Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) 2014 Bahar Şenlikleri İptal Edildi

Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) 2014 Bahar Şenlikleri İptal Edildi

26 Mayıs – 29 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacak olan Sakarya Üniversitesi 19. Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği Soma’da meydana gelen Maden Kazası sebebiyle İPTAL Edildi.

Rektör Muzaffer ELMAS tarafından yapılan açıklama şu şekildedir…

“Facianın ardından öğrencilerimizden gelen talep ve yönetimin kararıyla şenlikleri ve diğer etkinlikleri iptal ettik.

Akademisyen arkadaşlarımız ile birlikte maaşlarımızı Soma’da yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza göndereceğiz. Yine öğrencilerimizin de talebi üzerine, onların da katılacağı bir kampanya başlattık.

Bunun dışında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile görüşmelerimiz neticesinde Tıp Fakültesi ve Sosyal Hizmetler Bölümünde görevli akademisyen ve öğrencilerden oluşan bir heyeti psikolojik ve sosyolojik yardım açısından gölgeye gönderiyoruz.”

Etkinliğin Organizatörü olan 5Nokta4 firmasının sahibi Zafer BALKAYA’da konuyla alakalı Sosyal Medya üzerinden bir açıklama yapmıştır.

“Mayıs ayı boyunca düzenleyeceğimiz 12 Üniversitenin Bahar Festivalleri 2014 Eylül-Ekim dönemine ertelenmiştir. Soma da yaşanan ve ne yazık ki halâ yaşanmakta olan büyük trajedinin üzüntüsünü paylaşıyor ve bu hassas donemde Bilim, Kültür, Spor ve Sanat adına da olsa Şenlik, Festival yapmayı uygun görmüyoruz. Bizle ayni düşünceyi paylasan üniversite yönetimleri, sanatçılar, öğrenciler ve sponsorlarımıza duyarlılığı için teşekkürler…”

 Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) 2014 Bahar Şenlikleri İptal Edildi

Buna göre 26 Mayıs 2914 ile 29 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılması planlanan 2014 Sakarya Üniversitesi 19. Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği 2014 yılının Eylül – Ekim ayına ertelenmiştir.

Bilgilerinize…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar