Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Alımına Başlıyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Alımına Başlıyor

2014 yılında YÖK onayı ile açılmasına karar verilen Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2018/2019 döneminde ilk öğrencilerini kabul edecek.

Sakarya Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre 18 Mart 2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak resmileşen Diş Hekimliği Fakültesi için öğrenci alımına başlanacak.

 

İlk Sene 60 Öğrenci Alınacak

2018/2019 Eğitim ve Öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul edecek olan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ilk sene için 60 öğrenci alımı yapacak.

Diş Hekimliği Fakültesi için bir seneyi aşkın süredir devam eden inşaat çalışmalarında ise sona gelinmiş durumda.

Daha önce Sakarya Meslek Yüksek Okulu tarafından kullanılan kampüs içerisinde kurulan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi için katlardan bir tanesi eğitim süreçlerinin yürütülmesi için ayrıldı.

Hazırlanan plan kapsamında Fantom laboratuvarları, preklinikler, öğrenci soyunma ve giyinme odaları, çalışma mekânları, kütüphane ve çok amaçlı dersliklerden oluşan binanın eğitim alanları, öğrenciler için her türlü konfor ve gereksinim gözetilerek planlandı, laboratuvarlar son teknoloji kullanılarak hazırlandı.

 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Alımına Başlıyor

 

Binada Diş Sorunu Yaşayan Hastalara da Hizmet Sunulacak

Üst katlarında eğitim faaliyetlerinin devam edeceği Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin giriş katında ise küçük çaplı bir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi kurulacak:

Yapılan düzenlemeler ile giriş katta Sakarya ve bölge halkına ağız ve diş sağlığı hizmeti sunacak olan entegre klinik, kliniğe ilişkin teknik ve idari yapılanmalar yer alacak.

Bu sayede profesyonel eğitim kadrosu ve personeli ile hem eğitim hem de sağlık hizmeti bitişik mekânlarda bir arada yürütülecek.

Bu sayede eğitim almakta olan Diş Hekimi adayları staj ve pratik eğitimler için farklı binalara gitmek zorunda kalmayacak. Direkt olarak kurulacak klinik üzerinden eğitimlerinin hem teorik hem de pratik süreçlerini aynı nokta üzerinden alabilecekler.

 

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Alımına Başlıyor

 

Fakülteye Ulaşım Oldukça Kolay

Sakarya’nın merkez ilçesi konumunda olan Adapazarı ilçe merkezinde yer alan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrenciler için oldukça kolay ulaşılabilir bir konumda.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi gibi şehrin nispeten dışına gönderilmek yerine direkt olarak merkeze alınan Diş Hekimliği Fakültesi bu sayede birçok hekim adayı için de tercih sebebi olacaktır.

Eski Sakarya Meslek Yüksek Okulu binasının yerine yapılan Diş Hekimliği Binası direkt olarak buradan hizmet almak isteyen hastalar için de erişimi kolay bir noktada konumlandırılmış olacak.

Windows 10 Enterprise

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar