beylikdüzü escort

Sakarya’da Öğrenciler Gerçekten At Etimi Yiyorlar

Sakarya’da Öğrenciler Gerçekten At Etimi Yiyorlar

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Üniversitesi bünyesindeki öğrencilere yönelik açılmış bir web sitesinde konuyla alakalı bir yazı okudum.

Yazıda haberi yapan arkadaş direkt olarak kendisine gelen bir mail üzerinden araştırma yapmadan kısa ama mide bulandırıcı bir yazı hazırlamıştı. Yazıda Sakarya’da birçok firmanın At Eti yedirdiği gibi bir duruma parmak basılıyordu.

Sakarya'da Öğrenciler Gerçekten At Etimi Yiyorlar
Sakarya’da Öğrenciler Gerçekten At Etimi Yiyorlar

Ancak haberde atlanılan birkaç unsur gözüme çarpmadı değil. Öncelikle haberle ilgili eleştirilerimi yazıp sonrasında gerçek yaşama döneceğim.

Haberde 1.5 TL ye satılan dönerden bahsedilmiş, bu dönerin At veya Eşek eti olacağı varsayımı ileri sürülmüştü. Ancak atlanan bir konu Tavuk etinin Beyaz Et, At ve Eşek etinin ise Kırmızı Et olmasıydı. Konuda belirtilen Et Döner olsa bir anlamda tamam denilebilirdi ama ne yazık ki bu ayrım atlanmıştı.

İkinci olarak Çark Caddesinde diye başlayan bir mailden bahsedildi. Firma ismi verilmedi. Şimdi bu durumda Çark Caddesinde bulunan bütün dönerciler zan altında bırakıldı. İşini hakkıyla yapanda, at eşek eti satanda aynı kefeye konuldu. Ya direkt isim verilmeli ya da hiç alan verilmemeli idi.

Haber yapılırken bazı şeylere dikkat etmek, daha fazla takip edilmek adına kimseyi karalamamak gerekir.

Gelen mailde eğer firma ismi veriliyorsa bu durum Sağlık Bakanlığına direkt iletilir ve işlem yapılması sağlanır. Küçük bir haber yapılarak ortaya bir şeyler atılıp, sonuç alınması beklenmemelidir.

Elbette ki Sakarya’da, Kocaeli’de, Bolu’da, Eskişehir’de, İstanbul’da ve diğer her ilimizde Sağlıksız iş yapan, Farklı etleri önümüze sunan, aldığı parayı kuruşuna kadar hak etmeyen firmalar mevcuttur. Bunların tek tek bulunması ve hizaya sokulması da oldukça zordur. Ancak eğer elde bilgi varsa bu tüm esnafa mal edilmeden nokta atışı ile ilgili kişilere aktarılması gerekmektedir.

Amaç Üzüm yemek mi, Yoksa bağcıyı dövmek mi belli olmalı kısacası…

 

At ve Eşek Eti İle İlgili Kısa Bir Birkaç Bilgi…

 AT-EŞEK ETİ CİĞERE YAKIN RENKTEDİR

Mesela at ve eşek eti koyu kırmızı renkte olur, dana eti ise daha açık kırmızıdır. At eti özellikle hava ile temasa geçtiği zaman neredeyse ciğere yakın renk alır.

LİFLERİ ÇOK SERTTİR

Mesela at etinin lifi çok serttir. Çiğnendiğinde sertliği anlaşılır. Ancak bazı sığır etleri de sert olabilir.

YAĞI SARIDIR

At etinin yağı bayağı sarıdır. Ama buna paralel yine çok yağlı sığır ve dana etleri de sarı renk alabilir.

TADINDA FARK YOK

Tadında ise herhangi bir fark yoktur. Yemeklerde sos ve baharatlarla hazırladıkları için ayırt etmek daha zor. Mesela Avrupa’da at eti çok değerli ve pahalı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. madem değerli ve pahalı bişey olsun yiyelim o zaman 🙂 yanlız birazda insan sağlığı üzerindeki etkilerden de basetseydiniz daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar