Sakaryalı Esnaftan Üniversite Öğrencisine Destek Afişi

Sakaryalı Esnaftan Üniversite Öğrencisine Destek Afişi

Daha önce İşletmesinin önüne astığı ve Başbakan’a faiz lobisi konusunda destek veren afişle dikkatleri üzerine çeken Sakaryalı esnaf İsmail Alişan bu sefer de Sakarya Üniversitesi’ne gelen 80 bin üniversite öğrencisine sahip çıkılmasını vurguladığı afişle dikkatleri üzerine çekti.

Adapazarı’nın Pabuççular Mahallesi’nde, yedi yıldır iş elbiseleri üzerine üretim yapan Beyazgül İş Elbiseleri İşletme Sahibi İsmail Alişan işletmesine astığı pankartlar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Daha önce de işletmesine faiz lobisiyle ilgili Başbakan’a destek amaçlı afiş asan Alişan, aldığı olumlu tepkiler üzerine yeni bir afiş daha astı.

İşletmesine astığı afişte Sakarya Üniversitesi’ne her yıl gelen 80 bin üniversite talebesine sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Alişan, “Buradaki amacımız sadece Sakarya Üniversitesi’ni her yıl gelen 80 bin üniversite talebesine sahip çıkılması amacıyla asmış olduğumuz bir afiş. Burada vurgulamak istediğimiz konu Adapazarı’nda Abaza, Çerkez, Muhacir, Gürcü, Laz, Kürt, Alevi, Sünni, Arnavut, Boşnak, Roman’ı ile birlikte Türkiye’nin en huzurlu illerinden birisi. Bu huzurumuzun kaçmaması için, bu huzurumuzun devam etmesi için birlik beraberlik içerisinde huzurlu ve güvenli güzel bir şekilde yaşamamızın sırrı birlikten geçer. Burada da üniversite talebelerimize evimizi açalım, soframızı açalım, burs verelim. Ama her şeyden daha önemlisi gönlümüzü açalım. Bu 80 bin üniversite talebesine sahip çıkalım diye vurgu vurmak için böyle bir afiş astım” dedi.

Sakaryalı Esnaftan Üniversite Öğrencisine Destek Afişi

 

Afişi asma konusunda hiçbir siyasi görüş ve amacının olmadığını da söyleyen Alişan, “Bunda her hangi bir siyasi görüşüm yok herhangi bir siyasi amacım da yok. Sadece Allah’ın rızasını kazanmaktan başka bir düşüncemiz yok. Üniversite talebelerine bu anlayışla sahip çıkalım diye böyle bir afiş asmayı uygun gördüm ve bu konuda da sabah astığımdan bu yana esnaf arkadaşlarımızdan, bu civardan geçen ve alışverişe gelen herkesten takdir topladım. Söylediklerimizin, yapmış olduğumuz şeyin doğru olduğunu söyleyenler var. Bu konuda hakikaten burs verme düşüncesi içerisine girenler var. Böyle bir şeye ön ayak olduğum içinde kendimi mutlu hissediyorum” diye konuştu.

Kaynak: HaberSakarya

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yaz okulu sadece 4. sınıflaraydı, bu sene yaz okulu olmayacağı için okul biraz da geç açıldı. Bundan dolayı esnaf şuan en aç halinde, öğrenciye yardım edeceklerini pek sanmıyorum. Gölge edip kazıklamasınlar da, başka ihsan istemeyiz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar