü
SAÜ'den ODTÜ'ye Destek Yürüyüşü
SAÜ’den ODTÜ’ye Destek Yürüyüşü

SaüKampüs Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al