Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) 2019 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) 2019 Yılı Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından açılacak olan 2019 yılı Yaz Okulu ile alakalı Akademik Takvim, Kayıt ve Diğer Duyuruları sizler için bir araya getirdik.

10 – 11 Haziran 2019 tarihinde Yaz Okulu için Derse Yazılma İşlemlerinin yapılacağı Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde 17 Haziran 2019 tarihi itibari ile de Yaz Okulu Dersleri başlayacak.

Üniversite tarafından yapılan duyuruları elimizden geldiğince bu sayfa üzerinden sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

Ancak yine de konuyla alakalı olarak daha fazla bilgi almak istemeniz durumunda http://www.subu.edu.tr/ sayfasını ara ara kontrol etmenizi de öneririz.

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvim

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından  belirlenen 2019 yılı Yaz Okulu Akademik Takvimi aşağıdaki gibidir.

 

YAZ ÖĞRETİMİ 17 Haziran – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Derse Yazılma İşlemleri 10-11 Haziran 2019
Kapatılacak derslerin ilanı 13 Haziran 2019 Perşembe
Açılmayan ders yerine yeni ders seçimi

Yazılma yapmayanlar veya ilave ders almak isteyenler için ders kaydı

14 – 15 – 16 Haziran 2019
Yaz Öğretimi Başlangıcı 17 Haziran 2019 Pazartesi
1.HAFTA 17 – 23 Haziran 2019
2.HAFTA 24 – 30 Haziran 2019
3.HAFTA 1 – 7 Temmuz 2019
4.HAFTA 8 – 14 Temmuz 2019
5.HAFTA 15 – 21 Temmuz 2019
6.HAFTA 22 – 28 Temmuz 2019
7.HAFTA 29 Temmuz – 4 Ağustos 2019
Yaz Öğretimi Bitişi 04 Ağustos 2019 Pazar
Yaz öğretimi final sınavlarının başlangıcı 05 Ağustos 2019 Pazartesi
Yaz öğretimi sınavları bitiş 08 Ağustos 2019 Perşembe
Mazeret sınavları 09 Ağustos 2019 Cuma
Tek ders sınavları 13 Eylül 2019 Cuma

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Duyurusu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğrencileri İçin KAYIT SÜRECİ

Misafir Öğrenciler İçin KAYIT SÜRECİ

Yaz Okulunda Açılması Planlanan Dersler

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

Bölüm Saat Başı Ücret
TEKNOLOJİ FAK. 36,00
TURİZM FAK. 26,00
SPOR BİLİMLERİ FAK. 26,00
UYGULAMALI BİL.Y.O. 18,00
MESLEK Y.O. 20,00
LİSANS ÜSTÜ 23,00

 

SUBÜ 2019 Yaz Okulu Harç Ücretleri

 

Tabloya göre 12 Saat’lik ders alacak bir öğrenci ilgili ücreti 12 İle Çarparak ödemelidir.

 • Öğrencilerimiz; 29 Mayıs 2019 Tarihinden İtibaren DERSE YAZILMALARIN SON GÜNÜNE (DAHİL) KADAR Yaz Okulu Ücreti Ödemelerini İŞ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, İş Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM lerinden TC KİMLİK NUMARALARI ile Yapı Şube Veznelerinden Ödeme Yapmak İsteyenler Yaz Okulu Ödemesi Olduğunu Söyleyip Önceden Hesapladıkları Miktarı Bildirerek, İŞ Bankası İnternet Bankacılığı ve İŞ Bankası ATM’yi Kullananların ise Önceden Belirledikleri Miktarı Yaz Okulu Sekmesinden Yapabileceklerdir.
 • Açılmayan Dersler ve Fazla Yatırılan Ücretler İçin Ödenmiş Olan Yazokulu Ücretlerinin İade İşlemleri Ağustos 2019 Tarihinden İtibaren Yapılmaya Başlanacaktır. Açılan, kayıt yaptırılan ve eğitim-öğretimi yürütülen derslerin ücreti herne sebeple olursa olsun geri iade edilmeyecektir. Öğrencilerimizin iadelerini alabilmeleri için KENDİLERİNE AİT hesap numaralarının Sabislerinde yer alması gerekmektedir. Başkasına ait ıban numarasına iade yapılamaz.
 • Açılmayan ders yerine yeni derse yazılma yapacak öğrenciler belirlenen tarihte Yaz okulu ücretini yatırabileceklerdir.
 • Tabloda 1 Saatlik Ders için Ödenecek ücret =Azami Ders Ücreti x 14 hafta olarak hesaplanmıştır. Öğrencilerin 12 saate kadar  alacakları derslerin ücretleri Tabloda hazır olarak verilmiştir.
 • Öğrenciler Yazokulundan Alacakları Derslerin Kredilerini (saatlerini) SABİS’ten Öğrenebileceklerdir.
 • Yazokulu Ücretini Eksik Ödeyenler Ders Kaydı Yapamayacakları İçin, İlan Edilen Tablodan Ödenecek Yazokulu Ücretlerinin Kredi Başına (saat) Tam Olarak Hesaplanarak Yatırılması Gerekir.
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler (Mavi Kart, Suriye Uyruklu, TC Uyruklu olup okulunu yurtdışında okuyanlar dahil) Türk öğrenciler ile aynı ücreti ödeyeceklerdir. Ödemelerini YU Numaraları ile Yapabileceklerdir.
 • İkinci ve uzaktan öğretim programına kayıtlı olmakla birlikte birinci öğretim programına kayıtlı öğrencilerle beraber yaz okuluna devam eden ikinci ve uzaktan öğretim öğrencileri birinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri tutarda yaz okulu ücreti ödeyeceklerdir.
 • Türkiye Burslusu olarak öğrenim Gören Öğrenciler ile Şehit ve Gazi Çocuğu Olan Öğrenciler dışındaki TÜM öğrenciler Yaz Okulu ücreti ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen Türkiye Burslusu öğrenciler (Türkiye Burslusu belgesi) ile Şehit ve Gazi çocuğu olan öğrenciler (Hak Sahiplik Belgesi) durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Engelli öğrenciler engellilik oranları kadar indirimli ücret ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden gelen öğrenciler Engelli Olduğuna Dair Sağlık Kurulu Raporlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
 • Kayıtlı Oldukları Fakülte Dışında Ders Almak İsteyen Öğrenciler, Ders Almak İstedikleri Fakültenin Yazokulu Ücretini Ödeyeceklerdir.
 • 667 KHK hükmünde Üniversitemizde Kayıtlı veya 667 KHK hükmünde Özel Öğrenci Statüsünde Üniversitemizde Yer Alan Öğrenciler belirlenen Yazokulu Ücretine göre hesaplama Yaparak Ödeyeceklerdir.
 • Diğer Üniversite Öğrencileri (Sakarya Üniversitesi Hariç) belirlenen ücretin İKİ katını ödeyeceklerdir. Diğer Üniversitelerden Gelecek Öğrencilerimiz Lütfen Ödemelerinizi AÇILAN DERSLER İlan Edildikten Sonra Yapınız.
 • Yazokulu Ücreti Ödeyen Öğrenciler, Ödeme Belgelerini (Banka Dekontu, İnternet çıktısı ATM fişi gibi) İstenildiğinde İbraz Etmeleri Gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar