Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2019 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2019 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları sizler için bir araya getirdik.

10 – 11 Haziran 2019 tarihinde Yaz Okulu için Derse Yazılma İşlemlerinin yapılacağı Sakarya Üniversitesinde 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile de Yaz Okulu Dersleri başlayacak.

Üniversite tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr/tr sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

 

Sakarya Üniversitesi 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvim

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından belirlenen  2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

YAZ ÖĞRETİMİ 17 Haziran – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Derse Yazılma İşlemleri 10-11 Haziran 2019
Kapatılacak derslerin ilanı 13 Haziran 2019
Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı 14 – 15 – 16 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Başlangıcı 17 Haziran 2019
1.HAFTA 17 – 23 Haziran 2019
2.HAFTA 24 – 30 Haziran 2019
3.HAFTA 1 – 7 Temmuz 2019
4.HAFTA 8 – 14 Temmuz 2019
5.HAFTA 15 – 21 Temmuz 2019
6.HAFTA 22 – 28 Temmuz 2019
7.HAFTA 29 Temmuz – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Bitişi 4 Ağustos 2019 Pazar
Yaz öğretimi final sınavlarının başlangıcı 5 Ağustos 2019 Pazartesi
Yaz öğretimi sınavları bitiş  8 Ağustos 2019 Perşembe
Mazeret sınavları 9 Ağustos 2019 Cuma
Tek ders sınavları 13 Eylül 2019 Cuma

 

 

Sakarya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Ders Kayıt Duyurusu

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri İçin KAYIT SÜRECİ

Misafir Öğrenciler İçin KAYIT SÜRECİ

Yaz Okulunda Açılması Planlanan DERSLER

 

Sakarya Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Bölüm  Saat Başı Ücret
TIP FAKÜLTESİ 55,00
DİŞ FAKÜLTESİ 44,00
MÜHENDİSLİK FAK. 36,00
BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİL.FAK. 36,00
SİYASAL BİL.FAK 27,00
İŞLETME FAK. 27,00
HUKUK FAK. 27,00
İLETİŞİM FAK. 24,00
FEN EDEBİYAT FAK. (FEN PROG.) 26,00
FEN EDEBİYAT FAK. (SOSYAL PROG.) 24,00
TEKNİK EĞT. FAK. 26,00
EĞİTİM FAK. 26,00
İLAHİYAT FAK. 26,00
SANAT TASARIM VE MİMARLIK FAK. 28,00
DEVLET KONSV. 55,00
SAĞLIK BİLİMLERİ FAK. 26,00
MESLEK Y.O. 20,00

 

SAÜ 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

 • Öğrencilerimiz; 29 Mayıs 2019 Tarihinden İtibaren DERSE YAZILMALARIN SON GÜNÜNE (DAHİL) KADAR Yaz Okulu Ücreti Ödemelerini İŞ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, İş Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM lerinden TC KİMLİK NUMARALARI ile Yapılabilecektir. Şube Veznelerinden Ödeme Yapmak İsteyenler Yaz Okulu Ödemesi Olduğunu Söyleyip Önceden Hesapladıkları Miktarı Bildirerek, İŞ Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM’yi Kullananların ise Önceden Belirledikleri Miktarı Yaz Okulu Sekmesinden Yapabileceklerdir.
 • Öğrenciler Yazokulundan Alacakları Derslerin Kredilerini (saatlerini) SABİS’ten Öğrenebileceklerdir.
 • Öğrencilerin 12 saate kadar alacakları derslerin ücretleri Tabloda hazır olarak verilmiştir.
 • Açılmayan ders yerine yeni derse yazılma yapacak öğrenciler belirlenen tarihte Yaz okulu ücretini yatırabileceklerdir.
 • Açılmayan Dersler ve Fazla Yatırılan Ücretler İçin Ödenmiş Olan Yazokulu Ücretlerinin İade İşlemleri Ağustos 2019 Tarihinden İtibaren Yapılmaya Başlanacaktır. Açılan, kayıt yaptırılan ve eğitim-öğretimi yürütülen derslerin ücreti herne sebeple olursa olsun geri iade edilmeyecektir. Öğrencilerimizin iadelerini alabilmeleri için KENDİLERİNE AİT hesap numaralarının Sabislerinde yer alması gerekmektedir. Başkasına ait ıban numarasına iade yapılamaz.
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler (Mavi Kart, Suriye Uyruklu, TC Uyruklu olup okulunu yurtdışında okuyanlar dahil) Türk öğrenciler ile aynı ücreti ödeyeceklerdir. Ödemelerini YU Numaraları ile Yapabileceklerdir.
 • Türkiye Burslusu olarak öğrenim Gören Öğrenciler ile Şehit ve Gazi Çocuğu Olan Öğrenciler dışındaki TÜM öğrenciler Yaz Okulu ücreti ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen Türkiye Burslusu öğrenciler (Türkiye Burslusu belgesi) ile Şehit ve Gazi çocuğu olan öğrenciler (Hak Sahiplik Belgesi) durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • İkinci ve uzaktan öğretim programına kayıtlı olmakla birlikte birinci öğretim programına kayıtlı öğrencilerle beraber yaz okuluna devam eden ikinci ve uzaktan öğretim öğrencileri, birinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri tutarda yaz okulu ücreti ödeyeceklerdir.
 • Yazokulu Ücreti Ödeyen Öğrenciler, Ödeme Belgelerini (Banka Dekontu,İnternet çıktısı ATM fişi gibi) İstenildiğinde İbraz Etmeleri Gerekir.
 • 667 KHK hükmünde Üniversitemizde Kayıtlı veya 667 KHK hükmünde Özel Öğrenci Statüsünde ÜniversitemizdeYer Alan Öğrenciler belirlenen Yazokulu Ücretine göre hesaplama Yaparak Ödeyeceklerdir.
 • Engelli öğrenciler engellilik oranları kadar indirimli ücret ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen öğrenciler Engelli Olduğuna Dair Sağlık Kurulu Raporlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Diğer Üniversite Öğrencileri (Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi hariç) belirlenen ücretin İKİ katını ödeyeceklerdir. SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, Üniversitemiz öğrencileri ile aynı Yaz Okulu ücretini yatıracaklardır. Diğer Üniversitelerden Gelecek Öğrencilerimiz Lütfen Ödemelerinizi AÇILAN DERSLER İlan Edildikten Sonra Yapınız.
 • Kayıtlı Oldukları Fakülte Dışında Ders Almak İsteyen Öğrenciler, Ders Almak İstedikleri Fakültenin Yazokulu Ücretini Ödeyeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

73 yorum

 1. Merhaba, misafir öğrenciler için ders bavşurusu yaparken okula gelmek gerekmiyor değil online başvrumuzu yaptıktan sonra ders açılırsa yaz okulu sürecimiz başlıyor yani?Derse kayıt süreci dediğimiz şey aslında dersin açılması için olan başvuru mu yani, teşekkürler.

  • Gelmeniz gerekebilir. Bölümünüz onaylı ders içeriği talep ederse eğer. Yoksa gelmenize gerek kalmayacaktır. Online olarak yapabilirsiniz işlemleri.

 2. Ben baska okulda okuyorum. Sizin okulunzda yaz okuluna gelmek istiyorum . Dersten TT yle kaldim vermem mümkün mu acaba

 3. Sistemde misafir ogrenci olarak kaydimi olusturdum ders secimini yaptim harcida odedim odedigimi internet uzerinden goruntuleme imkanim var mi makbuz var sadece elimde ve ekstradan bir iki kayit olusturdum bir sorun olur mu?

  • Dediğiniz bir sistem yok. SABİS üzerinden size ders programı açılmıştır muhtemelen. Bu da kaydın tamamlandığı anlamına geliyor. İki kayıt yapmanız pek muhtemel değil. Sistem son kaydı baz alacaktır.

 4. AdaMYO öğrencisiyim 2 tane alttan dersim var, yaz okulunda 2 dersin 1’inden dersim açıldı, yaz okulunda 1 dersi verip 8 ağustoda yapılacak tek ders sınavında da açılmayan dersi verip mezun olabilir miyim ?

   • Yaz okulu final sınavı ile tek ders sınavı arasında 4 gün var, zaman azlığından dolayı başvuramama gibi bir durum olabilir mi ?

 5. Merhabalar. Misafir öğrenci için kayıtlar hala başlamadı, Başka üniversiteden öğrenci alımı olmayacak mı?

  • Alım yapılacak bilgisi verildi. Sistemsel bir sorun olabilir. Öğrenci İşlerine ulaşmayı deneyin derim.

   • Pamukkale üniversitesinde okuyorum ve bizim okulda bitirme tezi-1 bitirme-2 şeklinde dönemine göre ayrım var. Benim almam gereken bitirme tezi-1. Saü de sadece bitirme çalışma diye geçiyor. Paü de ki tez-1 ile uyum sağlar mı acaba?

   • Onu kendi dekanlığınıza soracaksınız. Kabul ederler mi etmezler mi biz birşey diyemeyiz.

 6. Merhaba,

  Ağustosda yapılacak tek ders sınavında yaz okulunda açılmayan dersin sınavı yapılıyor mu?

  AdaMYO öğrencisiyim ve mezun olabilmem için tek dersi vermem gerekiyor.

  • Yaz okulunda açılıp açılmaması önemli değil. Tek derse kaldı iseniz alırsınız.

 7. Misafir öğrenciyim yaz okulu ders kayıt sitesine ulaşılamıyor başka kayıt yapmak icin yöntem var mi site acilmiyor

  • Alım yapılacak bilgisi verildi. Sistemsel bir sorun olabilir. Öğrenci İşlerine ulaşmayı deneyin derim.

  • Bugün aktif olması lazım:
   Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı 14 – 15 – 16 Haziran 2019

 8. Giresun Üniversitesinde öğrenciyim yaz okulunuza gelmek istiyorum burada daha final sınavlarımız bitmedi 1 Temmuz civarında bütünleme sınavlarım yapılacak ama siz o zamana kadar hem kayıtlar bitmiş hem dersler başlamış oluyor ben ilk haftalar sınavım olduğundan derslere gelemeyeceğim ücreti nasıl ödeyeceğim derslere gelmezsem herhangi bir şey oluyor mu bu konuda bilgi almak istiyorum

  • Ücreti ödeyip kaydı yaparsanız sorun olmaz. Öğrenci İşleri yada Bölüm ile görüşün. Dersler için de size tölarans gösterirler. Sıkıntı olmaz. Ama kayıt sonrası eğer orada dersi geçerseniz bu durumda SAÜ için ödediğiniz parayı geri alamazsınız. Birde eğer buraya gelmezseniz kendi üniversiteniz ile görüşüp ders başvurunuzu geri çekmeniz gerekir.

  • Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı 14 – 15 – 16 Haziran 2019
   Son tarihler

 9. Merhabalar misafir ogrenciyim sisteme kayit 11 haziran mi son yoksa 14 haziran ve 16 haziran arasinda direk ders kayit yapabilir miyim?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar