Sakarya Üniversitesinde Yemek Fiyatlarına %27 Zam

Sakarya Üniversitesinde Yemek Fiyatlarına %27 Zam

Sakarya Üniversitesi Yemekhanesinde öğrencilere uygulanan Yemek Ücretlerine üniversite tarafından alınan kararla %27 Oranında Zam yapıldı.

Öğrenci Yemek Fiyatlarını 2018 yılının son günlerinde 2 TL’den 2.75 TL’ye çıkarılan ve ortalama %37 oranında bir zam yapan Sakarya Üniversitesi 2019 yılının son günlerinde de %27 oranında bir zam yaptı.

Bu zam sonrasında 2.75 TL’den öğrencilere sunulan 4 çeşit yemek 3.5 TL’den sunulmaya başlanacak.

 

Fiyatlar Uygun mu? Pahalı mı?

Açıkçası Sakarya Üniversitesi Yemekhanesinde sunulan 4 çeşit yemek Serdivan ve Adapazarı yemek piyasasına bakılınca oldukça uygun.

4 çeşit yemek için üniversite tarafından alınan 3.5 TL’ye dışarıda bir kâse çorba bile zor içiliyor.

Ancak diğer üniversite yemekhanelerine baktığımızda Devlet Üniversitelerinin yemek fiyatları 1.5 TL’den başlıyor. Birçok büyük üniversite öğrencilerine Sabah Kahvaltısı da dâhil olmak üzere günde 3 Öğün yemek veriyor ve yemek fiyatları da 1.5 – 2 TL arasında değişiyor.

Bu sebeple de Sakarya Üniversitesi rakam olarak şuan birçok devlet üniversitesinden daha pahalıya öğrenciye yemek sunmuş oluyor.

Öğrenciler Sosyal Medya’da Örgütlenmeye Çalışıyor

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya siteleri üzerinden seslerini Rektör Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN’a duyurmaya çalışan öğrenciler #saüyemekzammı etiketi ile de ön plana çıkmayı amaçlıyorlar.

1 hafta kadar önce #fakültesizler etiketi ile Fakülte Binası talep eden İletişim Fakültesi Öğrencilerini makamında ağırlayarak sosyal medya üzerinden Öğrenci Dostu Rektör imajı sunan Rektör. Prof. Dr. Fatih SAVAŞAN’ın göreve geldiği 2018 yılından bugüne yemek fiyatlarına yapılan %75 oranındaki zam için nasıl bir cevap vereceği de merak konusu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar