Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2013 / 2014 Dönemi Katkı Payı – Harç Ücretleri

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2013 / 2014 Dönemi Katkı Payı – Harç Ücretleri

 

Sakarya Üniversitesi tarafından 2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim yılında alınacak olan Harç Ücretleri belli oldu.

Üniversite tarafından yapılan açıklamaya göre Sakarya Üniversitesi bünyesinde eğitim gören öğrenciler 2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim dönemi içerişinde Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar neticesinde aşağıdaki oranlarda Ödeme Yapacaktır.

Yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler 28/08/2013 saat 13.00’den itibaren, Kayıt Yenilemesi yapacak ara sınıf öğrencileri ise 02.09.2013 tarihinden itibaren ödeme işlemlerini yapabileceklerdir.
 

 Sakarya Üniversitesi SAÜ 2013 - 2014 Dönemi Katkı Payı - Harç Ücretleri

 

Sakarya Üniversitesi 2013 - 2014 Harç Ücretleri

 

 • NOT: 2013-2014 Öğretim Yılı Öğrenim Ücreti ve Katkı Payı Miktarları, 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı için belirlenmiş katkı payları/öğrenim ücretleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. 2013- 2014 Eğitim Öğretim yılı katkı payları/öğrenim ücretleri Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiğinde varsa aradaki katkı payı/öğrenim ücreti farkı takip eden Bahar dönemi katkı payı/öğrenim ücreti ile birlikte alınacaktır. Öğrenciler Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemelerini Garanti Bankasının Bütün Şubeleri Veznelerinden, Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti ATM’den Üniversite Ödemeleri Kısmından TC Kimlik Numaralarını Vererek/Girerek Yapabileceklerdir. Ayrıca Türkiye Genelinde PTT Aracılığı İlede Yapılabilecektir.(PTT’den Yapılacak Ödeme İşlemlerinde İşlem Başına 2,50.-Tl. Hizmet Bedeli Tahsil Edilecektir.)
 • Vakıf Veya Yurtdışı Üniversitelerden Yatay Geçişle Gelen Öğrenciler iİgisine Göre Birinci Öğretim İçin Katkı Payı, İkinci Öğretim İçin Öğrenim Ücreti Esaslarına Tabi Olur.
 • Hazırlık Sınıfı Okuyacak İkinci ve Uzaktan Öğretim Öğrencileri Kayıtlı Olduğu Fakültenin Öğrenim Ücretini Öder.
  İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Okuyacak Öğrenciler Ayrıca Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı’nın Belirlediği Materyal Ücretini Öderler. (I., II. ve Uzaktan Öğretim)
 • 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Okudukları Programın Normal Öğrenim Süreleri İçerisinde Yer Alan Birinci Öğretim Öğrencilerinden Katkı Payı Alınmaz. ANCAK; Hazırlık Sınıfı Veya Yabancı Dil Geliştirme Programı Hariç Olmak Üzere, Önlisans, Lisans Ve Lisansüstü Düzeydeki Yükseköğretim Programlarından Normal Program Süreleri (önlisans iki yıl, lisans dört yıl,
  lisans ve yüksek lisans derecesi birlikte altı yıl, yüksek lisans iki yıl, doktora dört yıl) Sonunda Mezun Olamayan Birinci Öğretim Öğrencilerinden Öğrenci Katkı Payı Ve Öğrenim Ücreti Alınır.
 • II.Öğretimde İlk %10’a Giren Öğrenciler I. Öğretim Katkı Payı Miktarı Kadar Öğrenim Ücreti Öderler.
 • Uzaktan Öğretim Öğrencilerine 29.08.2012 Tarih, 2012/3584 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı Madde 1, 3.ncü Bendi Gereğince Materyal Ücreti Gideri İlave Edilmiştir.
 • Şehit ve Gazi Çocuğu Olduğunu Askerlik Şubelerinden veya Emniyet Müdürlüklerinden Alacakları Belge İle Beyan Edenler Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödemezler. (Belgelerin Aslının Getirilmesi Gerekir.)
 • Normal Öğrenim Süresinde Mezun Olamayan Araştırma Görevlileri Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödeyeceklerdir.
 • Özürlü Olduğuna Dair “Sağlık Kurulu Raporu” Getiren Öğrencilere, Ödemesi Gereken Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Tutarından Özürlülük Oranı Kadar İndirim Yapılır. (Sağlık Kurulu Raporu’nun aslının getirilmesi gerekir.)
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler 2013-2014 Güz Dönemi Öğrenim Ücretini Sadece Bu Döneme Ait Olarak Tabloda Belirtilen Miktar Kadar Ödeyeceklerdir.
 • Sistemde YU (Yabancı Uyruklu Kimlik No) Numarası Olmayanlar Katkı Payını Sadece Merkez KAMPÜS’teki Garanti Bankasına Ödeyebileceklerdir.
 • Erasmus Veya Farabi Çerçevesinde Yurtdışı Ve Diğer Üniversitelerden Ders Alan Öğrenciler Katkı Payını Üniversitemize Ödeyeceklerdir. (TC Kimlik No İle Garanti Bankası Şubelerine)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

150 yorum

 1. Merhaba, yabancı uyruklular için doktora ücretleri ne kadardır?? Bir bilgi bulamıyorum. İyi günler

  • Bölüm ile görüşünüz. Ama Yabancı – Türk Öğrencilerin aynı olabilir.

 2. ali fuat paşada 1.öğretimim 1.dönem hiç harç yatırma durumu olmadı şimdi bakıyorum 95 tl yazıyo bunu yatırıcak mıyım o neden öyle yazıyor

  • Yatırmayacaksınız. O herkese görünüyor. Sadece 2. Öğretimler yatıracak.

 3. Merhaba ben 1.ögretim oldugum halde 1.dönemde ödendi olarak gozuken harc durumum 2.doneme ders secimi yapicakken odenmedi 95tl olarak gozukyo bi fikri olabilen varmi

 4. Sakarya Üniversitesi Uzaktan eğitm lisans programları kalkcakmış, doğru mudur, kesin bir bilgi vermeniz mümkün mü??

  • Uzaktan Eğitim ile alakalı bu tarz bir çalışma olduğunu sanmıyorum. Aksine SAÜ bu alandaki en başarılı üniversitelerden birisi ve UZEM için büyük yatırımlar yapıyor.

 5. merhabalar Ben 2015 ygs mi OSYM ye yaptırdım,uzaktan eğitğm için sakarya ünüversitesini önerdiler.KAYIT,ÖĞRENİM ÜCRETLERİ VE MEKATRONİK DERS SAATLERİ İÇİN BİLGİ ALMAK İSTİYORUM yardımcı olursanız sevinirim. iyi çalışmalar

  • Kendi sayfasından bilgi alabilirsiniz. Kayıt işlemleri için okul açılınca bilgi veriliyor. Ücretler için de Harç Ücretleri diye arama yaparak sitemizden bulabilirsiniz

 6. Yonetmenlikte bir dersi ucunch defa alanlar ders kredi odemelerini nasıl ve ne şekil odeyecek? Birinci ogretim olduğum için alttan derslerim için kredi başi ne kadar ucret veririm?parayi nereye yatrmaliyim.

 7. % 10 luk dilime girenlerin hangi ortalamasına bakılıyor geçtiğimz dönemin ortalamasına mı

 8. Merhaba bende ödeme tarihini kaçırdığım için ödeme yapamadım. Pazartesi ödeme yaparsam 2.yarıyıla devam edebilecek miyim ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar