beylikdüzü escort

Sakarya’da Köpekten Bol Ne Var?

Sakarya’da Köpekten Bol Ne Var?

Sakarya Sokak Köpekleri
Sakarya Sokak Köpekleri

Sakarya bir anlamda Köpek Cenneti halini almaya başladı. Bu köpek cenneti durumunun ise sonuçları bazen istenmeyen seviyelere çıkabiliyor.

Özellikle gece saatlerinde gruplar halinde gezmeye çıkan, ara sokaklarda terör estiren, havlamaları ile sabahlara kadar rahatsızlık veren Köpek Çetelerine karşı ise hiçbir önlem alınmıyor.

Daha dün Dar Sokakta yaşanan bir saldırı ve silahla yaralama olayı meydana geldi. Saldırıya uğrayan bir kişi elindeki silah ile köpeği yaralamış. Köpek için ise seferberlik ilan edilmiş.

Tamam Hayvan Hakları önemli bir konu. Hayvanlarında haklarının sağlanması, sağlıklı koşullarda yaşamalarına müsaade edilmesi gerek. Ancak bu haklar insan haklarını ve güvenliğini tehdit edici seviyeye ulaşmamalı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi bu konuya acilen bir çözüm getirmeli. Sokaklarda insandan fazla köpek olması, bu köpeklerin hem saldırı hem de rahatsızlık vermesi engellenmeli.

Kısırlaştırma çare değildir. Tek çare bu hayvanların barınaklarda toplanmasıdır. Buralarda hem kısırlaştırılması yapılmalı hem de sağlıklı bir şekilde bakımı yapılmalıdır.

Aksi taktirde bu Köpek Saldırıları çok daha büyük sorunlara sebebiyet verebilecek, vebali belediyenin boynuna binecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

 1. Hadi siz zehirlenmişsiniz çocuklarınızı bari zehirlemeyin onlar canlı dostu olsunlar sizin gibi canlı düşmanı olmasınlar çocukları korkuyormuş bir kerede şu sokak hayvanlarına sevgiyle yaklaşın uyuyan köpeğe taş atarlar hoşt derler sonra köpek havlayınca tehlikeli bu hayvanlar bize saldırdı dersiniz o köpeklerdeki zeka ve sadakat hiçbirinizde yok hadi insan değilsiniz bari birazcık rol yapın…

  • Köpeğe verdiğiniz değeri insana vermeyenlerdensiniz sanırım.

   Misal 1 hafta önce parkta bir köpek bir çöpçüye saldırıyor. Öldürse kim suçlu. Köpekte suç yok. Kendini bilmiyor. Adamda suç yok. Yoldan geçiyor. Ailede suç yok. Köpek sevgisi ile büyütüyorlar çocuklarını.

   Hayvanlar kadar insanlara değer verin önce. O köpekler sürü ile dolaşıyor, sağa sola saldırıyor. Madem sevginiz o kadar büyük alın bir barınağa götürün. Ama sabi-sübyandan uzak tutun.

   Bir çocuğun başına gelecek istenmeyen bir olayın vebalini kim taşıyacak.

 2. geçen gün bende aynı köpeklere katlı pazarın orada rastladım birbirleriyle oynarken insanların üzerine gelmeye başladılar herkes bir tarafa kaşıştı evet hayvan haklarını korumak lazım ama başı boş ve saldırgan o kadar çok köpek var ki yolda yürümeye korkar olduk geçtiğimiz çarşamba akşamı serdivan avm nin tam kapısının önünde hemde güvenil görevlisi varken eşimin ayağından köpek ısırdı bu durum hepsinden vahim alış veriş merkezindesin ve güvenlikli olduğunu düşünüyorsun görevli hayvanları oradan uzaklaştıracağına onlarla oynuyordu ve sonuç eşim şimdi 2 günde bir aşıya gitmek zorunda kaldı belediye yetkililerinin sokaka hayvanları ile ilgili daha çok çalışması lazım çocuklarımız okula gidiyor sonuç onlarda daha da vahim olabilir

 3. Yaa ben şimdi nasıl güvenipte çocuğumu kursa yolluycam ytkililer biraz şu sokak hayvanlarıyla ilgilenseler bizde huzurlu olsak allah korusun çocuklara felan saldırsa psikolojileri ne hale gelir düşünmek bile istemiyorum biran önce umarım ilgilenirler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar