beylikdüzü escort

Sakarya Üniversitesinin Yeni Rektörü Belli Oldu

Sakarya Üniversitesinin Yeni Rektörü Belli Oldu

30 Ekim 2014 tarihinde yapılan seçimler sonrasında belirlenen 3 Rektör Adayı önce YÖK, Sonrasında da Cumhurbaşkanlığı tarafından değerlendirildi ve Nihai karar verilerek Sakarya Üniversitesinin Yeni Rektörü belli oldu.

Buna göre Cumhurbaşkanlığına gönderilen 3 aday arasında Eski Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS yeniden Rektör olarak atandı.

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS 4 yıl daha Rektör olarak Sakarya Üniversitesinde kalacak ve sistem gereği daha sonra yerini başka bir adaya devretmek durumunda kalacak.

 Rektör Muzaffer ELMAS

Prof. Dr. Muzaffer ELMAS Kimdir?

1956 yılında Giresun’da doğdu. 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesini bitirdi. Aynı üniversitede,  1983 yılında Yüksek Lisans ve 1988 yılında Doktora eğitimini tamamladı.

1980 yılında Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nde Asistan olarak göreve başladı.1988 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent ve 2000 yılında Profesör unvanını aldı.

2002 ile 2010 yılları arasında yürüttüğü Rektör Yardımcılığı döneminde “stratejik planlama, fiziki yapılaşma, eğitim öğretim, döner sermaye ve yatırımlar” alanında ulusal ve uluslararası düzeyde öncü çalışmalar yaptı.

Prof. Dr. Muzaffer Elmas, 2010 yılından bu yana Sakarya Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Sakarya Üniversitesinin Yeni Rektörü Belli Oldu
Sakarya Üniversitesinin Yeni Rektörü Belli Oldu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Sakarya Universitesi öğrencilerini yine sıkıntılı günler bekliyor. Bütün eğlence alanlarımızın içine edecek. Cevre mühendisleri üvey evlat muamelesi görecek. Hangi hoca hangi derse giriyor belli değil. Kendi alanları dışındaki dersleri verip ve sadece slayttan okuyan hocalar artacak. Öğrenciye bir şey vermeden sürekli ödev isteyen zihniyet, derste sayısal verileri düz metin gibi okuyup, bölümde fazla etkisi olmayan dersleri kasıp bizleri hoca zanneden zihniyet ve cevap anahtarı ile noktasından tut virgülüne kadar birebir isteyen zihniyet nereye kadar gidecek?

  2. Desenize Hukuk Fakültesi bi 4 sene daha binasız kalacak. 10 tane de Mühendislik Fakültesi Binası yapılacak.

  3. DUA edilerek getirildi. Ama HİZMET ederek kalmayacak yine.

    Bu kadar öğrenci sorun yaşarken bakalım ne kadar hayırlı olacak

  4. Adam daha üniversitemizdeki bölümlerden bi haber, adını bile duymadım hiç diyor. bizde rektör olarak seçiyoruz. Hey gidim heyyy…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar