beylikdüzü escort

Sakarya Üniversitesinde 1 Günlük Kar Tatili İlan Edildi

Sakarya Üniversitesinde 1 Günlük Kar Tatili İlan Edildi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer ELMAS tarafından sabah saatlerinde yapılan açıklama ile SAÜ’de 18 Şubat 2015 Çarşamba günü 1 Günlük Kar Tatili ilan edildi.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü yolunun kapanması ve Otobüsler ve Minibüslerin ulaşım sağlayamaması sonucu sabah derslerine giden birçok öğrenci yoldan geri dönerken Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS Twitter üzerinden bir açıklama yaparak 1 Günlük Kar Tatilinin ilanını gerçekleştirdi.

İki gündür Meteoroloji tarafından yapılan Yoğun Kar Yağışı uyarıları dikkate alınmayarak sabah saatlerinde Twitter üzerinden yazılan bir mesajla kar tatilinin ilan edilmesi birçok öğrencinin erken saatlerde Yurt ve Evlerinden çıkarak soğuk ve karlı havada kampüse ulaşmaya çalışmasına sebep oldu. Bazı öğrencilerin İZMİT ve İSTANBUL’dan yola çıkmı ve yolu yarılamış olmaları da ayrı bir sorun olarak gündeme geldi.

Bu noktada da birçok öğrenci sabah saatlerinde ya ulaşım aracı bulamadığı için ya da kardan dolayı yol alamadığı için tatilden bilgisi olmadan evlerine ve yurtlarına döndüler. Tatil bilgisine ise Bilgisayar başına geçince ulaştılar.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsüne Ulaşım Felç Oldu
Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsüne Ulaşım Felç Oldu

 

Bu Tarz Durumlar İçin Bilgilendirme Sistemi Şart

Nadir de olsa Üniversite bünyesinde oluşan bu tarz ACİL ve ÖNEMLİ konular için bir SMS Bilgilendirme Sistemi şart gibi görünüyor.

Her türlü alanda yatırım yapan Sakarya Üniversitesinin yılda 3-4 kez karşılaşılan ancak hızlı bir şekilde Öğrencilere duyurulması gereken bu tarz Acil Önlem Bilgilendirmelerinin SMS ile öğrencilere ulaştırılması konusunda bir çalışma içerisine girmesini umut ediyoruz.

Bu sayede öğrencilerin düzenli Twitter Takibi yapmasına gerek kalmadan Acil ve Önemli bilgiler bir SMS ile tüm öğrencilerle paylaşılabilecek ve sorun yaşanmasının önüne geçilmiş olacaktır.

Muzaffer ELMAS Kar Tatili
Muzaffer ELMAS Kar Tatili

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

    • Ekle- Sil Haftası geçen hafta sondu diye biliyorum Öğrenci İşleri ile bir görüşün dilerseniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar