SAÜ 2013 / 2014 Dönemi ÇİFT ANADAL Programı Başvuruları ve Kontejanları

SAÜ 2013 / 2014 Dönemi ÇİFT ANADAL Programı Başvuruları ve Kontejanları

 

Sakarya Üniversitesi 2013 / 2014 Eğitim ve Öğretim yılında geçerli olan Çift Anadal (ÇAP Programı) Başvuru koşulları, Ders alınabilecek bölümler, Dilekçe örnekleri ve İntibak dersleri hakkında tüm bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Koşullar

1. Başvuru için öğrencinin başvurduğu yarıyıla kadar ana dal diploma programında aldığı tüm dersleri başarıyla tamamlaması, ana dal diploma programındaki genel not ortalaması en az 2,72 olan ve anadal diploma programının ilgili sınıfında başarı sıralaması itibari ile en üst yüzde yirmisinde bulunması gerekir.

2. İkinci öğretim öğrencileri %10’a girdikleri takdirde I. öğretim çift ana dal programına başvuruda bulunabilirler,

3. İsteyen öğrenciler en fazla iki bölüme başvuru yapabilirler.

 

GEREKLİ BELGELER

1. Not Durumu Belgesi: Başvuran öğrencilerin kurumdan alacağı bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren 2 adet resmi belge (kopya kabul edilmez).

* Yabancı Dil Hazırlık sınıfında öğrenim görenlerin öğrenim gördüklerine dair belge.

2. Başvuru Dilekçesi: Dilekçe 2 adet biri Bölüm Başkanlığına diğeri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına hitaben (iki dilekçede Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına verilecek)

3. Başvuru Tarihi: Bütün başvuruların belgeler tamamlanmış olarak 26-28 Ağustos 2013 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat yapılması zorunludur. Posta ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

4. Çift Anadal hakkını kazanan asil ve yedek öğrenciler 11 Eylül 2013 tarihinde www.sakarya.edu.tr adresinde ilan edilecektir.

5. Kesin kayıtlar aşağıdaki tarihlerde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır. Çift Anadal hakkını kazanan öğrencilere ayrıca duyuru yapılmayacaktır. Süresi içinde kayıt yaptırmayan öğrenci hakkından vazgeçmiş sayılır.

Asiller: 18 – 19 Eylül 2013

Yedekler: Boş kontenjanlar için sırası gelen yedek veya yedeklere 2 iş günü kayıt hakkı tanınacaktır. Yedeklerin sıralarını bizzat takip etmeleri gerekmektedir.

SAÜ 2013 / 2014 Dönemi ÇİFT ANADAL Programı Başvuruları ve Kontejanları

Dilekçe örnekleri, Kontenjanlar ve İntibak Dersleri ile alakalı TÜM BİLGİLERE Ekte bulunan dosyalardan ulaşabilirsiniz.

[wpdm_file id=9 template=”bluebox drop-shadow raised” ]

[wpdm_file id=10 template=”bluebox drop-shadow raised” ]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar