Sakarya Üniversitesinde Kayıtlar Hızlı Başladı

Sakarya Üniversitesinde Kayıtlar Hızlı Başladı

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde başlayan 2013 / 2014 Eğitim Dönemi kayıtları alınan önlemler ve düzen sayesinde oldukça hızlı bir şekilde tamamlanmaya başladı.

Özellikle Ön Kayıt sistemi ve bölümlere göre kayıtların günlere ayrılması kayıt sisteminin oldukça hızlı ve akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Sıra numaralarına göre binaya alınan öğrenciler burada kurulan ve her bölüm için ayrı ayrı olacak şekilde hazırlanan kayıt masalarında işlemlerini yaparak 1 dakikanın altındaki bir sürede kayıt olup çıkışa gidebiliyorlar.

Sakarya Üniversitesi 2013 Yılı Kayıt Haftası

 Kafeteryada DGS İçin Bilgisayarlar Kurulmuş Durumda

Merkez Kafeterya ve Kayıt Alanına kurulan bilgisayarlar ile özellikle DGS sistemi ile kayıt olacak ancak Ön Kayıt Sistemindeki hata sebebiyle kayıt olamamış öğrencilerin hızlı bir şekilde ÖN Kayıt İşlemlerinin tamamlanması sağlanıyor.

Bu sayede SABİS üzerinde yaşanan sorunun da bir tür çözümü üretilmiş oluyor.

 

Kayıt Alanında Her Bölüm İçin Ayrı Masa

Kayıt alanında 1. Öğretim, 2. Öğretim ve Uzaktan Eğitim olmak üzere her bölüm için 3 ayrı masa kurulmuş durumda. Bu noktada da bir fakülte için 10 – 15 ayrı masadan işlemler hızlı bir şekilde alınabiliyor ve kuyruk olmadan öğrenciler kayıt olabiliyorlar.

 

Ön Kayıt Olmayanlar Sıkıntı Yaşayacaklar

Ön Kayıt Sisteminden kayıt olmayanların evrakları Kayıt masalarına getirilmediği için büyük bir sıkıntı yaşanabiliyor. Bu kapsamda Ön Kayıt İşlemi yapamayan öğrencilerin hemen Merkez Kafaterya da bulunan Ön Kayıt Bilgisayarlarından işlem yapmaları mümkün olacaktır.

 

Eksik Evrak Kayıt Sonlandırıyor

Özellikle Diploma Örneği, 2. Öğretim ve Uzaktan Eğitimler için Harç Dekontu gibi bazı belgelerin gelmemesi öğrencilerin kayıt işlemlerini tıkayabiliyor. Bu sebeple tam evrakla alana gitmenizde fayda var.

 

Firmalar Öğrenci Kapma Yarışı İçerisindeler

Kampüs Kafeterya, Konser Meydanı ve Kayıt Alanı Çıkışı üzerinde kurulan onlarca stant ile Özel Öğrenci Yurtları, Yabancı Dil Eğitim Merkezleri, Ulaşım Firmaları yoğun bir öğrenci kapma yarışı içerisine girmiş durumdalar.

Bu noktada da kayıt için gelen öğrencileri yoğun bir baskı altına almaya çalışıyorlar ve özellikle Kayıt Alanı Çıkışı üzerinde yoğun bir baskı uyguluyorlar.

BU aslında Firmalar için iyi bir Pazar ancak Öğrenci gözünde korkutucu bir tablonun ortaya çıkmasına sebep oluyor. Yeni bir başlangıç yapan öğrenciler için çıkışta bir anda korkutucu bir tablo olabiliyor.

 

2 Farklı Gazete Kampüste Dağıtımda

Sakarya Üniversitesi tarafından hazırlanan Kampüs Haber ve Tümsiad tarafından hazırlanan Tüm-Genç gazeteleri kayıt alanının çıkışında Ücretsiz olarak öğrencilere dağıtılmaya devam ediliyor.

Dileyen öğrenciler çıkışta bu gazeteleri alabilir ve az bir içeriğe sahip olsa da Sakarya için küçük bir fikir sahibi olabilirler.

 

Kayıt Alanında Polis Standı da Dikkate Çarpıyor

Sakarya Üniversitesi Yemekhanesinde devam eden kayıtlarda çıkışa konuşlandırılan Polis Standı aslında bir tanıtım için orada bulunuyor.

Öğrencilere Broşür, Kalem ve Not Defteri hediye eden polislerimiz hem sundukları hizmet ile Sakarya Üniversitesi Öğrencilerine Sakarya İlinde Güvende olduklarını da hissettirmiş oluyorlar.

 

Sakarya Üniversitesinde günün özeti bu şekilde. Şimdilik kampüsten verebileceğimiz haberler sınırlı. Bu hafta tüm içeriklerimiz ile detaylı bir Kayıt Haftası Raporu sunmaya çalışacağız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar