Sakarya Üniversitesi Öğrencilerine 260 TL Burs İmkanı

Sakarya Üniversitesi Öğrencilerine 260 TL Burs İmkanı

İsteyen Üniversite Öğrencisine 260 TL Burs İmkanı
İsteyen Üniversite Öğrencisine 260 TL Burs İmkanı

Sakarya Hayırsevenler Derneği, haftada 6 saat yaşlı ve engellilerle ilgilenen üniversite öğrencilerine aylık 260 lira burs verecek.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Hayırseverler Derneği yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Seyyar, soysal hizmet karşılığında öğrencilere burs verileceğini söyledi.

Seyyar, SAÜ öğrencilerinin sosyal hayata aktif katılımlarını sağlamak ve özellikle bakıma muhtaç yaşlı ve engellilere yönelik sosyal duyarlılığın arttırılması amacıyla haftanın belirli gün ve saatlerinde, sosyal hizmet çalışmalarında bulunan öğrencilere bir yıl boyunca burs verileceğini kaydetti.

Öğrencilerin, derslerini aksatmamak şartıyla haftada sadece 6 saatini yaşlı ve engellilerle ilgilenerek geçireceğini vurgulayan Seyyar, ”Evde sosyal bakım hizmeti götürmek isteyen öğrencilere de ayrıca dernek binasında yaşlı bakım eğitimi verilecek. Şartlı burs miktarı, dernek yönetim kurulunun son toplantısında karara bağlandı. Buna göre, 2013 yılı için en az 15 öğrenciye 200 ile 260 TL arasında aylık burs bağlanacak. Üniversite öğrencilerinin, müracaatlarını 15-30 Ocak 2013 tarihleri arasında bizzat derneğimize yapmaları gerekiyor. Akademisyenlerden oluşan bir burs komisyonu en uygun adayları seçecektir. Sosyal amaçlı şartlı burs ile ilgili bilgiler, dernek merkezinden veya yeni açılan www.hayirsevenler.org web sitesinden elde edilebilir.“ bilgisini verdi.

Seyyar, ayrıca, hayırsever vatandaşların, kendi belirlediği ihtiyaç sahibi öğrenciye veya öğrencilere, Sakarya Hayırsevenler Derneği aracılığıyla şartlı burs verebileceklerini de bildirdi. Bu uygulamaya destek vermek isteyen gönüllü kişilerin de derneğe müracaat edebilecekleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. nasıl,bursa basvura bilerim çok ihtiyacım var ev de sadece annem çalısıyor o nunla ailemiz zor geçiriniyor bana yardamcı olun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar