Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2012/2013 Öğretim Yılı Harç Ücretleri (Yeni Kayıt – Ara Sınıf)

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2012/2013 Öğretim Yılı Harç Ücretleri (Yeni Kayıt – Ara Sınıf)

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ara Sınıflar ve Yeni Kayıt Olan Öğrenciler için 2012 / 2013 Eğitim ve Öğretim Yılında Üniversiteye ödenmesi gereken HARÇ Ücretleri aşağıdaki gibidir…

Sakarya Üniversitesi 2012 Harç Ücretleri
Sakarya Üniversitesi 2012 Harç Ücretleri

 

Sakarya Üniversitesi YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİLER için 2012 HARÇ ÜCRET Listesi 

Sakarya Üniversitesi 2012 Harç Ücretleri (Yeni Kayıt)
Sakarya Üniversitesi 2012 Harç Ücretleri (Yeni Kayıt)

Sakarya Üniversitesi 2012 Harç Ücretleri Listesini Resme Tıklayarak Görebilirsiniz.  

 

 

Sakarya Üniversitesi ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ için 2012 HARÇ ÜCRET Listesi 

Sakarya Üniversitesi 2012 Ara Sınıf Harç Ücretleri
Sakarya Üniversitesi 2012 Ara Sınıf Harç Ücretleri

 

TABLO İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

*2012/3584 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, Madde 11(1) Hazırlık sınıfı veya yabancı dil geliştirme hariç olmak üzere, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeydeki yükseköğretim rogramlarından program süreleri sonunda mezun olamayan öğrencilerden ekli cetvellerde belirtilen tutarlar kadar öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır. (önlisans dört yıl, lisans yedi yıl, yüksek lisans üç yıl, doktora altı yıl) sonunda mezun olamayan (birinci, ikinci ve UZAKTAN öğretim) öğrencilerden öğrenci katkı payı ve öğrenim ücreti alınır.

● Vakıf veya Yurtdışı Üniversitelerden Yatay Geçişle Gelen Öğrenciler ilgisine göre birinci öğretim için katkı payı,ikinci öğretim için öğrenim ücreti esaslarına tabi olur.

● II.Öğretimde İlk %10’a Giren Öğrenciler I. Öğretim Katkı Payı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler. I.Öğretim öğrencilerine %10 uygulanmayacaktır.

● Şehit ve Gazi Çocuğu Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Öğrenim Ücreti Ödemezler.(Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)

● Özürlü olduğuna dair raporu sunan öğrenciler, ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarından, özürlülük oranı kadar indirim yapılır. (Belgelerin Aslının Getirilmesi gerekir.)

● Yabancı Uyruklu Öğrenciler 2012-2013 GÜZ Dönemi Öğrenim Ücretini Sadece Bu Döneme Ait Olarak Tabloda Belirtilen Miktar Kadar Ödeyeceklerdir. Sistemde YU Numarası Olmayanlar Katkı Payını Sadece KAMPÜS’te Ödeyebileceklerdir.

● Erasmus veya Farabi Çerçevesinde Yurtdışı ve Diğer Üniversitelerden Ders Alan Öğrenciler Katkı Payını Üniversitemize Ödeyeceklerdir. (TC Kimlik No İle Garanti Bankası Şubelerine)

2012-2013 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları Derse Yazılma (yeni kayıt olan öğrencilerin derse yazılma işlemleri otomatik olarak yapılacaktır) işlemleri; Bütünleme sınavı ve intibak uygulaması sebebiyle aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

 

ÖNLİSANS VE LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN:

İşlem açıklaması Başlangıç Bitiş
II.öğretim ve Karma/UZAKTAN Eğitim öğrencilerinin ÖĞRENİM ÜCRETİ yatırması 7 Eylül 2012 Cuma09.00 13 Eylül 2012 Perş.17.00
DERSE YAZILMA (yeni kayıt olanlar hariç) 11 Eylül 2012 Salı 14.00 13 Eylül 2012 Perş. 24.00
AÇILMAYAN DERSLERİN İLANI 14 Eylül 2012 Cuma 17.30
AÇILMAYAN DERS YERİNE YENİ DERSE YAZILMA İŞLEMİ (webform üzerinden) 14 Eylül 2012 Cuma 18.00 16 Eylül 2012 Pazar 24.00

 

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ İÇİN:

İşlem açıklaması Başlangıç Bitiş
II.öğretim ve UZAKTAN Eğitim öğrencilerinin ÖĞRENİM ÜCRETİ yatırması 10 Eylül 2012 Pzt. 09.00 17 Eylül 2012 Pzt. 17.00
DERSE YAZILMA 14 Eylül 2012 Cuma 09.00 17 Eylül 2012 Pzt. 24.00
AÇILMAYAN DERSLERİN İLANI 18 Eylül 2012 Salı 17.30
AÇILMAYAN DERS YERİNE YENİ DERSE YAZILMA İŞLEMİ 19 Eylül 2012 Çarş. 09.00 20 Eylül 2012 Perş, 17.00

 

Öğrenim ücretleri ile azami süresini aşan öğrencilerin yatırması gereken katkı payı miktarları aşağıdaki tablodan görülebilir. Tablodaki açıklamaları lütfen dikkatle okuyunuz.************************************

Arkadaşlar bir günde 60 – 70 yorum ve soru geliyor. Birçoğu oldukça detaylı bilgi isteyen, bezen bizim bilgilerimizin dışında bazen ise yanlış yönlendirmelere mahal vermeyecek konulardan oluyor.

Ben Öğrenci İşleri Çalışanı Değilim. Bende sizler gibi bir öğrenciyim. Sadece biraz daha fazla sistemin içini dışına getirdim o kadar. O sebeple her sorunun cevabını bilme, her sıkıntının çözümünü üretme gibi bir kabiliyetim yok.

Şimdi sorulara gelecek olursak. Birkaç devamlı sorulan soruyu cevaplayayım buradan. İnşallah okur ve ona göre sorularınızı sorarsınız…

 

Üniversite Ortak Seçmeli Dersleri Nedir?

Bunlar sizin AKTS Sayısını arttırmanız için sunulan eklerdir. Almak zorunda değilsiniz. Alttan dersiniz varsa onları almadan da alamazsınız. Ancak AKTS alma hakkınız vardır, alacak dersler alınmıştır ancak 2-3 AKTS eksik kalmıştır, 240 AKTS tamamlanamamıştır veya ilerleyen dönemde tamamlamak zor olacaktır diye SİZİN İNSİYATİFİNİZDE alınabilir olan derslerdir.

 

Zorunlu Seçmeli Ders Nedir

OBİS’i açınca üst kısımda Şu Dönemde 1, Şu Dönemden 4 Seçmeli Ders Seçmelisiniz diye bir ibare çıkıyor. Bu dersleri ne eksik nede fazla alamazsınız. Yani 1. Yarıyılda 1 Seçmeli hakkınız varsa orada size sunulan 1-2-3-4 ne kadar seçmeli olursa olsun 1 adet seçme hakkınız vardır. Kontenjan doldu ise diğerlerine bakmanız gerekir.

 

Geçen Sene Dersi Geçtim Halen Listede

Dersi geçmiş olmanız durumunda yanında BB; AA, CC, DC gibi ibareler bulunur. Bunlar varsa o dersi YÜKSELTMEYE alabilirsiniz. Ancak ALMAK ZORUNDA değilsiniz demektir. Yani listede far diye seçmem gerekir mi sorularını sormayın DD dir Yükseltme için alabilirsin. Ama almasan sorun olur mu olmaz tabi ki.

Ancak FF, DR, GR gibi kalındığını gösteren ifadeler varsa o zaman almanıza gerek var demektir. Belki KIRMIZI belki SİYAH yazıyordur ama ne olursa olsun almanız gerekecektir.

Bu arada Normal Ders iken FF alıp kaldığınız ders Seçmeli olursa o ders yerine başka bir seçmeli dersi de alabilirsiniz. Sorun olmaz.

 

Bazı Derslerin DERS PROGRAMLARI Yok, Seçemiyorum

Bu konuda açıklama yapıldı. 15 ve 16 Eylül (Cumartesi – Pazar) günü size işlem içinm hak tanınacak. İşte o bilgi.

Öğrencilerimiz; 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde WEBOBİS üzerinden yazılamadığı veya ilave olarak (40 AKTS yada 30 AKTS +2 ders kuralına uymak kaydı ile) almak istediğiniz ders/dersler için Kullanıcı adı ve şifresi ile www.ogrtalep.sakarya.edu.tr adresinden açılan pencereye dersin kodunu, adını doğru şekilde yazarak EKLEME talebinde bulunabilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

311 yorum

 1. ikinci ogretim ogrencilerinin. 1. ogretimlerle ayni i ucreti odemesi. icinhazirliktami. %10 luk dilime. girmesi gerek

  • Hazırlıkta %10 olayı yok diye biliyorum. İlk dönem sonunda %10’a girerseniz 2. dönemde 1. Öğretim ödemesi yaparsınız. Ama tam detaylı bilgi için Yönetmeliklere bakmanız lazım.

   • Girdiğiniz seneden sonraki dönem %10’da sayılırsınız. 1 kere girerseniz 1 dönem 1. Öğretim Ödemesai yaparsınız. Tüm okul hayatı boyunca 1. Öğretim Parası ödemek için HER DÖNEM %10’da olmanız lazım. Yani ders bırakmadan, sınıfta ilk sıralarda olmalısınız.

 2. ben bu yıl ikinci öğretimden giricem mühendisliğe ama fiyatlar açılmıyo söylermisiniz iki dönem toplam fiyatını yaz okulu değil

 3. mühendislik bölümlerinin ikinci öğretim harçları resimde açılmıyor söyleyebilir misiniz?

 4. Merhaba,ben 1. öğretim çeviribilim almanca hazırlık sınıfında okuyorum ve 2012 yılında giriş yaptım kayıt yaptırılırken benden belli bir para alınmadı daha sonra öğrenci bilgi sistemine girdiğimde şansa harç yatırmam gerektiğini gördüm 292 tl ile başlayan harç şuan 299,9 tl öğrenci işlerini şubat ayının başında aradım şuan belli değil yatırmayın denildi şuan ben de harcı yatırıp yatırmama arasındayım ne yapmam gerekiyor yatırmam gerekiyorsa da ne zamana kadar yatırmam gerekiyor cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar

  • Öğrenci İşleri ile yeniden görüşün. Eğer net bir cevap alamazsanız Rektörlük ile görüşme yoluna gidin. Orada bekleme yapmasın. Sonra Yasal Fazi vs. gibi eklemeler olabilir.

 5. 2011/2012 Öğretim Yılında bahar döneminde %10 a girenlere bahar dönemine başlamadan önce yatırdıkları öğrenim ücretinin yarısı geri ödeme yapılmışmıydı?

 6. merhaba %10 luk dilime giren öğrenciler kocaelinde olduğu gibi dilekçe vs. şeyler yapmalımı yoksa direk iban numarasına yatıyormu ?

  • Öğrenci İşleri ile bir görüşün dilerseniz. Bildiğim kadarıyla bir dilekçe gerekmiyor. SABİS’te bulunan IBAN Numaranızı güncelleyin. Birde Öğrenci İşlerini arayarak bilgi alın.

 7. Merhabalar ben uzaktan eğitim kamu yönetimi bölümünde okuyorum şöyle bir şey duydum %10 giren öğrencilerin harç paraları geri yatırılıyormuş buna uzaktan eğitim öğrencileride dahil mi? teşekkür ederim

  • %10 olayı sadece 2. Öğretim Öğrencileri içindir. Uzantan Eğitim vb. öğrencileriçin değildir.

 8. mrb yüzde 10a girenlerin geri ödemesi hangi bankaya yatıyor? yüzde 10a girme nasıl oluyor açıklarmısnz?

  • SABİS üzerinden girdiğiniz IBAN Numarasına aktarılır. IBAN numarası girmediysenişz ne yazık ki sistem şuan güncelleme yapamıyor. Yani düzenleme imkanına sahip değilsiniz. Bilgi İşlemden direkt olarak gidip düzenleme yapabilirsiniz.

 9. bende sabiste akts transkriptte hata veriyo kaç gündür deniyorum akts transkripe girmiyo hata verip duruyo önceki yıllara ait notlarım görünmüyo bu sorunu gidermem için ne yapmam gerekiyo

  • Yapacak birşey yok. Sistem iyice allak bullak olsu. Seçemediğiniz ders varsa okula gitmeniz gerekecek.

 10. Merhaba Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans işletme başvurusu yaptım online olarak. bir miktar gecikme yaşandı ve liste 28 ocak ta açıklandı ama sitede anasayfa duyurularında başvuru kayıt tarihleri halen daha 07-27 ocak arası olarak görülüyor. kesin kayıtlar ne zaman yapılacak harç ne zaman yatıralacak kesin bilgiye ulaşamıyoruz. web sitesinde duyurular document / word dosyası olarak bulunuyor. bilgiler eksik veya yanlış. mail olarak birimlere ulaştım ancak oralardan da duyuruları takip edin deniyor hala.

  • Öğrenci İşleri ile görüşmeniz lazım. Şu aralar herşey Yine karışmış durumda. Net bir bilgi veremiyoruz bizde.

 11. slm ben hazırlık sınıfında okuyorum ikinci dönem harç parasını para bulamadığım için yatıramadım ne yapmam gerekiyor?

  • Şuan bulduysanız Pazartesi yatırabilirsiniz. Halen bulamadı iseniz o zaman okul donacaktır. Seneye devam edebilirsiniz. Ama HAZIRLIk olmanız sebebiyle sıkıntı yaşanabilir. Onu bir Öğrenci İşleri ile görüşmeniz gerekecektir.

  • 1. Sınıfların ders seçimini SİSTEM OTOMATİK OLARAK yapmaktadır.

 12. ben bu dönem ders seçimlerimi yaptm yanlız bugün girip baktığımda 2 ders yok gözükmüyo ancak bir arkadışında ders işlemlerini ben yaptım onun hesabını kontrol ettim onda normal gözüküyo bende gözükmüyo bu derslerde atatürk ilke ve ink. ile türk dili dersleri ne yapmam gerikir bide dönem başladığında elden ders seçimi yapılacakmı cevaplarsınız sevinirim..

  • Evet. Ders seçimi olacak. Dilerseniz mailde atabilirsiniz…

   DERSE YAZILMA İŞLEMLERİ DUYURUSU

   2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı derse yazılma işlemleri 3 Şubat 2013 Pazar günü saat 13.00 kadar devam edecektir.

   Ayrıca açılmayan seçimlik derslerin kapatılma işlemi yapılacak olup bu kapatılan derslere kayıt olmuş öğrencilerimiz de 3 şubat pazar günü saat 13.00 kadar açık diğer seçmeli derslere yazılma işlemi yapabileceklerdir.

   Öğrencilerimiz problem yaşadıkları konulardaki maillerini sabis@sakarya.edu.tr adresine gönderebilirler. Sorunlar gruplanarak çözülmektedir.

   Eğitim öğretim planlandığı gibi 4 Şubat 2013 Pazartesi günü başlayacaktır.

 13. Merhaba ben harç ödemesi konusunda baya geç bilgilendirildim şu an hesabımda harç ücreti mevcut ancak yatıramıyorum, bunun zamanı felan mı doldu eğer öyleyse şu aşamada ne yapılabilir..

  • Pazartesi günü deneyiniz. Sistem açılabilir. Öğrenci İşleri ile de göüşebilirsiniz. Süre 30 Ocak ta sona erdi.

 14. öğlen sistemde 573,50 tl olarak gözüken para saat 22:00 dan sonra 581,53 olarak değişmiş bende anlamadım sınıf arkadaşlarımın hepsinde aynı sorun var dün veya daha önceki gün yatıranlar 573,50 tl olan fiyatı yatırıp ders seçimlerini yapmışlar.Şu anki teknik eğitim fakültesi 2.öğretim harc ücreti 573,5 tl olarak üniversite harc ücretleri tablosunda gözükmektedir.

1 6 7 8

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle
izmir escort antalya escort izmir escort bursa escort porno indir porno izle izmir escort istanbul jigolo escort antalya escort istanbul porno izle